Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 148
  • 734
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Здравейте  и от нас,и ние много време  не  сме писали,но все не намирам време за това,нямам време  и да ви изчета,затова поздравявам всички за всичко Joy.
Онзи ден бяхме на консултация  и сме дръпнали с цели 3см. и половина и сме качили само 140 грама,а ядеме за трима общо взето.
И да ви се оплача Cry пред нервна криза съм,изкарвам си го само на мъжа ми,даже  и той ме  дразни с всичко,защото малкия е много див,много ревлив  и само е  до мене,аз готвя той ме дърпа  и мрънка,аз отивам до тоалетна...седи и се дере пред вратата, за всичко е рев  и тръшкане,направо в  чудо съм се видяла,моля се само да  е  период  това.За 5 мин най-много се заиграва с  играчки,или се заглежда  в телевизора,Бейби ТВ  е само за фон,зная всяка песничка  и всяка музичка,направо съм откачила.
А и от 2 дни вече се катери по шкафовете,по кревата се набира и се качва не може за секунда  да  се изпусне от поглед.Вашите  деца  толкова ли са щури не  знам,но аз  явно  нямам нерви вече а то е  все пак началото.ММ иска  и трето дете но вече  ще съм в лудница  ако се стигне до там,твърдо му отказах. #Crazy #Crazy #Crazy

И при нас е същото.
Само, че почти върви вече и беснее навсякъде.

# 421
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Здравейте  и от нас,и ние много време  не  сме писали,но все не намирам време за това,нямам време  и да ви изчета,затова поздравявам всички за всичко Joy.
И да ви се оплача Cry пред нервна криза съм,изкарвам си го само на мъжа ми,даже  и той ме  дразни с всичко,защото малкия е много див,много ревлив  и само е  до мене,аз готвя той ме дърпа  и мрънка,аз отивам до тоалетна...седи и се дере пред вратата, за всичко е рев  и тръшкане,направо в  чудо съм се видяла,моля се само да  е  период  това.За 5 мин най-много се заиграва с  играчки,или се заглежда  в телевизора,Бейби ТВ  е само за фон,зная всяка песничка  и всяка музичка,направо съм откачила.
Все едно описваш нас Crazy Crazy
И вече и по време на хранене не мога да го удържа - хем си е на столчето за хранене и е вързан с колани,а се изправя и излиза от тях,инати се,извива си тялото на дъга.И не е защото не му се яде,а защото не му се стои на едно място ooooh! Това е ужасно.Много се надявам скоро да спре с тези номера,пускам го на земята,за да има мир и се опитвам да го храня,а той..... обръща купичката с ръце и се радва #Crazy Така се изнервям в такъв момент и излизам от стаята,за да ми мине.Мрън.

# 422
  • Мнения: X
Най - много ме дразни като се извива назад като дъга, направо всички нерви ме наскачат..

# 423
  • Мнения: 1 037
Макси пък се тръшка, хем не може да ходи, хем такива сцени прави...
И аз го оставям да си се тръшка и реве, ММ обаче се притеснява като сме навън да не ни гледат хората и му обръща внимание. Crazy

# 424
  • Мнения: 1 453
И нашето е станало много прилепчиво. Постоянно е по петите ми и, както казвате, и до тоалетна не мога да отида. Е, ходя, но докато излеза, той вече е допълзял до вратата и понеже не може да я отвори, а аз съм вътре, започва да реве. Та, като излеза вече ме чака прав до вратата и ревящ, все едно завинаги съм го изоставила.
Това с дъгата ми го прави най-вече като дойде време да го слагам в количката. Рев и чудо и всячески се мъчи да се "изсули".

# 425
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Със сигурност знам, че не е период при Сам. Той е такъв от както го гушнах за пръв път. Вкопчи се в мен и не ме оставя по никакъв повод. Вече 11 месеца не ходя до тоалетна сама, не готвя сама,не се обличам сама и не мърдам на 2 метра по-далеч от него. Реве, пищи, дави се, огъва се и т.н. Понякога се чувствам в безизходица, но три години се борихме за него със зъби и нокти, смея ли да се оплача! 😂 Днес има имен ден и проходи!

# 426
  • Мнения: 1 453
Със сигурност знам, че не е период при Сам. Той е такъв от както го гушнах за пръв път. Вкопчи се в мен и не ме оставя по никакъв повод. Вече 11 месеца не ходя до тоалетна сама, не готвя сама,не се обличам сама и не мърдам на 2 метра по-далеч от него. Реве, пищи, дави се, огъва се и т.н. Понякога се чувствам в безизходица, но три години се борихме за него със зъби и нокти, смея ли да се оплача! 😂 Днес има имен ден и проходи!

Ехеее, днес е голям празник при вас!!! Да ви е живо и здраво момчето! bouquet
Дори и да не е период, нали знаеш, че в един момент ще кажат "Мамо, не ме целувай, че хората гледат". Хихи!
Да са живи и здрави децата - това е най-важното!

Последна редакция: сб, 20 авг 2016, 23:42 от julieta_sv

# 427
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Благодаря, Жулиета! Така е, права си. Всичко е до време.

# 428
  • Мнения: 822
Честито ходещо човече, браво на Самуил, да е жив и здрав!  Grinning Далчето, ако правиш прощъпулник кажи какво си е избрал.  Grinning Това ми е любимия бебешки обичай!  Grinning

Оле, момичета като описвате какво се случва при вас...не знам...и мен ли ме чака това. ooooh! Може би в по-мек вариант, ще видим.  Mr. Green Май си е характер и се пробват вече.  Whistling

Моят пие вода, но най много 100 мл. на ден, но яде много плодове, домати, кисело мляко и не се тревожа.

# 429
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Задължително ще споделя, eldass. Simple Smile И на мен ми е любим ритуал. Вероятно ще го съчетаем с празненството за рожден ден, за да има емоции за родата. Simple Smile Наистина е до характер. Бо не беше толкова прилепчив, гушкаше се във всеки, от никого не плачеше и нямаше значение дали съм наоколо.

# 430
  • Мнения: 1 037
Давайте идеи как ги приспивате.
Нашият още не спи, постоянно се изправя.
Не искам да го уча на ръце, трябва да е прикован към леглото, за да заспи. В количката ли да го друсам?
Обаче като тръгна да го местя ще се събуди.

# 431
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Dallcheto, честито ходещо човече, да стъпва смело напред и да ви радва навред!

Моят не обича да го гушкам, иначе и той се извива на дъга, като от каучук е. Не може да ходи, а постоянно иска да е на земята.
 
Онли, не знам какво да те посъветвам. Опитай да стоиш до него в креватчето да не усети че е сам докато заспи. Остави му нощна лампа да свети.

# 432
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Благодаря ви! Да ви се връщат хубавите пожелания!
За приспиване съвет не мога да дам. Баткото го приспивахме с песнички, люшкане на ръце или люшкане на креватчето. Кърмачето знаете. Онли, има един период при някои дечица, малко преди да проходят и когато се изправят стабилно, в който са изключително неспокойни. Емоцията от емоционалното съзряване и осъзнаване, че могат да ходят, се отразява на съня, или по-точно на началните фази на съня и заспиването. С търпение ще отшумят нещата. Гушкайте се, люшкайте се, пейте... Успех!

# 433
  • Мнения: 5 259
Dallcheto, честито проходило човече!

Привет на всички  Hug
Бяхме на планина тази седмица, много добре ни се отрази. Сега изчетох всичко, което сте писали.
Много благодаря за супер идейните рецепти, имах нужда! Ако още някой иска да сподели, много ще се радвам.

Замислям се, че аз почти всичко имам от каката и май нищо няма да направя честта на бебка да купя специално за нея  bowuu Laughing
И колело, и кола за бутане с крака и уокър и всякакви легота и още 5 кашона с играчки, книжки с твърди корици и т.н.
За рождения ден само като се замисля и се уморявам  Laughing

Столчето ни е на Икеа, точно което сте обсъждали. Много лесно се мие масичката и директно в нея слагам яденето, не ползвам съдове, защото бебка като види съд, си го изсипва на главата и после го пуска на земята  Joy С приборите действа по аналогичен начин. Така че за сега се храни като пещерен човек - хваща по нещо във всяка ръка и забива лице върху масата, за да яде директно с уста  ooooh!
Все пак поне яде, че до скоро и това не правеше. Възпитанието и културата на маса ще ги усвоява по-късно   Crazy

Вода изобщо не пие. Под изобщо имам предвид 2-3 капачки от шише от минерална вода седмично. Все си мисля, че ако ѝ се пиеше, щеше да пие. Като ѝ дам шишето, го разлива на табличката и започва да пляска с ръце отгоре. Открила е другата употреба на водата, за пиене не се сеща.

Приспиването става с кърмене. Ужасно ми е неприятно и гледам да я уморя много преди сън, качваме стълби, виси на ръце на лост и каквото се сетя, за да продължи приспиването колкото се може по-кратко.
Само дето аз хващам мускулна треска от тези мъчения, а понякога просто не ще да заспива и докато я кърмя прави челни стойки, пуфти , мята крака на всички посоки... не знам какво е това чудо.
Понякога просто не издържам и излизам в другата стая, тогава настава такъв кански рев, че съседите сигурно се чудят да викат ли полиция. Направо се задавя от рев и писъци.
Абсолютно по никакъв начин не може да бъде успокоена или забаламосана. Направо си мечтая за приспиване на ръце, ако работеше, щях да го правя с най-голям ентусиазъм. Ама къде ти...
Не винаги е толкова зле, де. В повечето случаи уморяването върши работа и записва бързо.

Боже... А каката си заспиваше самичка като бебе, дори в същата стая не беше нужно да стоя. След като махнахме биберона, четях една книжка или разказвах приказка, малко гушкане и готово. Нямам опит с такива чудесии  Crazy Това дете е като малко драконче  Laughing Все едно огън гори вътре в него  ooooh!


Но не ми се струва да е особено прилепчива. Играе си доста самичка, т.е. като намери интересен обект, докато го разгледа, опита на вкус и му изучи физичните и химичните свойства  Laughing може да мине и половин час. Обаче най-редовно изяжда по някй предмет. Всеки път намирам в акото неща, които не са храна. Абсолютно всеки път  ooooh!
Ако съм я пуснала "на свобода" да лази навсякъде и да пипа всичко, изобщо няма да ѝ пука дали съм около нея или не. Даже по-скоро ще се опита да се скрие, за да си изяде тайно намереното съкровище. Последното беше опаковката на пачетче чай, но е имало и пластмасови мъниста и всякакви други неща.

Когато ще ходя до тоалетна я слагам в столчето за хранене и ѝ давам парче хляб. Това ми осигурява поне 5 минути тишина.

# 434
  • Мнения: X
Моят пие много вода още от новороден.

До скоро се приспивахме на ръце, но от няколко дни започна пак да заспива сам в кошарата, дано се задържи  това по - дълго. Много го мъчат зъбите.

Да се похваля с 1во зъбче преди няколко дни и с прохождане вчера. Heart Eyes Heart Eyes

Прощъпулник ще правя като започне по - стабилно да върви.

Общи условия

Активация на акаунт