Предстои ми инсеминация - Тема No 23

  • 61 348
  • 765
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Честито, Щастливка!!! Hug Не се сещам за по прекрасен коледен подарък от това! Да ти е живо и здраво малкото вързопче и да ти носи много щастие и хубави емоции!!!   Heart Eyes Силни прегръдки Hug Hug

# 556
  • Мнения: 1 346
Честито, Щастливка! Помня още първите трепети от успешното инсе  Grinning Grinning, а то ето че времето се претъркулило и си имате Най-прекрасния Коледен подарък! Жив и здрав малкия Илия, радост и гордост на Мама и Тате!  Hug

# 557
  • Мнения: 98
Здавейте , не знам дали пиша към правилната тема. С мъжът ми правим опити от 2 г.  и двамата сме по на 30 г, правихме какви ли не изследвания - хормони , пср , цветна снимка всичко е ок. От спермограмата излезе астеноспермия  - мъжът ми пие фертил плюс. С две думи какво ли не, вече съм тотално отчаяна. Тоя месец ми предстой инсеминация  на спонтанен цикъл и съм много притеснена какво да очаквам. Искаше ми се да е със няква стимулация, но . ..Дайте ми съвет, моля Ви .Благодаря

Здравей! Аз бих ти препоръчала стимулация.
Да, по-скъпо излиза, но според мен има по-голям шанс за успеваемост.
Аз правих инсе Юни месец, стимулирано и сме + резултат. Проблема беше спермограмата.
На нас излезе около 1500лв изследвания, инжекции и самата процедура.
Успех желая на всички момичета.

# 558
  • софия
  • Мнения: 63
Здравейте момичета  Hug
Имам въпроси и тъй като вие сте навътре в тази материя, ще се радвам да ми помогнете с отговорите си.
Накратко - не живея в България, на 38 год. съм, след неуспешни опити си записахме час в репродуктивна клиника. Пускане на над 100 изследвания на мен и ММ, както и цветна снимка. Според докторката всичко е ок. Предложи инсеминация. Решихме с ММ да изчакаме малко, за да се възползваме от цветната снимка. Въпреки, че ни казаха да не изчакваме след нея, ние пропуснахме един цикъл /това го разбрах от форума, че е добре да се направи/ и този месец чудото се случи. Бях бременна! За съжаление за кратко и седмица и половина по-късно всичко приключи. Никакво внимание - моята докторка не се е вясвала никаква, не е говорила с мен... само сестрите дежурно излизаха, за да ми дадат направление за кръв и това е. Днес беше последната контрола. Обадиха ми се, казаха ми, че чхг вече е 0 и ми казаха при следващия цикъл да се обадя, че започваме с клостил /извинете ме, ако не е написано правилно/ и след това инсеминация. След като съм забременяла веднъж, какво ще ме посъветвате - да приема ли, добро ли е това лекарство и най-вече: инсеминацията еднаква ли е с цветната снимка, само че вместо контрасно вещество се вкарва материала?
Извинете ме за дългия пост! Успех на всички  Hug

# 559
  • Мнения: 6 399
Клостила се дава за стимулация, така овулират повече от 1 яйцеклетка. Това че бременността е приключила може да се дължи на много неща, но не е зле да си пуснеш изследвания за антитела, ако не са ти правени, а също и прогестерон. За съжаление в чужбина не обръщат почти никакво внимание на ранната бременност, ако се задържи до 3ти месец добре, ако не, здраве да е, продължавай с опитите. На всичкото отгоре една загубена бременност се счита едва ли не за нормално явление, което може и да е така, но може да е и сигнал за някакъв проблем, още повече че от доста време сте опитвали и не се е получавало.  Желая ти успешна инсеминация мила, и този път лека и безпроблемна до финала  bouquet

# 560
  • Мнения: 119
    По-рано се похвалих с първа успешна донорска инсеминация на естествен цикъл, но за съжаление радостта ми не продължи дълго. Ембриончето не се развива добре, много е малко, няма хубава сърдечна дейност, а само единични пулсации. Ще го махаме...
    Принципно имам всевъзможни изследвания, включително генетични и имунологични, които са добри. Сега ще правя някакви по-разширени генетични като приключи всичко..На никого не пожелавам подобно нещо...

# 561
  • софия
  • Мнения: 63
 geizer - благодаря ти! Да, тук до третия месец не се води бременност. Господ да ни пази, друго няма какво да направим  Praynig
Saddy3 - съжалявам! Дано следващия път всичко да е наред до успешен финал  Hug

# 562
  • Мнения: 3
Здравейте! Моят въпрос може да се стори малко налудничав на някои от вас, но бих искала да попитам дали е възможно стандартен гинекологичен преглед да се обърка с изкуствена инсеминация. Сега дават такъв сериал и колкото и разсъдъкът ми да ми казва, че това е само фикция, аз пак се опитвам да си намеря контра-аргументи за това, че не е възможно. Та, преди да съм се изтормозила от глупава параноя, някой може ли да ми разясни процедурата по изкуствена инсеминация малко по-подробно? Прави ли се в отделно от стандартните помещение, самата процедура какво представлява?
Искрено се извинявам на всички, които моят въпрос по някакъв начин може да ги засегне! Ще се радвам, ако все пак някой, който действително е преминавал през процедурата, ми даде малко повече информация.

# 563
  • Мнения: 363
 Joy Joy Joy
Lucy_LL, Мисля, че ако ставаше така лесно всички щяхме да се наредим за такъв преглед.
Естествено, че не става така.
Има си процедура, независимо колко елементарна е тя. Пускат се изследвания, проверяват се проходимост на тръбите, спермограма, ако имаш нужда ти изписват малко и хапчета, следят овулацията ти и в деня се дава материал, той се обработва и после в една стая зависи в коя клиника те вкарват качват те да полегнеш като на преглед, слагат ти една тръбичка и по нея най-добрия материал, оставаш да полежиш около 30 мин., след това си тръгваш, по принцип и малко хапчета ти изписват.
Горе-долу е това в най-общи линии .

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 13:11 от Frederika13

# 564
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте момичета, предстои ми трета инсеминация на естествен цикъл, обаче на 11-ти ден от цикъла ми при лигавица 7,7 и 15мм. фоликул:

Естрадиола ми е 120,40 pmol/l,    /М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201/

LH ми е 12,35 IU/I       /М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59/

док. каза, че Естрадиола е много нисък за този размер фоликул, след един ден пак ме вика да пуснем същите хормони и преглед. Вие какво мислите, дали трябва да се отложи инсето ако не се покачи?

# 565
  • Мнения: 582
Здравейте момичета, за първи път пиша в темата, но ми предстои да взема решение дали да се подлагам на инсеминация и търся съвет.
Аз съм с поликистоза, но все пак сравнително редовен цикъл и понякога спонтанна овулация.  Мъжът ми е с 30% подвижност на сперматозоидите и 6% морфология. Още миналия месец, на предишната спермограма, когато подвижността беше 12% и нямахме морфология, получих предложение за инсеминация, но тогава решихме да изчакаме. Сега ни предстои да проведем разговор с докторката и пак мисля, че предложението ще е същото.  Дали с тази спермограма има смисъл от инсеминация? Как смятате? Има ли някой в подобно положение?

# 566
  • Мнения: 102
arji

Хубаво го изговори с лекаря си, за да не хвърляте просто маса пари напразно!
До сега, при другите 2 инсемнинации, какви са били нивата на естрадиола ти?

Иначе, нормално назряващата яйцеклетка трябва да произведе дадено количество естрадиол. Ако това количество е под нормата означава, че фоликулът не узрява пълноценно.
Нормалното ниво за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликулм който е по - голям от 15 мм в диаметър. При цикъл от 28 дни, около 12-13ден имаме пик на естрадиола. От своя страна тогава той оказва силно влияние върху другите водещи хормона при овулацията LH и FSH. Както и върху лигавицата на матката. Нали знаеш, няма нищо ей така спуснато самосиндикално.

Най-простичко казано, когато съм имала нисък естрадиол обикновено фоликулът ми е ставал фоликулярна киста ( което ще рече, че е нямало качествена яйцеклетка и не е настъпила овулация).
От друга страна, ову може да се предизвика с прегнил, но това наистина смятам, че трябва да се случи по преценка на лекаря!

# 567
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
arji

Хубаво го изговори с лекаря си, за да не хвърляте просто маса пари напразно!
До сега, при другите 2 инсемнинации, какви са били нивата на естрадиола ти?

Иначе, нормално назряващата яйцеклетка трябва да произведе дадено количество естрадиол. Ако това количество е под нормата означава, че фоликулът не узрява пълноценно.
Нормалното ниво за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликулм който е по - голям от 15 мм в диаметър. При цикъл от 28 дни, около 12-13ден имаме пик на естрадиола. От своя страна тогава той оказва силно влияние върху другите водещи хормона при овулацията LH и FSH. Както и върху лигавицата на матката. Нали знаеш, няма нищо ей така спуснато самосиндикално.

Най-простичко казано, когато съм имала нисък естрадиол обикновено фоликулът ми е ставал фоликулярна киста ( което ще рече, че е нямало качествена яйцеклетка и не е настъпила овулация).
От друга страна, ову може да се предизвика с прегнил, но това наистина смятам, че трябва да се случи по преценка на лекаря!



Светулка благодаря за отговора, предишните два пъти, пак се покачваше по-бавно естрадиола, но  стигаше около 200 пикограма за фоликул, а сега е по-различно дори LH на 11-ден е по-високо от всички пъти до момента, и ми е много странно какво става. В петък ще видим какви ще са резултатите от хормоните и след прегледа ще стане ясно, да, ще го обсъдим с док.  bouquet

# 568
  • Мнения: 363
Здравейте момичета, за първи път пиша в темата, но ми предстои да взема решение дали да се подлагам на инсеминация и търся съвет.
Аз съм с поликистоза, но все пак сравнително редовен цикъл и понякога спонтанна овулация.  Мъжът ми е с 30% подвижност на сперматозоидите и 6% морфология. Още миналия месец, на предишната спермограма, когато подвижността беше 12% и нямахме морфология, получих предложение за инсеминация, но тогава решихме да изчакаме. Сега ни предстои да проведем разговор с докторката и пак мисля, че предложението ще е същото.  Дали с тази спермограма има смисъл от инсеминация? Как смятате? Има ли някой в подобно положение?
В коя клиника сте? Какво е мнението на твоя доки.? Какви са ти изследванията? Ако се притесняваш от инсеминацията, тя въобще не е за притеснение, няма нито болка нито напрежение, просто пари да имаш. А за резултата: 100% никои не може да ти даде или да ти обещае, това просто е един лек компромисен вариант преди тежката артилерия.   

# 569
  • Мнения: 6 399
При такава лоша морфология шансът наистина е доста малък. Но пък може и да извадите късмет, кой знае. Сами си преценете дали ще опитате, или ще заложите направо на инвитро, при него със сигурност вероятността за успех е значително по-голяма.
   

Общи условия

Активация на акаунт