Лятото към седми клас - ваканция и за нас

  • 44 570
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 838
И моят бавно напредва с четенето. Прочете стихотворенията, По жътва, По жицата, а вчера и Една българка. От време,  навреме решава по малко задачи, че имат домашно. От утре почва и с последният курс 7 летен клас английски. Как ще ги съвмести направо незнам. Август и септември ще са разпуска и така.

# 31
  • у дома
  • Мнения: 7 143
И така - доживяхме да сме собственици на седмокласна тема!!! Crazy Mr. Green

Кой ще се погрижи за наследството - някаква поща, материали и апокрифи, за които се носят митове и легенди?  Laughing



A m b e r има пощата и паролата-поне така си мисля,че съм й я давала  Embarassed - ако греша ,ще се поправя...
Запишете си на първа страница условията за достъп-трябва да е писано редовно поне в две поредни теми. Разберете се кой да разпространява  информацията за пощата и също го напишете...
Моето дете беше достатъчно натоварено в училище и честно казано до материали пощата рядко успяваше да стигне,а иначе е доста полезна Peace

# 32
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Имам ги, Светле.  Hug Днес хвърча и не мога да се добера до компа и ако се отплесна близките дни - да ми напомните

# 33
  • София
  • Мнения: 2 840
A m b e r има пощата и паролата-поне така си мисля,че съм й я давала  Embarassed - ако греша ,ще се поправя...
Запишете си на първа страница условията за достъп-трябва да е писано редовно поне в две поредни теми. Разберете се кой да разпространява  информацията за пощата и също го напишете...

Тая митична поща... Laughing

Имам ги, Светле.  Hug Днес хвърча и не мога да се добера до компа и ако се отплесна близките дни - да ми напомните

Спокойно дишай, аз само попитах Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 2 840
Отидох да чета в седмокласната и направо се просълзих - толкова дечица приети на първо класиране, първо желание, щастливи майки, направо сбъднат сън!
Още в началните страници, мисля, форумните дечица запълниха 91 НЕГ, както и СМГ Joy Joy

Сега се чудя как да разбера на кои курсове или учители са ходили... Thinking

# 35
  • BG
  • Мнения: 390
naniika, много ли е това домашно по мат. моята щерка няма и ми се иска нещо да решева лятото?

Има ли мами, чиито деца са в 109 ОУ в София? Интересувам се от мнението ви за него, намерението ми е там да запиша дъщеря ми.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Сложих условието за получаване на пощата и паролата на Седмокласната тема в началото. Достъпът се дава на редовни потребители на лични .

   

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам седмокласник тази година, затова ще следя темата с интерес.

# 38
  • Мнения: 14 133
Здравейте! Имам седмокласник тази година, затова ще следя темата с интерес.
Добре дошла!
Росита, ето препоръчителния ни списък:
Валери Петров , Поеми, Стихотворения, Сатира
Радичков, Разкази
Вежинов, Разкази
Мутафчиева, Последните Шишмановци, Длучаят Джем, Процесът 1873, Левски пред съда
Попова-Мутафова, Солунският чудотвооец, Дъщерята на Калояна, Йоан Асен втори...
Чудомир, Под шарената черга
Азимов, Гарантирано задоволство
Бърнс, Стихотворения
Селинджър, Спасителят в ръжта
Айтматов, Тополчице моя, Денят е по-дълъг от век
Само да им се чете...

# 39
  • Мнения: 838
naniika, много ли е това домашно по мат. моята щерка няма и ми се иска нещо да решева лятото?

Има ли мами, чиито деца са в 109 ОУ в София? Интересувам се от мнението ви за него, намерението ми е там да запиша дъщеря ми.
Ами, май преговора в сборника. Не съм по МАТ, там се занимава с ММ. Благодарна съм на една мама (съжалявам не помня ника й), която ми изпрати едни тестове от преговорни курс по МАТ 6 клас.

# 40
  • Мнения: 4 500
Малеее, Чиби, колко книги  Crazy
Моя решава задачи по математика със свекър ми  Mr. Green Чете с откровено нежелание, за което безкрайно съжалявам. Предпочитам да НЕ решава задачи пред това да не чете  Confused
Иначе си е избрал бански  Crazy Още един  Mr. Green

# 41
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Нефертари,банските са важно нещо. Особено през лятото  Wink
Тази посочена препоръчителна л-ра ми допадна. Ще взема да предложа и аз някоя книжка от изброените.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 042
  Чиби, невероятно! Учителката ли им е подбрала тези книги или ти? Който и да е-поздравления!!! За моето ще станат след година поне повечето, но това е, защото не е чел достатъчно. Иначе подпорът е страхотен.  bouquet bouquet bouquet

# 43
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 На мен този списък ми се вижда малко неподходящ. Поне моето дете е абсурд да схване Спасителят в ръжта. На неговите години четях Артър Конан Дойл, Любен Дилов,Петър Бобев.

# 44
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Ето списък к препоръчителни книги за тази възраст-подчертавам,че НЕ се учат в училище  Peace
Братята с лъвски сърца – Астрид Линдгрен
Роня, дъщерята на разбойника – Астрид Линдгрен
Хрониките на Спайдъруик 1 и 2 част
Повелителят на крадците,Мастилено кърце – Корнелия Функе
Пърси Джаксън и боговете на Олимп 1-6 – Рик Виърдън
Синът на Нептун – Рик Риърдън
Хрониките на Кейн - Рик Риърдън
Червената пирамида - Рик Риърдън
Огненият престол - Рик Риърдън
Сянката на змея - Рик Риърдън
Островът на съкровищата – Робърт Луис Стивънсън
Гората на пигмеите – Исабел Алиенде
Кралството на Златния Дракон – Исабел Алиенде
Градът на зверовете – Исабел Алиенде
Кратка история на света за млади читатели – Ернст Гомбрих
Ерагон, Първородният, Бризингър, Наследството – Кристофър Паолини
Момчетата от улица Пал – Ференц Молнар
Нибелунгите, Крал Артур, Парцифал, Илиада, Одисея – преразказани за деца от Агусто
Хобит – Дж. Р. Р. Толкин
Игрите на глада
Дивергенти
Скълдъгъри Плезънт- http://www.artline-store.net/search.php?phrase=%D0%A1%D0%BA%D1%8 … &x=7&y=10
За фентъзи не искам да започвам да пиша,защото библиотека мога да отворя с наличното у нас  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт