Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 037
  • 734
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 543
Oooo, Lovely wife, случват се такива неща, дано бързо ви изпишат!!! Мисли позитивно, важното е, че всичко е наред!  Hug  bouquet
Румка, бързо оздравяване на твоите юнаци  Hug

# 136
  • Мнения: 1 452
Румка, Lovely, силно ви прегръщам, децата ще се оправят бързо. Ето и аз все се обвинявам, но ММ ми каза един ден "Разбира се, че майката ще е виновна за всичко, това значи, че има МАМА, ако друг е виновен - не е имало мама, а друг е гледал детето". Казвам  го в съвсем положителен смисъл. И на 10000 да гледаме, пак малчовците се изплъзват и Хоп - белята готова.
Бързо оздравяване! Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 1 538
Така е.
Бързо възстановяване на всички дечица. Явно няма как да не се минава през такива неприятни ситуации. Важното е всичко накрая да се оправи.

# 138
  • Мнения: 1 452
Момичета, как са малките със спането? Четох в една книга, че на възраст от 10 месеца децата намаляват дневния си сън до два пъти - всеки по 1-2 часа!!! При нас няма такова нещо много отдавна. Въобще не иска да спи денем. Не иска да спи вкъщи - нито на ръце, нито в леглото. Единственият вариант е да излезем с количката преди обяд, за да може да дремне (най-често половин час). Следобед пак става много кисел, но за нищо на света не заспива. Хайде пак навън с количката, но градусите вече са непоносими и за мен. Само аз съм единствената кукувица в кварталния парк по това време (+2 баби, които са заели  сенчестите пейки). Тикам, тикам и в момента, в който се спра или реша да се приберем, се разревава и събужда. Понякога целият му сън е 15 мин. Викам си "Ей сега ще заспи след вечеря като къпан", но уви - пак един час приспиване (в най-добрия случай) и то ту на ръце, ту на количка. За капак - става нощем да си хапва и до скоро беше, че хапне ли заспива, но напоследък и това щастие липсва. Отново почваме на ръце и пак на количка. Как издържа това дете с толкова малко сън, като на мен самата не ми стига??? И второ - как, как да се справя с тази ситуация? Ами като стане студ и лед къде ще го приспивам? Няма ли като другите деца и той да си легне на легълцето и да поспи час/два? Много ме мъчи тази работа. На всичкото отгоре и е взел много да хленчи - за всичко!!! Иска да ми бърка в очите, а аз не му давам - следва рев, махам го от опасно място, в което се е наврял - следва рев......и така по цял ден. Обичам си детето, обаче май не знам как да го възпитам - нито за съня, нито за поведението. Моля ви, помагайте с някакви съвети и изпробвани методи. Ами утре ще тръгна на работа, кой ще го сложи в количка и да обикаля на 37 градуса цял ден само и само да спи???
Извинявайте за дългия пост, но много отдавна исках да ви напиша за това, а все не ми остава време.....

# 139
  • Мнения: X
Снощи цяла нощ не съм спала, просто нз какво да ти кажа. Всъщност от 10 месеца не съм се наспала като хората. Всяка нощ се събужда по нз си колко пъти.

И днес е спал само за няма и час през деня.

# 140
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Lovely, Румка - как са децата, надявам се вече да сте по добре  Hug

Жулиета, може би от жегите не иска да спи. И моят някой ден пропуска дневния сън. Преди спеше по два пъти на ден - сутрин към 10 за по час- два и следобед към 13ч за повечко време. Но сега като излизаме сутрин той постоянно иска да го водя за ръчичка да обикаля навън и не заспива в количката. Добре, че поне като се приберем след обеда си заспива. Нощно време ние нямаме проблем, спи си още от тримесечен като сладко ангелче, рядко се буди. Напоследък обаче мрънка да си ляга рано, към 20,30ч, а преди беше към 22 ч. Но като цяло не мога да се оплача, добричък ми е - пу пу Simple Smile

# 141
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Момичета,Валери е добре и сме си вкъщи.
Ох,какъв кошмар беше само.Ние посред нощ подписахме декларация,че си тръгваме....Но историята е много дълга.
Няма да ви я разказвам цялата,но ще кажа само,че след като му направиха промивка и ,казаха,че трябва да остане под наблюдение 24 часа ние с ММ не бяхме съгласни.Казах им,че аз ще го наблюдавам и ако има някакъв симптом ще го доведа.Те ми се скараха,че аз нямало как да знам за какъв симптом да гледам,те щели да го няблюдават.И аз се съгласих.Влязохме в болницата и като му сложиха система в крака,казаха,че трябвало да лежи.Е,да ама как да лежи? Правих хиляди маймунджолъци на малкия само и само да го занимавам седнал и да не мърда,защото системата се измъква или запушва.Всеки път като извиквах сестрата тя ставаше все по-ядосана и държанието и беше меко казано грубо.Накрая взе да ме обижда и заплашва.Ами това ли им е наблюдението се питам аз? Всъщност аз си наблюдавах детето,и при всяко търсене на лекар,те се цупеха.Нямам думи.Минало е вече.Важното е,че Валери е добре.

Руми и на вас бързо оздравяване!

ЕКумчева,ако беше изял хлебарка щеше да е много по-добре,нямаше да има нужда да влиза в болница.Тя не е отровна ,а и половината китайци сигурно се хранят с хлебарки ... Mr. Green

Жулиета,това,което разказваш е почти същото при нас.Само че освен спането,имам проблеми и при смяната на памперси,при къпането,при храненето(човечето иска да бърка и маже с пръсти от купата),с една дума е станал неконтролируем.Нямам никакво време за мен.И поне през нощта да можех да си почина - няма такова нещо.Както каза и Сиси,и аз вече 10 месеца не мога да се наспя като хората,не мога да седна да се нахраня като хората,да се изкъпя нормално,все е набързо.

Имам още много да ви разказвам,но нямам време,трябва да чистя сега...
Изпращаме на всички виртуални прегръдки Hug

Последна редакция: пт, 29 юли 2016, 08:48 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 142
  • София
  • Мнения: 1 538
Момичета, как са малките със спането? Четох в една книга, че на възраст от 10 месеца децата намаляват дневния си сън до два пъти - всеки по 1-2 часа!!! При нас няма такова нещо много отдавна. Въобще не иска да спи денем. Не иска да спи вкъщи - нито на ръце, нито в леглото. Единственият вариант е да излезем с количката преди обяд, за да може да дремне (най-често половин час). Следобед пак става много кисел, но за нищо на света не заспива. Хайде пак навън с количката, но градусите вече са непоносими и за мен. Само аз съм единствената кукувица в кварталния парк по това време (+2 баби, които са заели  сенчестите пейки). Тикам, тикам и в момента, в който се спра или реша да се приберем, се разревава и събужда. Понякога целият му сън е 15 мин. Викам си "Ей сега ще заспи след вечеря като къпан", но уви - пак един час приспиване (в най-добрия случай) и то ту на ръце, ту на количка. За капак - става нощем да си хапва и до скоро беше, че хапне ли заспива, но напоследък и това щастие липсва. Отново почваме на ръце и пак на количка. Как издържа това дете с толкова малко сън, като на мен самата не ми стига??? И второ - как, как да се справя с тази ситуация? Ами като стане студ и лед къде ще го приспивам? Няма ли като другите деца и той да си легне на легълцето и да поспи час/два? Много ме мъчи тази работа. На всичкото отгоре и е взел много да хленчи - за всичко!!! Иска да ми бърка в очите, а аз не му давам - следва рев, махам го от опасно място, в което се е наврял - следва рев......и така по цял ден. Обичам си детето, обаче май не знам как да го възпитам - нито за съня, нито за поведението. Моля ви, помагайте с някакви съвети и изпробвани методи. Ами утре ще тръгна на работа, кой ще го сложи в количка и да обикаля на 37 градуса цял ден само и само да спи???
Извинявайте за дългия пост, но много отдавна исках да ви напиша за това, а все не ми остава време.....

Това, което описваш е 1:1 с дъщеря ми - и за съня, и за хленченето. Според мен си е до дете. Тя и до сега не иска да заспива - и следобед и вечер са едни уговорки, едни убеждавания. Какво да ти кажа, според мен не че не й се спи - просто не иска да легне, все едно ще изпусне нещо. От бебе е така - само в количката спеше и като спра за минутка се буди и започва мрънкането. Обикалях като луда в тоя парк и съм навъртала доста километри с количката (даже като бременна). Но ще ти кажа нещо за успокоение - като стана на годинка и половина започна да спи по цяла нощ и спи като пън. Бебето не можеше да я събуди. Заспиването е драма, но легне ли, заспива бързо и спи дълбоко. Следобедния сън е също така. Както спеше по 15-тина минути като бебе, сега успея ли да я накарам да легне - заспива за няколко минути и се е случвало да откара по 3 часа. Обаче докато я накараааам ....
Та идва и такъв момент. Иначе за хленченето и мрънкането още не съм открила начин да се справя Sad Според мен наистина тези неща са си до дете - малкия си заспива. Е, верно и той се буди нощем, но това си е напълно нормално за бебе. Обаче има един сън от около 40 минути предиобяд и един следобед от около 2 часа и не е такава драма, защото той си обича да си легнем и да си се гушнем и да заспи.
А в последно време забелязвам друго - на Ели не й обръщам внимание и не я карам да спи следобед, просто с него лягаме на спалнята и си се гушваме, а тя като остане сама с играчките и идва при нас и заспива така самичка. Това го казвам по повод това, което си писала за яслата - мисля, че там е по-лесно, понеже децата гледат едно от друго. То детето като види, че всички са в леглата и ще неще и то ще отиде. Simple Smile

И аз се извинявам за дългия пост Simple Smile

# 143
  • Мнения: 1 452
Снощи цяла нощ не съм спала, просто нз какво да ти кажа. Всъщност от 10 месеца не съм се наспала като хората. Всяка нощ се събужда по нз си колко пъти.

И днес е спал само за няма и час през деня.
Даа, забравих да кажа, че хленчи като му мия дупето, преобличам, слагам в количката.....
Явно ще трябва да търпим. Аз по принцип много обичах да си поспивам, но от както той се роди имам 2+2 часа на нощ, май така се пада. Да са ни живи и здрави децата, ще мине и замине!
Lovely, радвам се, че сте вкъщи! Така е по нашите болници. И ние като лежахме и аз едната нощ извиках дежурната да й кажа,че той не спира да реве (беше с вероятност за спукана глава). Без да го прегледа тя ми каза, че бил уплашен и си излезе. Какво да коментирам!!!!! В епикризата пише, че е бил на системи, а такова нещо няма.

# 144
  • Мнения: 495
И ние не сме от тези, които много спят. Има дни, в които преспива на 2 пъти по 30 минути и това е. Нощем се събужда поне два пъти и задължително трябва да я кърмя иначе не заспива. Ще се откажем ли някога от това нощното сукане...не знам newsm78 Иначе тя поне не мрънка постоянно, на този етап е доста спокойна и кротка. Определено си е до детенцето, но както всички се успокояваме всичко ще премине и после ще ги търсим тези проблеми, но ще идват все по-големи Simple Smile

# 145
  • Мнения: 1 037
Lovely,
Как сте?
Ние бяхме с херпангина от понеделник, пи суметролим, но на гърления секрет излезе че стрептококите не са чувствителни към него и от днес е на АБ.
Кажете какви обувки купувате за малчовците?

# 146
  • Мнения: 354
Аз купих сандалки за прохождане на Колев и Колев.  Peace

# 147
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Аз преди месец купих летните буйки на Беко. Но точно за един месец му умаляха, обувах ги всеки път много трудно защото крачетата му са по пухкави в глезените. С тях ходи на пръсти. От два дни купих едни румънски сандалки, затворени малко отпред и със стабилна пета - направо се родих. Много лесно ги обувам и той започна да си стъпва на цяло краче, а не на пръсти. Дано не му расте толко бързо крачето, че ако всеки месец купувам нови.......
Ето ги нашите 

# 148
  • Мнения: 1 037
Притеснена съм за друго, откакто сме на кухня, Макси има дни, в които ака 3-4 пъти, по-рядко, не е вода, но е като намазано на памперса.
А преди с пюретата имаше запек.
Според познати е от храната, защото вече е на обща и стомахчето по-бързо преработва.
Понякога има и неразградени зеленчуци в памперса.
Да се притеснявам ли?
Лекарката казва да го сложа на диета, но моментално се запича.

# 149
  • Мнения: X
Не се притеснявай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт