Плацента превия- имали ли сте такава,разкажете

  • 16 960
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
Стейси първо спокойно,аз избутах до 37 г.с съм в момента.Утре влизам в МД София,за наблюдение и евентъално секцио до ден,два.Според мен ако можеш ела до София,на гости при някой приятел или на квартира за един месец.Избери силекар,който да те следи всяка седмица.Аз съм при проф.Асен Николов.За сега съм доволна,като мине операцията ще пиша повече.Ако имаш някакви въпроси,аз съм насреща.Но все пак до 32  г.с има надежда,да се вдигне.

# 16
  • Мнения: 353
Аз има при кого да остана в София. Лелята на моя мъж живее там, но друго си е в къщи ще съм си по спокойна, а и става въпрос за два месеца престой. На мен също ми препоръчаха д-р Николов, а ако той не ме поеме ще се пробвам при Дяволов. Можеш ли да споделиш някакво мнение за Николов?

# 17
  • Мнения: 167
Ами доволна съм от него за сега,разбира си човека,говори спокойно в смисъл не всява излишна паника.Наблюдава ме всяка седмица,не поставя диагноза,ако не е сигурен.Аз отидох с тази диагноза,но той си ми направи прегледи и ме прати на нова ФМ при доц.Димитрова.Сега като мине операцията ще мога да кажа повече.Иначе и аз исках при Дяволов,но беше отпуска.

# 18
  • Мнения: 353
Ако имаш някаква възможност след секциото дрсасни два три реда за условията и персонала.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета,
регистрирах се специално, ако мога да ви бъда полезна относно ужаса тотална плацента превия, с която изкарах месеци по болниците от началото на бременността до 30 г.с., когато родих със спешно секцио. За съжаление моята бременност завърши неуспешно, но не съм тук за да ви плаша, а напротив, ако мога да помогна с нещо... на мен нямаше кой да помогне и станах самоук гениколог! Не подценявайте състоянието си, почти сте изминали тежкия път. Пожелавам ви успешен финал и здрави бебчета. Ако има нещо съм насреща... Най-важното:
-много лежане и нищо по-тежко от една чаша вода, особено снапредването на бременността и растежа на бебо;
-избягвайте пътуванията;
-бъдете спокойни, всеки стрес и силна емоция предизвикват контракции, които са противопоказни при тази диагноза.

# 20
  • Мнения: 167
Steisi мина моето секцио.В 37+1 ден направихме секциото.Мина добре поне засега всичко е наред.Излезнах от реанимация и вече съм си в стая.Сега трябва да се справя с болката и да си гледам бебчо.Относно Николов мисля,че се отнесе много отговорно.С една дума много съм доволна от него.

# 21
  • Мнения: 353
Честита рожба. Да ти е живо и най вече много здраво детенцето. Радвам се, че при теб всичко мина успешно. Бързо възстановяване.

# 22
  • Мнения: 167
Благодаря дано и при теб всичко мине добре.

# 23
  • Мнения: 481
Момичета и аз ви следя, честита рожба , радвам се, че всичко е минало  Peace Стейси при теб как е положението, дано всичко е наред?
Аз също от 16 г.с. съм с диагноза превия беше тотална, на последната ФМ  не я записаха като тотална,а маргиналис, явно се е вдигнала малко, сега съм 28г.с.
Въпрос относно хемоглобина ви, с какви стойности хемоглобин и желязо влезнахте да раждате? Също ме плашат с тежка операция и силна кръвозагуба, някоя от вас да е стигала до кръвопреливане?
До сега не съм имала никакви проблеми, не се и пазя кой знае колко, просто не ходя на работа, но ме предупредиха, че усложненията започват в 28ма седмица.

# 24
  • Мнения: 353
Аз все още не съм родила. Вече влизам в 40 седмица. По стечение на обстоятелствата, моята лекарка беше извън България днес се прибира и трябва да се уговорим вече за секциото, че вече не остана терминът ми е на 25.10. Относно хемоглобина последно моят беше 135 на 06.10. Желязото го пих до петък, защото ми свърши блистера и няма да купувам повече. За операцияра лекарката каза, че може да протече без сериозни кръвотечения, като нормално секцио всичко е божа работа.
Моят съвет е да си почиваш вече повече от сега нататък, т.к. бебока започва да тежи вече повече а и ще започнат подготвителните контракции. С напредване на седмиците аз увеличавах и лежането, а сега само лежа ставам да тоалетната и обратно в леглото. До сега не съм имала никакви проблеми, но това е индивидуално, а и кой каквото да казва лежането си помага особено накрая, когато тежестта е голяма.
Моята плацента си остана пълна превия, при теб има още някаква възможност да се вдигне, а до колкото знам имаш възможност и за нормално раждане.

# 25
  • Мнения: 481
Радвам се, че всичко е минало спокойно до тук, пожелавам и едно спокойно раждане bouquet.
При мен няма шанс за нормално раждане долу, ако ъгъла е върху цервикалния канал, то на страни нещата не са ок и е захапала на някави места и кръвоносни съдове, така, че си ме готвят за секцио, проблема е обаче, че хемоглобина и желязото са излкючително зле, вече съм на вливки на желязо, за да вдигнем на 130 хемоглобин, доктора казва, че под тази норма ще бъде трудно да се овладеят нещата, ще се очакват кръвоизливи и евентуално кръвопреливане.Въобще много ме наплаши за жалост, но може да си е прав, все пак той ще се поти над мен.Иначе съм решила, че започвам да полежавам повече, то и без туй ми е зле с тези резултати на изсл., дано да успея да ги вдигна нещата. Praynig

# 26
  • Мнения: 353
Специално за хемоглобина аз си изцеждах сок от червено цвекло около 50-60 мл. на ден смесен с ябълка или морков. Също така и си правих сутрин мляко с 2,5 лъжици  овесени ядки заради ходенето до тоалетна. Не знам от кое от двете, а може би и двете спомогнаха постепенно да го вдигна заедно с ферофалгамата. Лекарката ми каза да наблягас на червените меса и варени яйца през ден по едно ако нямаш проблем с холестирола. За сега се сещам само за това.  А когато мине секциото ако съм добре ще пиша.

# 27
  • Мнения: 481
Специално за хемоглобина аз си изцеждах сок от червено цвекло около 50-60 мл. на ден смесен с ябълка или морков. Също така и си правих сутрин мляко с 2,5 лъжици  овесени ядки заради ходенето до тоалетна. Не знам от кое от двете, а може би и двете спомогнаха постепенно да го вдигна заедно с ферофалгамата. Лекарката ми каза да наблягас на червените меса и варени яйца през ден по едно ако нямаш проблем с холестирола. За сега се сещам само за това.  А когато мине секциото ако съм добре ще пиша.
Всичко е пробвано и не действа, явно има проблем с усвояването, ще видим с вливките до къде ще стигнем.
А на теб пожелавам и вярвам, че всичко ще е наред и чакам да пишеш  bouquet Peace

# 28
  • Мнения: 353
Е моето секцко мина успешно на 19.10. Вече сме си в къщи и се нагласяме един с друг. Самата операция мина много добре без кръвоизливи и нужда от кръвопреливане. Вече се чуствам добре. Не е толкова страшно и всичко преминава. Относно хемоглобина мен ме приеха със 148, на следващият ден след операцията беше 149. Малко странно ми се видя , но това е. Не се пригеснявай и мен ме бяха наплашили с хистероктомия, но това го правят повече превантивно да си измият ръцете ако нещо се обърка.  Но все пак се пази много, повечко си полежавай и почивай. Не стой много права, защото тежестта на края е голяма и притиска много. Моят момък се роди 4200 , 55 см. Пожелавам ти успех и леко раждане. Пиши как са минали нещата при теб.
Лека вечер от мен.

# 29
  • Мнения: 481
Е моето секцко мина успешно на 19.10. Вече сме си в къщи и се нагласяме един с друг. Самата операция мина много добре без кръвоизливи и нужда от кръвопреливане. Вече се чуствам добре. Не е толкова страшно и всичко преминава. Относно хемоглобина мен ме приеха със 148, на следващият ден след операцията беше 149. Малко странно ми се видя , но това е. Не се пригеснявай и мен ме бяха наплашили с хистероктомия, но това го правят повече превантивно да си измият ръцете ако нещо се обърка.  Но все пак се пази много, повечко си полежавай и почивай. Не стой много права, защото тежестта на края е голяма и притиска много. Моят момък се роди 4200 , 55 см. Пожелавам ти успех и леко раждане. Пиши как са минали нещата при теб.
Лека вечер от мен.
Браво и честито за новия член в семейството, бързо възстановяване, спокойно бебче  Hug bouquet
Това с хемоглобина ме успокоява, че не е задължително да пада главоломно.Аз сега съм на вливки на желязо, опитваме се вдигнем на 120 хемоглобин, за да са по-спокойни нещата.Ще пиша декември, в края, живи и здрави  Peace bouquet

Общи условия

Активация на акаунт