Отговори
# 105
  • Мнения: 2 224
Скъпа Mary, много съжалявам че пак проблеми! Каза ли ти на какво може да се дължи отлепването и скъсената шийка на матката? Поне някакво лекарство даде ли ти или само почивка? Въпреки всичко съм оптимист, че ще се оправят нещата. Просто явно не ти е писано да караш спокойна бременност. Сигурна съм обаче че кой с киселини, кой с гадене, кой с кървене, всички ще стигнем до края. Просто наистина често пътят към това да станем майки не е лесен. Сега наистина ти трябва пълна почивка, което предполагам и лекарят ти е обяснил означава никакво ставане освен до WC, дори хранене в леглото. Поне това знам. Нали и на мен в началото в спешното ми казаха, че имам отлепване, макар по-късно да се оказа че няма такова. И така, почивай си, пиши тук, чети, гледай ТВ и все някак ще минат тези дни. Ще се оправиш!

# 106
  • София
  • Мнения: 5 735
Мари  Hug
От тук до края лягаш да мътиш,никакви лоши мисли,никакви действия ,които са притеснителни. Стискам палци.
Не смей да се самообвиняваш.

# 107
  • Мнения: 318
Mary лягаш и се пазиш, щом тъй е казал доктора- тъй. Да не хукнеш на работа са ходиш сега. Опитай се да мислиш позитивно, а щом доктора е казал, че бебко е ок, значи всичко ще бъде наред.  Hug  Аз едно не мога да си обясня- защо в бг се полагат неимоверни грижи при рискови бремености, а там не може. Няма такива отделения в нито една клиника ли? Много ми е странно....

# 108
  • Мнения: 2 224
lookfor, и аз това се чудя. В това отношение незнам в Италия как е. В смисъл Англия или България е изключението. Все пак това, което чувам за Англия не ми се струва нормално. А и средата на 5-ти месец е напреднала бременност.

# 109
  • Мнения: 457
Мери, да кажа и аз същото като всички - лягане, лежане, никакви активности и това е Peace Дано всичко размине и занапред ще трябва много предпазливост докрая  Hug

Наистина в България ще те вземат в болница дори и без кървене, явно са много по-различни нещата там.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 41
Мери, късмет и голяма почивка . Всичко ще бъде наред с теб и бебенцето. Hug

# 111
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Предполагам, че просто се раждат много бебета в ОК. Ето сега на почивката в Дидим имаше едно семейство от Великобритания, вече имаха 3 деца, като последното беше на видима възраст 2 месеца макс, но го бяха помъкнали без грам съобразяване.

# 112
  • Мнения: 220
Добре бе момичета. Знаете че сте с ниска плацента и пак рискувате? Пустия му секс няма да избяга. Мога и да точа лиги по ММ и той да ми се дръвчи, но това е положението. Секс никакъв до отпадане на лекарската забрана.
Мери, при това положение не само бих излязла в болничен, ами и от леглото няма да ставам.
И отново да попитам: кое точно му е хубавото на здравната система в ЮК, че наскоро някаква си там акушерка да оплюва точно пък гинекологичните и родилни отделения в БГ, когато нашите лекари правят и невъзможното, за да спасят бременността, а тамошните разчитат основно на Господ Бог? То и аз на него се уповавам, да е всичкко наред, но когато не е въпреки молитвите и надеждите ми, тогава именно лекарите оправят положението.
Този твой лекар чул ли е за серклаж? Вярно късничко е за тази процедура, но е било редно все пак да го обсъди това нещо с теб?

# 113
  • Мнения: 237
 Mery Всичко ще се оправи, бъди позитивна. Неможе ли някой твой близък да се посъветва с гинеколог и бг и евентуално да ти изпрати лекарства по някой, или по превозвачите. Лягай и немърдай

# 114
  • Мнения: 31
Marry, сигурна съм, че всичко ще е наред, но от теб се иска наистина 100% в леглото, както се спомена по-горе дори и храненето там, само до wc ставаш и това е! Една от най-близките ми приятелки е като теб, но Септември ще ражда-не един път 3-4 пъти прокървя докато накрая послуша лекарите да не мърда БУКВАЛНО от леглото. Затова и с такъв тон ти го казвам, защото знам, че всичко ще е наред, но да почиваш -в момента това е най-важното. И след като се успокоят нещата - нареждане от бг лекар за същата ситуация е никакъв секс до раждането, дори и плацентата да е хубаво захваната в по-късен етап от бременността, ще изтърпиш малко! Не се самообвинявай в никакъв случай и недей да мислиш "ами ако" и "какво би станало". Станалото станало- важното е сега да се пазиш и да си спокойна и съм сигурна ,че нещата ще се нормализират, защото щом бебока е ок, ако почиваш -няма как да му навредиш! Всичко ще е наред, мила, пиши междувременно как си , а и след това като минеш на лекар пак.
 Що се отнася до другото - в UK са просто нямам думи. Моя приятелка ме убеждаваше да ида там да родя, че било по-добре и има къде да остана, но къде ти от нашите кадърни лекари да се бутам на онези и то не защото примерно не стават, а процедрурите им са толкова зле , че....без думи съм. Заради една бумащина ще оставят човек с болежките! Ужас!

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 331
Paula, честито момиченце!  bouquet
Относно въпроса ти за уговорките с лекаря и секциото. Моя приятелка иска да чака да й изтекат водите и тогава да тръгне да я оперират, а това ще й е второ секцио. Това за мен крие много рискове. Говорила съм с лекари, както и с приятелки с повече от едно раждане секцио, всички ме съветват да не поемам този риск, защото съществува опасност както за мен, така и за бебето.
В твоя случай ще е първо раждане, но ако причините за секцио са основателни и това по някакъв начин би застрашило теб или бебето по-добре не рискувай с това чакане. А и наистина много е трудно да се ангажира лекар. Ако няма причина за притеснение и твоят лекар е окей с това твое решение, тогава няма какво да го мислиш!  Heart Eyes

MARY, мила много се притесних за теб момиче. Лягаш и пазиш леглото. Ние всички тук ти стискаме палци и сме сигурни, че всичко ще се нареди! Ще видиш как магията на форума действа! Бъди спокойна и търпелива и се пази, важно е бебето да усеща, че се чувстваш така! Прегръщам те силно!  Hug

Аз много се интересувам от астрология и нумерология. Имам позната, която е избрала и часа на раждане, който също е важен, както и Паула беше писала. Ще се позаинтересувам по въпроса,защото този път и на мен ми предстои да избера дата за секцио, първият път ме чакаха до термин и стана след него. Най-вероятно ще е зодия стрелец, мъжко. Колебая се много между 19 и 21 декември. Не съм сигурна дали ще се съгласят да ме чакат за 22 или 23 декември, а и не знам дали искам още един козирог (при това мъж)  Joy Аз съм Козирог!  hahaha Нали бяхте подхванали темата за зодиите и по нея да се включа.

Крис, добре дошла сред нас! Много се радвам как групата ни расте!  bouquet

На мен пъпът от сега ми е изпъкнал. Преди беше доста вдлъбнат. С първата бременност си щръкна и беше много чувствителен, сега не е, но си стърчи  Grinning

# 116
  • Мнения: 291
Сега прочитам за кървенето на Mary 90. Всички ти стискаме палци и сме сигурни, че всичко ще се оправи. Когато имах контракции миналата седмица,,след чистене, първо плаках, защото се стреснах, пък и като съм сама и нямам подкрепа тези месеци, направо лудвам. Но събрах сили и си казах, че всичко ще е наред и започнах да си мисля само хубави,неща. Точно тогава ми дойде идеята за Baby Shower party, че даже и меню и декорация измислих, много ме ободри също и разглеждането на разни интересни сайтове или на интериори за бебешка стая. Гледах и филми, а аз телевизия почти не гледам. Харесвах си прически за дългата ми коса, която сигурно ще стане като Рапунцел до раждането... Тоест с всякакви глупости се разсейвах и не четях никаква медицинска литература или да задълбавам в проблема. Каквото интересно се сетиш, взимай да го търсиш и разглеждаш в интернет. Господ си знае работата, ще ти даде това щастие, да родиш живо и здраво бебче. Сигурна съм. А междувременно пиши тук, каквото се сетиш. Така и нови теми ще обсъждаме и няма да си съвсем сама в леглото с мислите си. Прегръщам теее  bouquet bouquet bouquet

Благодаря Ви за честитките за моето розово бонбонче в големия ми корем. Още не мога да се настроя и не ми върви изобщо избирането на име за нея.

# 117
  • Лондон
  • Мнения: 839
Лекарствата,които ми изписа са:
Но шпа-3x2
Спазмалгон-4x1
И лекарство на магнезиева основа,нещо като българския Магнерот.
Каза ми,че няма смисъл да ми дава Утрогестан,тъй като той се пиел най-късно до 17-18 седмица,не сега.
Утре пак ще звъня на тукашните лекари и ще питам за преглед и лечение.
Тони78,системата тук изобщо не е по-добра,може би е по -добра за служителите,не със сигурност НЕ и за пациентите.Права си,че те оставят на произвола на съдбата,може да ви звучи невероятно,поради усилията,които полагат лекарите за жените с проблемни бременности,но тук,освен-това е нормално,нищо ти няма,няма да чуеш.
Замислих се даже за прибиране за месец -два в Бг,да ме приемат в болница и да ме стабилизират доколкото е възможно,но в момента съм в тежко състояние и не мога да пътувам.
Не изпитвам вина относно случката със секса,защото мисля,че явно не секса е виновен,а самата бременност е проблемна.Същото нещо можеше да се случи и докато съм на работа или докато примерно се разхождам в парка.При предишния ми преглед лекарят ме увери,че плацентата ми е зараснала,вдигнала се е,уж нямаше опасност,но човек няма как да предвиди всичко.
Отново се е разлепила,само че от другата страна,и отлепването не е малко Sad Аз само ще лежа 10 дни,няма да слизам дори до кухнята на долния етаж,ще дам всичко от себе си....
Междудругото незнам дали споменах,но бебето си отговаря идеално на седмиците,има достатъчно околоплодна течност,докторът прави замервания и всичко е наред.

# 118
  • Мнения: 220
Мери, при секс ако ТМ свърши вътре, трябва да знаеш че на първо място механичното действие би могло да навреди именно на шийката на матката. А съдържащите се простагландини в спермата спомагат за омекване на шийката. Някои момичета по-рано коментираха относно лекарските забрани, че лекарите им казали че при оргазъм матката контрахира повече, ерго опит за изхвърляне на плода и съдържимото, следвателно отлепване. Последното не знам дали е вярно, но ако е, ето ти още една причина да не го правиш. Сега както се казва секса ти е по-важен или бебето? Не съм го правила от дните, когато очаквах цикъла си който не дойде - 4 месеца вече. Докато доки каже ще мируваме, ако ще и до коледа да е. Казвам ти го, защото и ти беше с кървенета като мен, с отлепвания на сакове, ниска плацента и т.н. Е, достатъчно ми надупчиха трътката, та ако неправенето на секс ще ме предпази от още инжекции, ще се въздържа и още как. Не се сърди за това което ти казвам. Вече сме се сближили, обменили сме много неща, и ми се иска всички да стигнем до финала безпроблемно.

# 119
  • Мнения: 2 452
Мисля че Тони е права и Мари трябва да послушаш това за секс-а. Доктор не ти ли е казвал че с тия отлепяния и кървене които имаше си е опасно занимание? На мен доктора ми е забранил  и последно като му се обадих с болки първо ме пита да не сме правили секс, така че явно има връзка. Общо взето са ти казали със скъсена шийка се лежи и това е имам две приятелки които бяха така и си лежаха докрая и всичко беше наред. Пий си хапчетата и лежи това е рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт