Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 078
  • 734
  •   1
Отговори
# 435
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Ехее,честити ходещи крачета на дечицата на Сиси и Далчето!  bouquet Колко хубаво Heart Eyes
Споделете опит с нас за прохождането - придържахте ли ги с ръце като ходят,или самички тръгнаха?

# 436
  • Мнения: 543
Честити проходили дечица на Далчето и Сиси  Hug
Бебка пие малко вода, към 100-200 мл, но си цока през деня, през нощта ...  baby_neutral
Ние днес правихме Прощъпулник  Grinning бебка ходи съвсем стабилно от доста време, но аз все го отлагах. А и не бях месила питка никога досега  Embarassed Направихме го без гости, само тя, тати и аз, бях й изрисувала платно за прощъпулник като тези, които продават. Тя хвана пастели, художничка ще става  Joy Иначе ходи без да я държа, а само с колан през гърдичките от десети месец, аз бях писала тук. Коланът си го ползвам като го държа напълно отпуснат и реално тя го усеща, само като се спъне и тръгне да пада, тогава го изпъва от тежестта си. Супер удобен ни е и така.  Иначе времето между периодът, когато ходеше за две ръце и периодът, когато мина на една ръчичка и после, когато се пусна сама, беше много кратък, сигурно в рамките на десет дена, максимум две седмици.
Мами, а вие всеки ден ли давате вече месо? Имате ли безмесни дни?

# 437
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Сиси, честити ходещи крачета и на вас! Simple Smile
Относно прохождането: и двете деца ги оставих сами да се справят, не сме им помагали с нищо. Не бих се занимавала да държа за ръце непроходило дете, нека разчитат само на себе си. Сам се изправи и започна да обикаля мебелите в началото на седми месец и доста стабилно се придвижваше, но определено предпочита пълзенето. Навън го пробвах днес да го държа за ръка и той си върви с мен доста спокойно. Много ми се свидят обаче, обелени коленца и се чудя дали да му взема наколенки или да се пречупя и да взема колан, който не харесвам по принцип. Simple Smile 

# 438
  • Мнения: X
Мерси, момичета  Hug

Въобще не съм го държала да върви, много рядко, много. Навън е предимно в количката, а вкъщи пълзи и обикаля по мебелите. Отдавна се научи да се изправя и от тогава е все прав по мебелите, започна леко да се пуска да прави крачки от мебел до мебел и изведнъж и да върви.

Всеки ден давам месо.

Лусил, много сладко, ще бъде артистична момата, художничка. Heart Eyes

# 439
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Хайде честити ходещи човечета и на Сиси и Лусил! Как мечтая и ние скоро да се похвалим! Моят вкъщи обикаля мебелите, но ако трябвя да стигне по надалеч си допълзява. Вчера навън на тревата го подлъгах с една топка та направи три крачки самостоятелно, но беше много смешен Simple Smile Купих и колан, но не дава да му го сложа. А и на мен не ми е удобен, той още не е стабилен. Но може би по натам като проходи ще ни е по необходим както споделя и Лусил, ще е добре да има контрол ако тръгне да пада.
Аз месо давам всеки ден, кухнята ни е такава, че всеки ден или супата или основното е с месо. През ден давам и половин жълтък, ако не забравя Sad,

# 440
  • Мнения: 822
Охоо, колко ходещи човечета имало вече! Честито на бебоците на Лусил и Сиси!  Grinning
Аз не бързам, когато тогава - вече знам, че нещата са много индивидуални, въпреки мен.  Wink
Жълтък не съм въвеждала, месо давам рядко.

# 441
  • Мнения: 584
Здравейте, мамчета! Всеки ден яде месо от кухнята. Жълтък спрях да давам.
Моят бебчо също проходи на 17.08. благодарение на баба си. Както се беше хванал за краката ми и се закачаше с нея, се пусна от мен и отиде при нея на около 5 крачки. После пак така си се пуска с две играчки в ръка. Прощъпулник ще правя когато стане по стабилен и сигурен в себе си, че все още го е страх. Честито и на другите проходили дечица  Party

# 442
  • Мнения: 543
Благодаря ви, мами  Hug
Аз давах месо пет дена от седмицата, сега започнах шест дена и се чудех дали е правилно...
А за какаото какво мислите, че в нета нещата са противоречиви...?
Добавям идея за подарък, който още няма такова нещо - възглавничка-визитка с теглото, ръста при раждане и т.н. Аз отдавна исках да  й взема на бебка и сега поръчах 😊
А Поли къде изчезна, отдавна не се е включвала...?

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Еха, колко проходили малчугани. Браво на вас  Party  Hug Виктория ще се забави с ходенето. Оставям я на пода, където обожава да си играе с щипките за простиране, търкаля се и така обикаля в широк кръг, започна да се изправя до дивана на коленца и се хваща за него, но стъпалата не ги използва още. Не лази. От изправянето обаче коленцата й позагрубяха Sad Едни от първите сме с РД, но мисля, че ще проходим последни Wink

Какао давам отдавна - веднъж в седмицата е такъв десерта в кухнята. Също и месо - всеки ден почти е месно менюто. Жълтък спрях да й давам - забравям  Embarassed

Напоследък зачестяват нощите, в които Виктория спи доста спокойно. И заспива бързо. Мисля си, че може жегата да е един от факторите, пречещи на съня - тези дни е малко по-хладно и тя не изритва чаршафа. Започнах да й давам Осадент за никненето на зъбките - не че мисля, че има проблем с тях, ама да пробвам, може пък да бъркам. Дано се задържи това положение по-дълго Praynig Но направо не смея да се похваля, че винаги след това се обръщат нещата на 180°.  Shocked

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 15:36 от Racel

# 444
  • Мнения: 5 259
Честити ходещи крачета на Lucile5, pregnachik и **Sisi**  bouquet

Аз давам месо 2-3 пъти в седмицата, а жълтък почти всеки ден. Сигурно не трябва така  newsm78
На каката давах жълтък чак след 2.5г, а за месо преди 4г не искаше и да чуе. Затова не се притеснявам особено.
Какао мисля още 2-3 години да не давам.

# 445
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте момичета,

Ехаа, колко много проходили мъничета  Hug Честито на всички.

Ние още не сме стабилни. Прави сам по 1-2 крачки, но ако целта е по-далеч си сяда на дупе и си лази. За ръчичка се водим добре, но е станал много своенравен и само сменя посоката и ме дърпа към разни забранени места. Искаше ми се да проходи по-рано, заради това, че много ми тежи вече, а в количката и той не иска и трябва постоянно да го нося или придържам.

За РД още не знам какво ще му вземем и какво парти ще правим. Дават времето през септември много хубаво и сега се замислям за парти в заведение с открит детски кът, не от тези парти центрове, които се заплащат и не са открити. Така ще може да поканим и роднините, и приятели с дечица.

Какао не давам и мисля скоро да не му давам. Каката опита какаови неща скоро и не мисля, че преди това е изпуснала нещо кой знае какво. Аз и до 3 не исках да й давам, но не успях. Но важното е всичко да е умерено.

# 446
  • Мнения: X
Снощи пак големи болки в тия зъби, на всеки час съм ставала..Sad

Жълтък давам цял през ден, но забравям често.

Какао не съм давала, май е рано още.

# 447
  • Мнения: 495
Здравейте, момичета! Тук съм, редовно ви чета, но понеже сме постоянно в движение от бабин дом в бабин дом и обратно и ми е трудно да пиша от телефона. Вчера се прибрахме за консултация тази седмица и веднага се включвам. Ние още не ходим, месо ядем през ден и жълтък така. Редувам ги. Сега като отидем на консултация, защото миналия месец нашата педиатърка беше в отпуск, ще видим дали ще даде нови указания. Какао не съм давала. Новото е, че с много търпение, но за сравнително кратко време успяхме да спрем нощното кърмене. Сега се кърмим вечер за заспиване и сутрин към 5 часа. Беше започнала да се пробужда само по 1-2 пъти на нощ и с водичка и леко потупване заспиваше пак, ноооооо
да ви кажа ние сме в някакъв много нервен период в момента. Тя от раждането си до сега не е ревала толкова, колкото рев е изревала от десетина дена. Денем е много неспокойно, все мърка за нещо, а вечер преспива малко и започва едно въртене в леглото, ама постоянно без спиране. И при нас я прибирах да пробвам....ефект няма. Зъбки ли я мъчат и от това да е нервна  newsm78 Пръстчето й е постоянно в устенцата. Искрено се надявам, че е ПЕРИОД, КОЙТО СКОРО ЩЕ ОТМИНЕ!
За РД още не сме мислили нищо, защото ММ има сериозен ангажимент и не се знае как ще нагласим нещата, но със сигурност сега ще си го отпразнуваме само с баби, дядовци и лели, пък после ще правим кръщене. За подарък не съм мислила, имаме поръчка от едните баба и дядо да й купим обички, та във връзка с това да питам има ли вече сладурки с пробити ушенца Simple Smile
Извинявам се за дългия пост.

# 448
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Честито на проходилите дечица!
Ние сме далеч от прохождането.Изправя се и се катери, но пълзи до нещо, което иска.Много малко крачки прави по мебелите.
Рожденият ден ще е с бабите и дядовците,а кръщене ММ не иска  Crossing Arms
Месо и жълтък яде почти всеки ден от кухнята.Какао не съм давала още.
Поли, точно на зъби ми прилича това.

# 449
  • Мнения: 584
Поли, Сиси, ние сме същите. Вчера също се буди през 15-20 мин а аз съм неразположена и в такъв период страшно мн ми се спи. Днес бях все навън и не можах да си дремна с него и сега съм като зомбирана. Вчера и днес дадох Нурофен, че толкова ревлив не съм го виждала. Отказа и храната в 18ч. Тези кътници ни разказаха играта. От 3 месеца го тормозят. Няма ли да пробият най-накрая!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт