Отговори
# 75
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Продължавам да нямам никакъв корем.Очаквам пъпа да ми се вдлъбне още.  hahaha

Да се похваля, купиха ми от пенсионерските колички най-накрая и след малко отивам на пазар да я сефтосам.  Laughing

# 76
  • Мнения: 291
Ей, ама какъв сън му ударих днес, чак да ми завиди човек. Спах до 8:00, а после от 11-16:30ч. Аз не мога да кажа, че ме рита бебето, защото това, което усещам е като на вълни, затова мислих, че се върти. По време на вчерашния преглед, установих, че съм права, много е шавлива Wink  Дори когато се прозяваше, се въртеше във всички посоки. Настройвам се, че от сега е фурия Simple Smile

Добре дошла на новата мама! Трябва повече от четящите да ае включат, ще се радваме! :-*

По повод на количките за пазаруване или чантите на колела... Свързвам ги не само с бабите, ами и с мераците на моя приятелка да купи такава количка,,за да може да пазарува. Много се ядосвах, защото мъжа и обикаляше цял ден с колата кафетата, а тя ще си купува чанта на колела. И добре, че се отказа, иначе щях да я изям с парцалите, че не го ангажираше с нищо, ама иначе всеки иска да яде и всичко да му е оправено, като на гости.

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 16:55 от Paula C.M.N.

# 77
  • Мнения: 969
Пъпчето ми още не е излязло, но подозирам, че и това ще стане. Бебка я усещам от 19седмица и като започна да танцува, та по 4-5 пъти на ден! Да не казвам ритка, че е момиче  Flutter Питах изрично докторката заради тънкия ми корем ли я усещам толкова явно, тя каза да плюс вида плацента. Дори и таткото я вижда като се разиграе как ми се издува корема, как се мести издутината или направо някой ритник! Вече съм 21седмица. Та това ми се струва много индивидуално! Хубава вечер на всички!  Hug
А относно чантите на колела. Ние нямаме кола, та от години си нося една раничка за пазар. Като сме двамата с ММ, две ранички и така ръцете са ни свободни! И докторка ми е казвала, че така е добре за носене на тежко. Иначе около нас е пълно с магазини, та раничките са за кратко Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 17:03 от helios13

# 78
  • Мнения: 457
Аз вече не пазарувам нищо сама. Макар че по принцип съм с кола и от количката на супера само прехвърлям нещата в багажника, не искам да вдигам тежко дори и за кратко. Така че само с мъж или деца, които после носят  Wink Веднъж носих сравнително лека торба за кратко и после ми се втвърди корема веднага.

# 79
  • Мнения: 297
Паула, честито момиченце!
Мона Лиза честита ти количка и повярвай ми може да не ти изпъкне пъпа, но коремчето ще ти порастне!  Laughing
Преди малко се връщам от ФМ, всичко е наред, което е най- важното  Hug  отговаря си идеално на седмиците, пола не можа да види, защото беше седнал бебока и пъпната връв между краката му. Бута го, ръчка го - не и не - ще ни изненадва! Нищо не ми каза за БХС и не ме изпрати, това означава ли, че не се налага!!???
Моят пъп и с първата бременост не изпъкна и за сега още не е!

# 80
  • Мнения: 2 452
Аз нищо не мога да усетя може би и защото не знам какво трябва да усетя но определено нищо не ме рита. Опишете какво усещате.

# 81
  • Мнения: 79
Мона Лиза Честита количка! Аз на моята онзи ден за малко да и видя сметката, толкова много я препълних в Плод и зеленчука, че накрая се разлепи от лепките. То хубаво я пълня до дупка, ама после с какви гимнастики я вкарвам в колата  ooooh!

Днес с ММ ходихме на кални бани. Е не можах да се намажа с кал, че се оказа че мъже и жени са отделно (и няма да има кой да ме намаже Simple Smile ) а и прочетох, че не било препоръчително за бременни. Ама да ви кажа, че сред толкова голи баби, за първи път се почувствах невероятно секси с големия корем  Joy

# 82
  • Мнения: 135
helios13, колко вида плаценти има?  newsm78 Как мога да разбера моята каква е?

Niss, бих го описала като гъделичкане /пърхане/, понякога като вибрация....но не и отчетливи удари.


# 83
  • Мнения: 969
Choki77,  има предна и задна плацента. При предна бебоците  обикновено се усещат по-късно. При мен пък на всеки преглед диктуват на сестрата плацентата, аз пък на това му се чудя, не вярвам да може да се измести  Rolling Eyes
Преди риткането, да, и аз имах усещане като че имам пеперудка в корема  Flutter

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 21:20 от helios13

# 84
  • Мнения: 297
Аз нищо не мога да усетя може би и защото не знам какво трябва да усетя но определено нищо не ме рита. Опишете какво усещате.

Аз усещам леко гъделичкане, един вид "почесване" и това когато легна /предимно вечер/. Вече усещам и когато се завърта, коремът ми се издува леко на едната или другата страна. ТИ не се притеснявай, просто бебока може да не шава много за сега и разположението на плацентата оказваше влияние..
 
........ Ама да ви кажа, че сред толкова голи баби, за първи път се почувствах невероятно секси с големия корем  Joy

 Joy Това ми хареса

# 85
  • Мнения: 220
Добро утро, момичета! Да се разпиша и аз в новата темичка.
За пъпчето, и при мен с предната бременност не изскочи навън, нищо че тумбата си се изду. И линеа негра нямах също.
Но едно нещо ме преследва както и първия път. Пустите му киселини. Вода пия и киселини ми излизат, да му се не види. И с каката още в края на четвърти месец ме почнаха, сега и с това. Просто е ужасно. Оня ден с иговорех с една позната мама и тя като ми каза, че такова нещо през живота си е нямала, а и тя бе бременна по същото време, по което бях и аз предния път, направо ми се прирева. Преедния път почнах първо с Талцит, после с Гавискон, но тая си беше. Не само че надхвърлях дозата, но и така не минаваха. Накрая си почнах с чиста сода. Абе луда работа. Тръгнах към родилното и мушнах една лъжичка в устата, че дори и в  часа сутринта пак си ги имах. Поверието, че киселините са заради косата на бебето, според мен не  е вярно. Ако бе така, то каката трябваше да излезе направо с коса до кръста, но си бе напълно нормално окосмено по главата бебе. Та така - мъчно ми е заради тези киселини, а къде му е края чак. Вега съм изнервена от тях и чак аз самата не мога да се понасям.

# 86
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравйте мами Sad пиша ви с една мн неприятна за мен новина-отново прокървих обилно,чиста,червена кръв,след секс.Нямам нито контракции,нито болки,и чакам да стане нормален час тук,за да звънна в частната клиника да ме прегледат.Страх ме е да ида в държавната болница,не съм сигурна в компетентността на лекарите,тъй като преди време се сблъсках с подобен проблем. Cry
Молете се за мен и стискайте палци,ще пиша след прегледа

# 87
  • Мнения: 40
O, Mary  Cry
Изпращаме ти цялата си положителна енергия. Всичко ще бъде наред  Hug

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 08:58 от keilas

# 88
  • София
  • Мнения: 5 735
Успокой се и не мисли най-лошото.

# 89
  • Мнения: 457
MARY90, всички ти стискаме палци! Дано те изследват за всичко необходимо и да се вземат мерки. После никакъв секс до края и всичко ще е наред  Hug Не че задължително е станало от секса, но да не рискуваш просто. Hug Бързо да минава!

Общи условия

Активация на акаунт