Задайте своите въпроси на фармацевтите от аптеки "Дара"

  • 18 756
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 347
Здравейте ! Препоръчайте ми нещо найстина ефикасно за премахването на розов лишей ? От седмица го лекувам с крем Здраве ,започна да се лющи леко .

# 61
  • Мнения: 40
Здравейте бихте ли ми препоръчали добри пробиотици за стомаха.

Здравейте,

Препоръчвам някои много качествени, многощамови пробиотици - БиоКулт , Дармфлора и Линекс .

Поздрави

# 62
  • Мнения: 40
Здравейте ! Препоръчайте ми нещо найстина ефикасно за премахването на розов лишей ? От седмица го лекувам с крем Здраве ,започна да се лющи леко .

Здравейте,

На първо място е добре да имате поставена диагноза и състоянието да се следи от дерматолог. Розовият лишей , в леките му форми отшумява за около месец сам, като трябва да отбягвате третирането му със сапун, както и да не го покривате с изкуствени материи дрехи.  Крем "Здраве" съдържа цинк и е подходящ в този случаи, а при наличие на сърбеж може да използвате противооалергични мазила кремове или гелове като Фенистил гел.

Поздрави

# 63
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

На детето ми(6 г.) се изолираха в носа Стафилококус ауреус,лекуваме ги в момента с Бактобран и Стафилококцинум,въпроса ми е нещо друго бихте ли препоръчали да прилагам? тъй като според личната ни лекарка този вид стафилокок е много упорит и трудно се постига пълно излекуване,едва ли не не е възможно и винаги детето ще си ги има в малко или много количество.

# 64
  • Мнения: 177
Здравейте, на 16 години съм и тъй като скоро почва училище, мислех да си взема Винпоцетин на марката Source Naturals. Колко мг бихте ми препоръчали на ден за да мога да уча уроците си с лекота? Доста лесно се разконцентрирвам, а и имам мигрена, не знам дали би пречило. Смятах от 10мг на ден да стигна до 40, ще е проблем ли?
На едно място пише, че може да причини главоболие, пък на друго - че предовратява такова. Много съм объркан.

Мислех си и за комбинация с ДМАЕ, но не знам колко трябва да приемам.

# 65
  • Мнения: 187
Здравейте става въпрос относно Гино певарил, нормално ли е вечер след слагането на глобулата след 1-2 часа да изтече?

# 66
  • Мнения: X
Можете ли да ми препоръчате нещо за справяне с кожни гъбички или както още ги наричат разноцветен лишей  Hug

# 67
  • Мнения: 40
Здравейте!

На детето ми(6 г.) се изолираха в носа Стафилококус ауреус,лекуваме ги в момента с Бактобран и Стафилококцинум,въпроса ми е нещо друго бихте ли препоръчали да прилагам? тъй като според личната ни лекарка този вид стафилокок е много упорит и трудно се постига пълно излекуване,едва ли не не е възможно и винаги детето ще си ги има в малко или много количество.

Здравейте,

При 30-40% от хората Стафилококус ауреус нормално населява носната кухина без да предизвиква инфекция. Следвайте указанията на лекуващия лекар и не предприемайте самолечения.

Поздрави

# 68
  • Мнения: 40
Здравейте, на 16 години съм и тъй като скоро почва училище, мислех да си взема Винпоцетин на марката Source Naturals. Колко мг бихте ми препоръчали на ден за да мога да уча уроците си с лекота? Доста лесно се разконцентрирвам, а и имам мигрена, не знам дали би пречило. Смятах от 10мг на ден да стигна до 40, ще е проблем ли?
На едно място пише, че може да причини главоболие, пък на друго - че предовратява такова. Много съм объркан.

Мислех си и за комбинация с ДМАЕ, но не знам колко трябва да приемам.

Здравейте,

Не смятам, че 16 годишен младеж има нужда от добавки или лекарства за подобряване на когнитивните функции. Препоръчвам ви движение между уроците, на всеки 20 минути учене по 2 минути движение, каквото и да е.  Ако все пак мислите, че имате сериозен проблем със запомняне и концентрация, което да се дължи на съдов проблем в мозъка е необходимо да се прегледате при специалист, при друго положение приема на тези добавки при Вас е неоправдан.

Поздрави

# 69
  • Мнения: 40
Здравейте става въпрос относно Гино певарил, нормално ли е вечер след слагането на глобулата след 1-2 часа да изтече?

Здравейте,

Дори и при правилно поставяне на глобулите е възможно да се наблюдава леко изтичане след определено време.

Поздрави

# 70
  • Мнения: 40
Можете ли да ми препоръчате нещо за справяне с кожни гъбички или както още ги наричат разноцветен лишей  Hug

Здравейте,

Можете да изполвате Канестен крем , който е подходящ при кожни инфекции, причинени от дерматофити.

Поздрави

# 71
  • Мнения: 347
Здравейте ! Ето накратко моя проблем , преди седмица на едното око отсрани започна нещо като петно ,все едно някой ти е светел с фенерче или си гледал в слънцето ,така беше петното ,което мина за около 15 20 мин., след което започна главоболие и повърнах , пих аналгин , не мина ,после пих нурофен и тогава отшумя главоболието ...след 2 дни пак същото се повтори ...след още  1 ден пак , но без повръщане . Вчера ме боля глава почти цял ден , тъпа болка отзад ,на слепоочието мести се общо взето , не е само в една точка болката , пих аналгин ,мина ...бях на очен лекар ,каза ми мигрена ,че е вероятно и ми изписа да пия Нео Виста ..
Какво бихте ми препоръчали за главоболие ,когато аналгина не помага ?

# 72
  • Мнения: 17
Здравейте!
Искам да попитам каква е разликата между медикаментите за умора и мултивитамините? Случва ми се да поискам нещо против умора и да ми казват, че мултивитамините не са подходящи.

# 73
  • Мнения: 108
Здравейте!
Искам да си взема нещо ефикасно за косопад. Какво ще ми препоръчате?

# 74
  • София
  • Мнения: 258
Приемах Прим ойл капсули 6 месеца за овладяване симптомите на пременопауза. В момента правя пауза от 3 месеца, какво бих могла да приемам през този период - искам да кажа, че Прим ойл ми бе препоръчан от моята лекарка-хирург, тя каза, че предвид състоянието на гърдите ми това е най-доброто за мен, Вие какво бихте препоръчали?

Общи условия

Активация на акаунт