За повръщането

  • 1 248
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
Ах, да знаеш как ми е познато!!!!! Имаше дни горе-долу ОК и други в които по 15 пъти съм повръщала. И без никаква логика или зависимост от храна и каквото и да било!
Не е вредно за бебето, и аз се бях ошашкала, ама 2-ма доктори ме успокоиха.
Пак според докторите, повръщало се до 12 седмица, в много редки случаи - до 16. Ако продължи и след това - трябва консултация с гастроентеролог, който между другото няма как много да помогне, т.е. няма да изпише някакви супер лекарства, защото за бременни такива май няма.
Та аз продължих до 17 седмица вкл., и това което установих, беше че май вече повръщах от киселини. На всичкото отгоре 1-2 пъти имаше и капки кръв - от хранопровода.
Та почнах да си помагам с Талцид и хомеопатичните свещички. До системи не я докарах. Сега съм горе-долу добре. Май само си мина.
Е, все още страшно лошо ми става като се возя в кола.
Ама най тежкото мина Simple Smile
Споко, знам че отстрани е лесно, ама все ще мине! Peace

# 16
  • Мнения: 3 810
"Моят личен опит" е все от бременности с повръщане.
Последната беше най-тежка и когато решиха да ме слагат на системи, вените ми се пукаха от обезводняването. Така че не чакай това да ти се случи. Защото обезводняването е вредно за бебето.
Накрая можех да задържа само лимонов сок с мед.
Повръщах до 5м. вкл,като в деня в който спряха, започнаха контракции. Hug
Моят съвет е да ходиш честичко при гинеколога си.
И си вземи болничен!
Не се измъчвай допълнително- никой няма да ти го признае!

# 17
  • Мнения: 2 849
И с двете бременности не съм повръщала .По принцип ,ако ми се догади лимон,касис ,нещо киселко ми спасява положението .

# 18
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз също започнах да повръщам към 3 месец и то не всяка сутрин.И аз това забелязах,че вместо да отшумява повръщането някакси се засилваше.

# 19
  • Мнения: 3 760
При мен подсолената вода успокоява стомаха. Пълна чаена лъжица сол на 2 литра вода (получава се около 1,5% р-р). А най-добре да пиеш физиологичен разтворо (0,9% р-р). По този начин ще предотвратиш и обезводняването.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Аз повръщах от  2 до началото на 4 мес. всеки ден.
Дано при теб приключи по-бързо.

# 21
  • Мнения: 251
Пий Деган , но ако започне да ти става много зле и се обезводниш постъпи в болницата, там ще те стабилизират и ще се почустваш прекрасно

Общи условия

Активация на акаунт