Фентъзи и фантастика -Тема 7

  • 31 466
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз предимно чета фантастика, но напоследък отхвърлих доста фентъзи, защото има повече материал, но трудно си харесвам...

# 31
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Ох, леле... Подходяща тема (може би  Laughing )..
Аз съм филмирана напоследък (откакто прочетох и последната книга - преди повече от година Sad ) по "Огън и лед".. Много хора около мен са гледали сериала и/или зачитали книгите, ама за съм бюро справки... Пустият ми мозък помни такива подробности, че първият сезон на сериала се скъсъх от "Хейт и храна" как са спестили половината и повече персонажи ooooh!... Ама го изгледах де  Laughing Заключението е, че е горе-долу добре, ама не съм доволна  Mr. Green ...
И "Властелина" прочетох, ама много лирични отклонения, бая ми беше трудно да му следя мисълта на тоз човек   Laughing Нищо, че и "Силмарилион"-а прочетох преди това - дори си нарисувах схема, че да схвана кой на кого е син  Laughing Скоро си я намерих и много мило ми стана, че и то беше отдавна...

А за Пратчет - май му изръшках повечето книжки - доста интригуващо! Напоследък като седна и хвана книга - докато не я "изям", не я пускам, ама малкото (8м.) хич не пита сутрин "Мамо, ти снощи до кога чете"  Laughing Laughing Laughing Laughing
 Wink

# 32
  • Мнения: 47 995
Препоръчвам Камъните като по-лека книжка, много приятна

От първия тест съм pixie, сега правя другите два, забавни са
Хм, You are Ammanas! The most manipulative character of the series.
Founder of an Empire, King of a High House!  #Crazy
Оуф, и Икариум, сериознооо  Crossing Arms
 
Аз съм чела отдавна Песента, но сериала не ме грабна. Сега, след като изпревари книгите, се чудя дали да не го гледам. Как мислите  newsm78

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 11:21 от ♥ HAPPY ♥

# 33
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673

 Аз съм чела отдавна Песента, но сериала не ме грабна. Сега, след като изпревари книгите, се чудя дали да не го гледам. Как мислите  newsm78

Ми аз не смятам, че е изпреварил книгите кой знае колко - има наченки на случки, които са извън книгите, ама не видях нещо съществено... По-скоро объркани събития, които в книгата са се случили отдавна ги дадоха сега на преден план... Simple Smile

# 34
  • Мнения: 35 971

Аз съм чела отдавна Песента, но сериала не ме грабна. Сега, след като изпревари книгите, се чудя дали да не го гледам. Как мислите  newsm78

много харесвам книгата, гледала съм сезон и половина и после спрях да си причинявам филма
чула съм и съм прочела достастъчно спойлери, за да знам, че не бих го гледала изобщо
чудя се дали изобщо ще харесам и следващите томове от книгата, когато /ако/ се появят в книжарниците

# 35
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Аз бях така като тръгна сериала - всички около мен, които не са чели книгите се превъзнасяха колко е прекрасен и брутален сериала, но след като изгледах първият сезон, ме изби само на як "хейт" и коментари кое как е всъщност и как сменят героите - приписват събитията на други герои... Въобще не беше моето...
В последствие, като ми доскучаеше докато бях бременна ги изгледах, ама не съм очарована... Simple Smile

# 36
  • Мнения: 47 995
Аз реших, че щом Джон Сноу е възкръснал във филма, вече изпреварва книгите  newsm78

# 37
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Аз реших, че щом Джон Сноу е възкръснал във филма, вече изпреварва книгите  newsm78


Мии попринцип - да! Това и няколко други събития открехват завесата към следващите книги (според мен), ама от друга страна на мен като, че ли ми беше ясно, че ще стане така е не го приех като нещо неочаквано, може и затова така да ми се струва, че не е кой знае какво... Thinking
Да не те спойлна само, че често ми се карат за това.. Ама другото дето беше ясно, беше че някак си Денерис ще се отърве от Дош Халеен  Grinning и ще се върне в Мйириин (хич незнам къде да сложа "й"то в тая дума  Confused )... Има и други неща, де, ама не ми се видя, че кой знае колко са изпреварени книгите. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 47 995
Е, аз тъкмо търсех някой да ми разкаже с няколко думи какво става в сериала "по-натам" Simple Smile Да не се хабя да гледам
Може  и на лични, ако някой не ще да знае Simple Smile

# 39
  • Мнения: 35 971
не знам дали са ти попадали - има теми и за сериала, и за книгата

# 40
  • Мнения: 47 995
Да, известно време ги четятях, но в темата за книгата се върти едно и също до припадък, поради липсата на нови книги Simple Smile
В темата за сериала надничах, докато разбрах че Джон е възръснал, после ми стана скучно Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 5 765
Аз съм фен на Джентълмените Копелета. Струва си.

# 42
  • Мнения: 3 161
Трябва да видя тоя Локи Ламора ли беше дали има в библиотеката.

GoT си е добър сериал. Няма какво да се кюхкате по книгите.

# 43
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз си харесвам и книгите, и сериала  Crazy.

# 44
  • Мнения: 47 995
Стигнах най-после 9 книга на Малазана
И се появи Хетан и
Скрит текст:
Онус, който е вече жив
Не помня как стана това  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт