Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-11

  • 123 614
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 071
Някой може ли все пак да ме светне защо са толкова изкуствено надути цените на имотите в София? Вероятно има причина.. и все пак.. вчера от комплекса до басейна Диана ми обявиха цена на квадрат от близо 1300 евро. Извинявайте, ама.. София.. тук още се движат каруци по улиците, масово се живее в панели и булевардите и улиците не смогват на човекопотока и искат цена за жилище като в нормален европейски град. Защо!?  newsm78

Когато аз задавах абсолютно същите въпроси, получих следната информация. Има свободен паричен ресурс, който да се инвестира. Т.е., напоследък има търсене, нооо, няма читаво предлагане. Тази година имало сериозен ръст на разрешенията за строеж в София. Т.е., има дефицит на хубаво строителство. Оттам се вдигат цените и на другото. Според мен догодина пак ще започнат да падат цените. Пазар, какво да правиш Simple Smile

# 721
  • Мнения: 46 641
Някой може ли все пак да ме светне защо са толкова изкуствено надути цените на имотите в София? Вероятно има причина..
Причината е, че пазарът е свободен. Продават се на толкова, на колкото се намери кой да ги даде.
Всичко друго са градски легенди.

# 722
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 749
Някой може ли все пак да ме светне защо са толкова изкуствено надути цените на имотите в София? Вероятно има причина.. и все пак.. вчера от комплекса до басейна Диана ми обявиха цена на квадрат от близо 1300 евро. Извинявайте, ама.. София.. тук още се движат каруци по улиците, масово се живее в панели и булевардите и улиците не смогват на човекопотока и искат цена за жилище като в нормален европейски град. Защо!?  newsm78

Какво визирате под изкуствено надути цени?

# 723
  • Мнения: 2 681
Някой може ли все пак да ме светне защо са толкова изкуствено надути цените на имотите в София? Вероятно има причина.. и все пак.. вчера от комплекса до басейна Диана ми обявиха цена на квадрат от близо 1300 евро. Извинявайте, ама..

А защо да са надути? След като вмирисани панелки на последен етаж в същата Дианабад се продават за 1000 Е. Какво пречи по-новото да е по-скъпо.
Ако цената ти се вижда висока - работи в посока увеличаване на доходите.
Пък и не всеки е длъжен да купи точно там, нали?
Сигурна съм, че работа и живот има и извън София.

# 724
  • Мнения: 1 071
Именно, тези с вмерисаната панелка я продават на толкова, щото като отворят сайтовете, гледат цените и се пробват. Пазарни принципи.

# 725
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 749
Южна гарсониера/ 40 кв.м./ в Младост 3, среден етаж, за тотален ремонт, 40 000 евро, 1 ден на пазара, 7 огледа, 2 купувачи, продадена на 39500Евро.

# 726
  • Мнения: 46 641
...щото като отворят сайтовете, гледат цените и се пробват...
Могат да я пуснат на колкото си искат, но пазарната цена е тази, на която се намери купувач.

За някой може да е надута, но щом има човек, който е дал тези пари значи това е реалната й цена към момента.

# 727
  • Мнения: 1 071
...щото като отворят сайтовете, гледат цените и се пробват...
Могат да я пуснат на колкото си искат, но пазарната цена е тази, на която се намери купувач.

За някой може да е надута, но щом има човек, който е дал тези пари значи това е реалната й цена към момента.
Това казвам и аз. Пазарът определя цената. Може и да не ни радва, ама туй то

# 728
  • Мнения: 3 609
Emi Daniel, доходите ми за България, на мен и мъжа ми са над прага на максималния месечен размер на осигурителния доход, така че не ми обяснявай моля ти се да мисля за увеличаване. Имам и друг собствен имот в София-та ви, тъй че хич не ми обяснявай да ходя извън. Работя висококвалифицирана работа и точно защото имам представа от пари и как се изкарват, ми е чудно защо и как се ценообразува, че да стигат до тези цени на квадрат. Стрителните фирми с качество на строежите за София вероятно се побират на пръстите на едната ми ръка.

# 729
  • София
  • Мнения: 14 871
Южна гарсониера/ 40 кв.м./ в Младост 3, среден етаж, за тотален ремонт, 40 000 евро, 1 ден на пазара, 7 огледа, 2 купувачи, продадена на 39500Евро.

Аз вече се замаях като ви чета.  Mr. Green Семейството на ММ се помайва, ама времето върви, а цените играят яко. Според вас възможен ли е вариант за продажба на тристаен в Люлин около 90 кв., на хубаво място и за тотален ремонт и за получените пари да се купят две гарсониери или боксониери, пак там или в района?

# 730
  • Мнения: 30 055
Не се карайте за пари и доходи! bouquet Peace

Цените са такива в момента. Не е много добре, защото не пазара ги определя. Това важи само за съвършена конкуренция /само теория, няма такава в реалността, освен може би фондовата борса/.
Та, в момента се надува един нов балон, макар и не със същите темпове, като през 2008 г., но и той ще се спука рано или късно. Цените растат, защото има кой да купува. Защо не растат толкова в малките градове и не са по 1000 евро/кв.м.?!?! Защото няма кой да даде тези пари... Peace

# 731
  • Мнения: 3 609
Никога не бих намесила въпроса, ако не ме бяха пратили да живея извън София да си повишавам доходите  Grinning

В темата съм намирала безкрайно полезни мнения и съвети и затова си позволих да попитам. Последното, което искам е някой да ми дава наклон и да ми обяснява къде да ида.

 bouquet Благодаря на останалите!

# 732
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 749

В СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА?! Не приемайте твърде лично коментари и публикации, в повечето случаи не се визира конкретен потребител.

НОВА ТЕМА: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=944491.new#new

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт