Домашно насилие?

  • 30 453
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде
  • Мнения: 979
.

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 09:57 от zhekova

# 31
  • Мнения: 33
#Shocked #Shocked #Shocked


А би ли споделила как завърши всичко? Ако желаеш, разбира се.

Разбира се,

Спомням си, че полицаите тогава ме посъветваха да отида с тях до районното и да пусна жалба, но аз не отидох... Поне имах благоразумитео да си извадя медицинско. Не го напуснах тогава, той ми обеща, че повече няма да се случи нещо подобно и аз, патката, му повярвах. Та това повече беше точно още две седмици. Помолих полицаите да го изведат от нас и никога повече не го пуснах. Подадох молба за разво и след 4 месца бяхме разведени.

# 32
  • Мнения: 3
Здравейте,имам нужда от помощ и от съвет най-вече.
Направих грешката да се омъжа за човек,когото познавах от 6 месеца.Успя да ме заблуди-беше внимателен,умен,забавен,красив.
Малко след това разбра,че съм бременна.Бяхме щастливи...живеех в приказка.
Сега съм в 6 месец и Ада ми започна!
Проверява ми телефона,забрани ми да контактувам с почти всички приятели.На няколко пъти ми посегна без повод,просто бях изказала мнение.
Майка ми разбра,но е против да го изгоня,защото щели да ни се смеят хората,че сме били женени само няколко месеца.
Снощи пак ми спретна скандал и ме заплаши,че ще ме пребие жестоко...Страх ме е от него,направо не ми се и прибира вкъщи.Ясно е,че не мога да сложа край...Повтарям си,че трябва да си мълча,докато се роди детето,тъкмо ще мине малко време и краткия ни брак няма да изглижда толкова "смешен".
Но как да издържа,как да си мълча,как да се държа?
Колкото и да е грешно,моля се да му се случи нещо,че да се отърва!

# 33
  • Мнения: 5 892
За майка ти е по-важно да не ти се смеят хората, отколкото това, че бременната й дъщеря яде бой?
 Потърси помощ от някое НПО. Ако има следи си извади медицинско, от голяма полза ще ти е.  Peace

# 34
  • Мнения: 41 019
Майка ми разбра,но е против да го изгоня,защото щели да ни се смеят хората,че сме били женени само няколко месеца.
........Ясно е,че не мога да сложа край...Повтарям си,че трябва да си мълча,докато се роди детето,тъкмо ще мине малко време и краткия ни брак няма да изглижда толкова "смешен".

Какви са тези идиотщини? #Crazy В 19 век ли живеем? И каква е тази майка егоистка, за която общественото мнение е по-важно от доброто на дъщеря и? Егати хората имало, брей ooooh!
Щом ти е посегнал да те бие това елиминира всички дилеми - бягаш от него. Стига егоистичната ти майка, загрижена за имиджа си, да не те остави да спиш пред вратата, а ти да си без доходи. Тогава лошо наистина Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 3 269
Ниа, бягай още преди раждането! Хората не те интересува какво мислят, повярвай ми - те преминават и изчезват от живота ти. Майка ти в случая ти дава лош съвет - да се съсипваш, че да удовлетвориш някакво имагинерно хорско отношение  Shocked Бягай веднага, с бебе на ръце ще си зависима в много отношения, а сега ако се разведеш до раждането, може да не признаеш бащинството му при раждането, което ще ти спести много манипулации

Freida, не знам каква е причината да се страхуваш, че ще ти отнеме детето, но ако се обърнеш към неправителствена организация, работеща с жени, пострадали от насилие и тя стоi зад гърба ти, ще си подкрепена и ще си в много добра позиция. Освн това не вярвам, че докторант може да няма приемлив социален статус  Peace Най-вероятно насилника те е смачкал и те плаши с това.

Обърни се към фондация "Асоциация Анимус", назначи си час за консултация и ще си изясниш постепенно какви са ти шансовете, какво искаш и т.н.

Последна редакция: пн, 15 авг 2016, 11:42 от Marisha*

# 36
  • Мнения: 14 830
Ния не виждам друг вариант освен да се махнеш.Решила со да чакаш раждането и вместо да си спокойна ти се тресеш от страх.Ами ако наистина те пребие.Мислиш ли как това напрежение се отразява на бебето.
Имаш ли някакви доходи.
Баща имаш ли и какво мисли той.
Майка ти просто не ми се коментира

# 37
  • Мнения: 3
С баща ми не сме близки,не мога да разчитам на него...В общи линии съм тотално сама! Sad Жилището е мое,страх ме е да кажа-"махай се",защото не знам каква ще му е реакцията...
Веднъж беше казал,че дори и да ми направи нещо,готов е ако ще и в затвора да влезе,за да си понесе наказанието.
Какво ви говори това?!

# 38
  • Мнения: 5 892
Казваш, че бил умен.
Сядаш и му казваш спокойно, че искаш да се разделите и че е чудовище да посегне на бременната си жена. Обясняваш му, че има варинат да се разберете като интелигентни хора, без детето ви да страда от селски панаири. Той да бъде просто баща. Другия вариант е да го изгониш насила, да си извадиш ограничетелна заповед и да му създадеш много проблеми, единия от който ще е да си вижда детето. Той да си избере вариант.
Говори спокойно и равно, без скандали и истерии.  Peace

# 39
  • Мнения: 3
Най-доброто за мен би било той сам да си тръгне...
Искаше,но при предния скандал,тогава аз глупачката го спрях,заради детето....
Сега не е вкъщи,като си представя,че ще се прибере още нервен от неотминалия снощен скандал и направо....

# 40
  • Мнения: 482
 Ния, много те моля, отиди да спиш тази вечер някъде - при приятелка, роднини, на хотел. Нека остане сам, нека ти звънне -кажи му, че искаш да се маха.
 Ти не разбираш - сега детето ти е в теб, спи, яде, топло му е -всичко става докато е в теб, всичко му е подсигурено. Когато се роди, ще ти бъде хиляда пъти по-трудно да тръгнеш с него нанякъде, ти самата ще си много по-ангажирана от сега.
 Освен това, няма такова нещо като кратък и затова смешен брак. Пълни измишльотини. Апартаментът, въпреки че е твой, щом живеете  с мъжа ти в него, става семейно жилище и колкото повече време минава, толкова по-трудно ще е да го изгониш (тук някой специалист трябва да те консултира).
 А ако има някой роднина или близък от мъжки пол, който да отиде и да го уведоми, че трябва да се маха, още по-добре. И след това да смени ключалката.
 НЕ СИ ПРИЧИНЯВАЙ ТОВА, ТАЗИ ВЕЧЕР ДА БЪДЕШ ТАМ, КЪДЕТО ЩЕ ТЕ ТОРМОЗЯТ.
 И не мисли как ще караш нататък без неговата подкрепа. Това не е на дневен ред, ще го измислиш после.
 Ако не можеш да измислиш къде да отидеш, обади се 112. Не на фондации и други. Обади се направо на 112.
 Пиша ти на лични.

# 41
  • Мнения: 496
И нека не те спира страхът от заплахите, че е готов да влезе и в затвора. ВСИЧКИ насилници говорят точно това. И разчитат на страхът на жертвите си. Минала съм през същото нещо, с разликата, че успях да избягам, когато детето ми беше на 2 години. Много те моля, послушай съветите ни и го изгони. Извади медицинско, ако можеш, извади ограничителна заповед и т.н. Обади се веднага на Анимус или друга фондация, на полиция ... и действай, бъди смела, не се поддавай на страха !!!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
С баща ми не сме близки,не мога да разчитам на него...В общи линии съм тотално сама! Sad Жилището е мое,страх ме е да кажа-"махай се",защото не знам каква ще му е реакцията...
Веднъж беше казал,че дори и да ми направи нещо,готов е ако ще и в затвора да влезе,за да си понесе наказанието.
Какво ви говори това?!

Говори, че ако ти го търпиш, значи си 1) мазохист спрямо себе си; 2) садист, защото позволяваш детето ти да понася последиците от постоянния стрес, в който живееш. Съжалявам, но време е да се опомниш. Вземай мерки.

# 43
  • Мнения: 5 060
Апартаментът щом е нейн, ако е предобит преди брака, не е ли само нейн?

# 44
  • Мнения: X
Изплашена съм, не мога да го напусна, ще ми вземе детето. Социално слаба майка съм с мижава докторантска стипендия. Отчаяна съм, нямам към кого да се обърна за помощ, родителите ми са болни( майка ми е с най- лошата диагноза), и не искам да ги притеснявам.
Да, комплексар, който се възползва от моментната ти зависима позиция. Не съм чела темата, ще се преместиш ли при родителите си ?/Ако възрастта на детето го позволява/. Няма да ти го вземе, бъди спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт