Бебе на 10 дни, разтройство и силно подсечено дупе с ранички!

  • 9 758
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 610
Привет мамче,
Надявам се днес нещата да са по-добре!
Като майка на деца с чувствителна кожа, ето моите съвети, които почти не се различават от тези на Дорис.
 -В аптеката има така нареченото синьо мастило Solutio Pyoctanin /това е спасението/  
Мажеш засегнатите места. Оставяш да се "проветри" дупето и желателно е да бъде оставено без памперс - поне докато мине страшната картина... Максимално без памперси!!!
Следене и смяна при всяко акане.  Не го оставяй бебето мокро/напикано/ в никакъв случай!!!
Малко ще е изморително.
Имате проблем и сега трябва да се ограничиш от жегата докато трае проблема...
/за два -три дни ще се образуват корички, до 5-6 ще се оправи кожата/ СПОКО!
По бавно ще стане с памперс, препоръчвам ползване на "Рampers"- аз само такива ползвах до 8м възраст на бебето... След това съм купувала и по евтини...   Wink  
-------------------------
Това се получава при чувствителна кожа от мокри и спарени дупета.../по скоро от урината/. При някои хора хигиената трябва да е много много висока, което знаеш и ти като ДАМА!  
Миеш с вода, подсушаваш с памучна марля/пелена /не кърпа/ оставяш да се подсуши кожата. Мажеш със синьо мастило, изчакваш попиването от кожата и обличаш леки, памучни ританки... Може да сложиш памучна пелена съвсем малка между крачетата - да не се протърка ....
Това, само докато трае проблема!    Peace
---------------
Акото Ви е перфектно! Трябва да е златно, както казват майките ветерани! Wink
Ако е зеленикаво , тогава е проблем... Най-вероятно студени крачета... Wink
 


# 16
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Дано вече да сте по-добре, да си сменила педиатъра и да си намерила решение на проблемите с бебчо bouquet И все пак по темата:
Най-вероятно е от пелените които ползваш, и ние се бяхме подсекли зверски от Памперс и то само за едно денонощие (в болницата ползвахме Либеро, прибрахме се вкъщи, бях взела някакви Памперс, за един ден това малко бебче се подсече), на секундата ги изхвърлих, смених ги с Либеро и още сме с тях, те нямат гел и никакви аромати, затова и не дразнят кожата. Виждам, че повечето дами тук са ти ги препоръчали вече. Често ли сменяш памперса, да не го оставяш твърде дълго с мокри пелени newsm78
Толкова много кремове, които си изредила че ползваш, само с Здраве Бебе аз мажех, като се беше подсякла помогна ми бебешка пудра, при нас помогна, сега с нищо не я мажа, аз миех веднъж на ден с памучна пелена, през останалото време само с мокри кърпички, отново Либеро.
Акото, звучи и на мен да е нормално.
Вода със захар незнам да се дава, но и никой не ми е казвал, че се дава и не мога да кажа , аз не съм давала такова нещо специално пък за жълтеница Thinking
Моето дете беше изцяло на НАН, не е кърмено и не сме имали такива проблеми, проблема не е от кърмене или адаптирано мляко.

Маманет писали сме заедно, да аз също писах, ние ползвахме пудра за няколко дни Simple Smile

# 17
  • Мнения: 12 667
Също съм за Либеро.
Водата със захар я отрекоха учените. Не е фатално, но няма нужда.

# 18
  • Мнения: 18
Теичка, ти си третият човек, който ми казва за Павловича мас, търсих я на няколко места, но засега без успех. Иначе по статията, която си ми дала акото и прилича на 100 % на здраво кърмено бебе. Няколко пъти се нааква докато я мия и излиза не като вода, а като много мек крем. Въпроса ми е това ли е нормалните изпражнения, защото преди беше малко по-гъсто. Даваме и вода със захар за жълтеницата, възможно ли е да е от нея по-мекото ако?

https://koalabebe.com/category/239/pavlovicha-mas-d-r-pavlovic.html

Коя от трите мислите е най- добре в нашия случай?

# 19
  • Мнения: 1 610
Също съм за Либеро.
Водата със захар я отрекоха учените. Не е фатално, но няма нужда.
Wink

При нас жълтеницата  беше доста продължителна при първото дете, закъсняхме с лампата - дълго се чесаха млади докторки по главите...От там, доста ядове си докарах + ранно спиране на кърменето... #Cussing out
------------------------
При второто дете, имахме жълтеница, но този път не спрях да кърмя, давах уж и вода със захар, която детето не искаше и до 10 дни отшумя, НО си кърмих! /до две години детето...и стана Крали Марко  smile3503/
------------------------
За жълтеницата-  да се консултира с доктор, да се сложи на лампа, все още би имало ефект...
То това се прави веднага за няколко часа след раждането на рисковите деца...
 

# 20
  • Мнения: 18
+1 и от мен за Либеро , продават ги в Билла, не видях от къде си, но 1-ка със сигурност продават във Вис Виталис. По принцип бебешкото ако не е твърдо, дори бих казала, че е рядко, докато са на кърма/АМ.Ако ти е здраво бебето би трябвало на всеки памперс на 3 часа да има нещо в него.

Мляко за рефлукс не сме ползвали, не знам дали знаеш, но е по предписание. Кога успяха да му установят рефлукс  newsm78

Прекомерната хигиена също не е добре за децата. Има кърпички, които са изцяло на водна основа WATER WIPES се казват, по аптеките съм ги виждала, онлайн също се продават, но цената е двойна на обикновените. Ако не се оправите до дни (то ще си проличи) си купуваш пелени за многократна употреба и забравяте за памперсите. Потърси също второ мнение, вероятно детето няма разстройство, а някакъв дерматит.

Тази вода със захар я забрави, на бебето не му е необходима. И да хубаво да се оставят  без памперс, да подиша кожата, аз съм го правила преди голямото къпане, естествено се случват бели, но е неизбежно. Simple Smile

Разбира се, че ни е предписан, аз избягвам да си правя експерименти, сменям продуктите свързани с нея само след консултация. Анти рефлукса ни го предписаха още в Щерев след като родих и педиатъра  след това го одобри. На кутията пише, а и лекаря ми каза, че от него акото е по- рядко,к консистенциятс му е гъста, но се притеснихме, че преди беше като че ли половин идея по- гъсто. А за такива кърпички не бях чувала до сега. Аз я Мия с хладка вода преди всяка смяна.

# 21
  • Мнения: 1 400
Има още един вариант на кърпичките, който е добър в случай на подсичане - напоени само с бадемово масло. Има ги в ДМ (на тяхната марка babylove).  На пръв поглед изглеждат сухи, но почистват много добре. Маслото създава защитна бариера на кожата срещу урината и няма никакви излишни химии.

# 22
  • Мнения: 18
Дано вече да сте по-добре, да си сменила педиатъра и да си намерила решение на проблемите с бебчо bouquet И все пак по темата:
Най-вероятно е от пелените които ползваш, и ние се бяхме подсекли зверски от Памперс и то само за едно денонощие (в болницата ползвахме Либеро, прибрахме се вкъщи, бях взела някакви Памперс, за един ден това малко бебче се подсече), на секундата ги изхвърлих, смених ги с Либеро и още сме с тях, те нямат гел и никакви аромати, затова и не дразнят кожата. Виждам, че повечето дами тук са ти ги препоръчали вече. Често ли сменяш памперса, да не го оставяш твърде дълго с мокри пелени newsm78
Толкова много кремове, които си изредила че ползваш, само с Здраве Бебе аз мажех, като се беше подсякла помогна ми бебешка пудра, при нас помогна, сега с нищо не я мажа, аз миех веднъж на ден с памучна пелена, през останалото време само с мокри кърпички, отново Либеро.
Акото, звучи и на мен да е нормално.


Вода със захар незнам да се дава, но и никой не ми е казвал, че се дава и не мога да кажа , аз не съм давала такова нещо специално пък за жълтеница Thinking
Моето дете беше изцяло на НАН, не е кърмено и не сме имали такива проблеми, проблема не е от кърмене или адаптирано мляко.

Маманет писали сме заедно, да аз също писах, ние ползвахме пудра за няколко дни Simple Smile

На всяко пишкане и акане го сменям, дори когато трябва да свърша нещо в кухнята я проверявам през няколко Мин.

# 23
  • Мнения: 1 610
Има още един вариант на кърпичките, който е добър в случай на подсичане - напоени само с бадемово масло. Има ги в ДМ (на тяхната марка babylove).  На пръв поглед изглеждат сухи, но почистват много добре. Маслото създава защитна бариера на кожата срещу урината и няма никакви излишни химии.

Когато се оправи бебенцето, тогава може да се маже със всякакви кремове, масла и пудри, за да се предпазва кожата... Дори добрият, стар, изпитан с десетилетия, познат нам и в чужбина крем ЗДРАВЕ...
Нашите майки са ни мазали със Здраве ...От това по изпитана марка...ЗДРАВЕ му кажи... Peace

Сега има остър проблем и само постигане на СУХО и чисто е необходимия лек.
Синьото мастило изсушава онези язвички. Направо ги ликвидира за няколко часа...
Гарантирам!!!  bouquet
Не си играйте с опити и давайте парите на скъпи мазила, които пазара предлага, а в случая -ефекта ще е двойно по - продължителен  и мъчителен за детето...То сега изпитва болка, сърбеж и неописуем дискомфорт ...  Embarassed Вероятно се гърчи и плаче... Embarassed
С това радикално трябва да се подходи...

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 10:56 от маманет

# 24
  • Мнения: 1 400
Дупето трябва да се пази сухо от влага. Маслото не е влага, а напротив - изолира влагата от кожата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Дъщеря ми е родена средата на август и без памперс е стояла точно 0 мин. Въобще не е това причината.
Абсолютно съм съгласна, също и за миенето. Аз използвах само мокри кърпи през деня. Миех с вода единствено вечер. Синът ми никога не е имал проблеми от рода на зачервяване, разраняване, подсичане и т.н..

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 065
децата са различни  Peace

синът се обриваше от всички пелени, освен класическия на Памперс (опитвах и с памперс с алое вера и с лайка...)
обриваше се от всякакви мокри кърпички.
обриваше се от маслата на бюбхен и джонсън.

стара аптекарка ми направи "охлаждащ крем", каза, че садържа вазелин, ланолин и няколко витамина. редовно миене и след това обилно намазване му решиха проблемите. Peace

кожата му и до сега (9г.) реагира на някои перилни препарати и омекотители.


потърсих информация за този охлаждащ крем и попаднах на това  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418033;topicrefid=20

Цитат
Ac. borici/aa
Zn Oxydati/2.0
Lanolini/aa
Vaselini/20.0

M-f ungv.
външно

# 27
  • Мнения: 18
Привет мамче,
Надявам се днес нещата да са по-добре!
Като майка на деца с чувствителна кожа, ето моите съвети, които почти не се различават от тези на Дорис.
 -В аптеката има така нареченото синьо мастило Solutio Pyoctanin /това е спасението/  
Мажеш засегнатите места. Оставяш да се "проветри" дупето и желателно е да бъде оставено без памперс - поне докато мине страшната картина... Максимално без памперси!!!
Следене и смяна при всяко акане.  Не го оставяй бебето мокро/напикано/ в никакъв случай!!!
Малко ще е изморително.
Имате проблем и сега трябва да се ограничиш от жегата докато трае проблема...
/за два -три дни ще се образуват корички, до 5-6 ще се оправи кожата/ СПОКО!
По бавно ще стане с памперс, препоръчвам ползване на "Рampers"- аз само такива ползвах до 8м възраст на бебето... След това съм купувала и по евтини...   Wink  
-------------------------
Това се получава при чувствителна кожа от мокри и спарени дупета.../по скоро от урината/. При някои хора хигиената трябва да е много много висока, което знаеш и ти като ДАМА!  
Миеш с вода, подсушаваш с памучна марля/пелена /не кърпа/ оставяш да се подсуши кожата. Мажеш със синьо мастило, изчакваш попиването от кожата и обличаш леки, памучни ританки... Може да сложиш памучна пелена съвсем малка между крачетата - да не се протърка ....
Това, само докато трае проблема!    Peace
---------------
Акото Ви е перфектно! Трябва да е златно, както казват майките ветерани! Wink
Ако е зеленикаво , тогава е проблем... Най-вероятно студени крачета... Wink
 




На нас ни изписаха Купро, сутрин и вечер отриване с клечка на засегнатите места, синьо е на цвят, мисля че е същото...

# 28
  • Мнения: 1 610
Да ... 1% разтвор ...  погледнах в нета  
Но се продава и като Solutio Pyoctanin-1%. Цената е стотинки -около 0,60лв ,но върши чудеса Peace
Разклащай добре опаковката преди употреба. Цапа яко ...Дръж на безопасно място- че бабите са притеснени и не виждат ...шЪ го обърнат...и айде...отиде паркета... Mr. Green
Може бебето да поплаче първия/втория път - ще е за кратко, не бой се...  
Както ти е казала лекарката така го прилагай... Peace  Външно!!!
 
Мажи само засегнатите части. Не задържай тампона много, просто топкай върху местата. Изчаквай да се попие до пълно сухо и тогава нормално  облечи бебчето... Временно дрешките ще са лилави, но се изпират след известно...дълго...  време...  Laughing

Дръж си го в хладилника след това и ако имате зачервяване пак...
Ти ще си наблюдаваш и веднага ще реагираш... Тръгне ли и най-малко зачервяване - сухо  и тампонче... Не чакай да се появят язви и пъпчици ...
  Wink

 

# 29
  • Мнения: 18
Да ... 1% разтвор ...  погледнах в нета  
Но се продава и като Solutio Pyoctanin-1%. Цената е стотинки -около 0,60лв ,но върши чудеса Peace
Разклащай добре опаковката преди употреба. Цапа яко ...Дръж на безопасно място- че бабите са притеснени и не виждат ...шЪ го обърнат...и айде...отиде паркета... Mr. Green
Може бебето да поплаче първия/втория път - ще е за кратко, не бой се...  
Както ти е казала лекарката така го прилагай... Peace  Външно!!!
 
Мажи само засегнатите части. Не задържай тампона много, просто топкай върху местата. Изчаквай да се попие до пълно сухо и тогава нормално  облечи бебчето... Временно дрешките ще са лилави, но се изпират след известно...дълго...  време...  Laughing

Дръж си го в хладилника след това и ако имате зачервяване пак...
Ти ще си наблюдаваш и веднага ще реагираш... Тръгне ли и най-малко зачервяване - сухо  и тампонче... Не чакай да се появят язви и пъпчици ...
  Wink

 


Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

Общи условия

Активация на акаунт