Лятото към седми клас - ваканция и за нас

  • 44 572
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 397
  Че няма да го изловя да чете, ясно че няма - но гледа това
https://www.youtube.com/watch?v=Y944vNsWLNA
Все пак е по-добре от нищо.  Hug

Да  ,  по добре от нищо  Peace


Дали са удоволствие или не, много си зависи и от книгите  Naughty . Аз си спомням с каква мъка четох Под игото Sad и с какво удоволствие четирилогията на Талев.

Същото е и с децата Simple Smile Дай им Пърси Джаксън, или нещо  подобно и да видим дали не е удоволствие.

Аз даже не съм го и чела Под Игото  Embarassed, изобщо голяма мъка ми беше задължителната литература  Tired
При нас и Пърси не помага , нищо не му хваща интереса. Сега взех една поредица Златния жълъд , ама и той ще събере прах май  ooooh!

# 16
  • Мнения: 14 133

Спомням си, че навремето и аз не можах да прочета Немили-недраги, въпреки че бях изключително четящо дете. Но днес оценявам това произведение и смятам че е хубаво да се докосне до него по какъвто и да е начин и до времето и настроенията и чувставата на героите.
М-да, това е целта на занятието и да обоготят общата си култура, речников запас  ....
Мъка е задължителната литература, но трябва да я минат, защото в часовете нея ще разглеждат.  Peace

# 17
  • Русе
  • Мнения: 11 920

Мъка е задължителната литература, но трябва да я минат, защото в часовете нея ще разглеждат.  Peace
  Всъщност в часовете разглеждат определена глава от произведението, която се дъвче поне месец през учебната година. Изяждаме я направо.

# 18
  • Мнения: 14 133

Мъка е задължителната литература, но трябва да я минат, защото в часовете нея ще разглеждат.  Peace
 Всъщност в часовете разглеждат определена глава от произведението, която се дъвче поне месец през учебната година. Изяждаме я направо.
Така е. Ще натискам моят поне тези глави от произведенията да ги прочете през ваканцията.
Друго си е да има предварителна представа.  

# 19
  • Мнения: 4 500
Оооо, Светльо утре ще празнува  Heart Eyes Heart Eyes Да е весело!
Амбър, сложи и моя Георги на 6-ти май при празнуващите  Crazy ако имаш време  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 9 558
chibi, моля те кажи какви книги ви дават като препоръчителна литература. На щерката списъка е само със задължителните произведения.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Ааа, вървят отчетите в новата тема.. Амбър  Hug
Саша е на лагер. Изобщо не се сеща да се обади. Само на вайбъра писа като си блокирала картата да си иска ПУК кода Crazy Ужас! Чакам я в събота... Малка Ралка пък като се разповръща снощи. В чудо се видях. Нямах никакви лекарства, защото ми е толкова акъла. Добре, че удържахме положението. Ама треперих сама с повръщащо дете по нощите  Twisted Evil
"Немили-недраги" Саше ги прочете. Взе си Бай Ганьо на Ахтопол, ама честно казано не мисля, че ще я прочете. После аз ще я обработвам.
Тази година нали не направи мат. рейнтиг се яви на състезанието на училището - Еврика. Аз я предупредих, че не спечели ли място в школата нямам никакво намерение да плащам математика в 7 клас. Аз съм дала каквото е зависело от мен, тя като не е могла да се пребори ще си се готви сама. Преди няколко дни излязоха резултатите... и О! Чудо! Нашата на второ място от 6 клас. Чак награда ще има... хахахах. Явно си има начин да се стимулира. То честно казано задачите са можели и за повече точки да решат, ама да не сме максималисти  Crazy
Това е от нас.

# 22
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
tsv радвам се, че не е нищо сериозно.

Другото ще чета после.

Амбер мерси за темата.

# 23
  • Мнения: 14 133
chibi, моля те кажи какви книги ви дават като препоръчителна литература. На щерката списъка е само със задължителните произведения.
Ще кажа, но по-късничко, довечера.   Peace
Скрит текст:
На работа съм .  Wink
Ние караме на препоръчителния списък + свободно избрани, но Айзък Азимов, Робърт Бърнс, Вера Мутафчиева, Фани Попова-Мутафова , Чингиз Айтматов по спомени има със сигурност като автори.  Hug
Добре й е явно на Саша на лагера. Браво за наградата.
Дано да се е стабилизирала Ралка.  Praynig

# 24
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Моята чете Седемте магьосници. Била много по улярна сред тийнейджърите и мои приятели й я подариха. Вчера я започна,днес явно ще я приключи. Ту се смее,ту се страхува. Определено много й хареса.

# 25
  • Мнения: 14 133
Важното е нещо да четат.  Hug

# 26
  • Мнения: 8 080
  Че няма да го изловя да чете, ясно че няма - но гледа това ....
Както казват хората "А дано, ама надали!"  Wink (миналото лято моичкия беше снимал сестра си с "Под Игото" и го постнал с надпис "Май сестра ми ще го прочете по-бързо!"  Crazy тя беше на 5 и половина...)

# 27
  • Мнения: 14 133
peneva_a, голям образ е твоят.  Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 5 019
Благодаря за новата тема   bouquet
А също и за препоръките за книги.

У дома си имам тинейджър, вече и на външен вид  Mr. Green
Беше на морски лагер и се върна с обрив по ходилата. От слънце, жега или мръсен пясък, нямам идея.
В неделя заминава за една седмица и ако не му е минало докато се върне, ще ходим на дерматолог.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
И така - доживяхме да сме собственици на седмокласна тема!!! Crazy Mr. Green

Кой ще се погрижи за наследството - някаква поща, материали и апокрифи, за които се носят митове и легенди?  Laughing

Аз съм напрегната - не ще да си прочете произведенията моят. Всъщност...изобщо не иска да чете. Това е проблем!

Общи условия

Активация на акаунт