Лятото към седми клас - ваканция и за нас

  • 44 570
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 019
И аз не харесвам списъка за тяхната възраст, не ми изглежда подходящ. Но пък ако има деца, които успяват да възприемат тези произведения, поздравления!
Бих предложила Карл Май, Тримата мускетари, Джек Лондон, Клетниците.

# 46
  • Мнения: 332
Да се примъкна и аз в новата тема...седмокласна... Амбърче, благодаря!  bouquet
Честит рожден ден на Светльо, да е здрав и да постига още много успехи в спорта, училището и любовта!  bdbaloni
Бети, Светле, поздравления за класирането по първо желание на децата!
Ваче, браво на Сашето! Знае тя кога да покаже какво може! Надявам се, че малка Ралка е добре вече.
Tsv, бързо възстановяване на девойката.
Благодаря за препоръчителните книги! Ще се възползвам, пък да видим какво ще се хареса на младежа, че и той клони към групата на нечетящите.
С пожелания за весело и безгрижно лято!

# 47
  • София
  • Мнения: 7 673
Амбърче, благодаря за новата тема.
Скрит текст:
седмокласна  newsm43
Да е жив и здрав Светльо, все така да те радва с успехи.  Hug
Голямо браво на Сашето!  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 14 133
ЧРД на Светльо!
На учителката им е списъка, но ние го позаменяме.
На Азимов чете Аз, роботът.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Да е жива и здрава Ирина ! Весел празник и лека седмокласна. Всъщност в Павката изобщо не се съмнявам.


# 50
  • Мнения: 1 230
Записвам се в новата тема от морето Simple Smile
Не съм ви чела, ще наваксвам другата седмица.
Амбър, честит ти рожденик! Много здраве и успехи във всичко!!!
Иринка, жива и здрава да си и много поводи за усмивки да имаш!!

# 51
  • София
  • Мнения: 9 558
Amber,  честит рожденик, да е жив и здрав и много успешен и в спорта и в училище!
Иринка - жива и здрава!

chibi, благодаря  bouquet . Вашия списък е мнооого висока топка. Моята обаче май не е готова за тези книги. Адмирации за децата, които ги четат, и за родители и учители, които са ги научили.

Виж тези тези от списъка на svetlaem са точно като за щерката. Опитах с Клетниците по-рано тази година, прочетет я, но определено и беше трудно. Свалила съм и Синовете на великата мечка, аз я четох на нейната възраст и не исках да оставя книгата, да видим дали и на нея ще и хареса.

# 52
  • Мнения: 1 687
Добро утро.
Амбер, благодаря за темата.  bouquet
Честит рожден ден на Светльо. Да ви е жив и здрав и да е винаги от първите както в спорта така  и в живота.
Иринка, жива и здрава да си. Всичко най добро.  Hug
Нефертати, забравих те и теб. На големи патерици ти честитя празника. Ремонта ще стане.  Hug
Ние вече почнахме да отпускаме нещата. Едва сяда да напише няколко задължителни неща. Каза, че й е омръзнало вече. То си е така де. Поне е студено за сега и по лесно се ходи на училище. Миналата година тези дни се пържиха яко. Сега е едва 14 градуса.
Доста книги сте подготвили за децата, нека да четат.
При нас се чете фантастика. Сега е пощуряла по някакви, но ще почака още малко.
Аз да се оплача. Ухапа ме една пчела в понеделник.  ooooh! Кракът ми е целия утекъл, едва се движа. Днес положението е малко по добро. Добре, че се случиха дни да не трябва да карам защото въбще не мога да натисна. Три седмици сме сами в къщата и поливам цветята и градината на хазяиката.  Как ме намери тази гадинка  не знам. При мен на терасата и цветята и доматите сякаш не привличат толкова животни, но долу си има.
Лек ден на всички.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 042
  Честит рожден ден на Светльо и на Иринка!  bouquet

"Клетниците" не ги ли учиха миналата година? Нашите я имаха в задължителния списък. Хареса му, за моя изненада, бързичко я прочете.  Peace
От списъка на Светлето повечето са четени. Изабел Алиенде за деца ли е? Не ги знам тези книжки, трябва да ги пробвам първо аз.  Sunglasses Кристофър Паулини не ме впечатли особено: В началото пише лошо (после разбрах, че е бил само на 14 тогава  bouquet ), средата е добра, краят-пълна боза. Младежът иска да го чете, но ще го получи след "Властелинът", да усети разликата.  Mr. Green За съжаление това ще стане след известно количество задължителна литература, т.е. след мнооого време... Close

Хекси, освен да мажеш с антиалергично, може и да пиеш нещо, но май доктор трябва да ти изпише.  Peace
Ваче, поздравления за Саша! Хубава, умна и инат-прекрасна комбинация!  Sunglasses Как е Ралка?

# 54
  • Мнения: 8 079
И аз не харесвам списъка за тяхната възраст, не ми изглежда подходящ. Но пък ако има деца, които успяват да възприемат тези произведения, поздравления!
Бих предложила Карл Май, Тримата мускетари, Джек Лондон, Клетниците.


Бих предложила, ама няма кой да ги чете тези... Дори големия, който чете ли чете за точно тези автори/книги каза, че са ужаааасно скучни (Мускетарите ги чете по-малък). На мен някога ми бяха забавни, но... по-назад изброените са много по-подходящи за възрастта ( в поста на
svetlaem). Книгите на Рик Риърдън и аз ги четох на един дъх след детето тогава, сега малкия нещо не стига да ги почне.
А например Валери Петров бих предложила само отделни подбрани от мен произведения  newsm78 аз много го харесвах докато... големия не учи някои неща в 9ти клас (мисля, или беше 8ми) - толкова депресивна, живото-нелюбяща живота поезия не подозирах, че е писал!

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 10:22 от peneva_a

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
На Иринка и Светльо пожелавам мноого здраве и много усмивки!  Heart Eyes
Ралчето е добре вече. Е, потичахме до спешното за мое успокоение, ноооо вече иска на плаж и лунапарка  Mr. Green
Саше я чух вчера за първи път по-обстойно. Изобщо не я е еня, че я мислим, тя се забавлява  Grinning
Задължителна литетатура май не съм видяла от училище, но от учителката по бел има не само литература,ами и задачки, преразкази и пр. Само върху изучаваното. Моето дете не чете, много ме е яд! Казах й, че лексикално се е спряла на ниво 4 клас, когато започна да играе майнкрафт..

# 56
  • София
  • Мнения: 4 397
A m b e r Честит рожден ден на Светльо, да ви е жив и здрав, много да ви радва и успехи в спорта  newsm59

Иринка да си жива  и здрава  bouquet

И аз искам достъп до прословутата поща  Peace

# 57
  • Мнения: 14 133
Иринка, ЧРД и на теб!

# 58
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
за Светльо



Иринка и ти ли си рожденичка?

# 59
  • Мнения: 4 500
Иринка, Светльо на Амбър, живи и здрави да сте!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт