Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 282
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 924
Ами зависи, от Лондон Лутън, ползвах автобусите на Нешънъл Експрес (10-11 паунда), има вариант и за влак. От Бирмингам, с автобус, влак или такси. Много зависи за кой град и летище става въпрос....

# 286
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Ами за Лондон става въпрос.

# 287
  • Мнения: 8 919
Ами от Лутън до вкъщи с миникаб е 35 лири /пак толкова някъде излиза за тримата с влак и метро/, а от Гатуик - 60. Laughing
Ако бъдеш по-конкретна с име на летище и район, може да получиш отговори, които да ти помогнат.
В темата за Лондон http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=882300.555;topicrefid=20  редовно се коментират трансфери между летища и райони.

# 288
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
О,не знаех,че има такава тема,извинявам се.
Много ви благодаря за отговорите,момичета! bouquet

# 289
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Открих топлата вода днес и бързам да споделя Mr. Green
Много обичам и често ползвам този сайт за рецепти, http://www.bbcgoodfood.com/ Същевременно пазарувам онлайн храна. Сайтът предлага връзка с рецептите, които си решил да приготвиш и кошницата ти за пазар в най-популярните магазини, Азда, теско, сейнсбърис, waitrose и ocado. Аз пренебрежително гледах тази опция, но днес реших да я пробвам. Щракваш на рецептата, която си избрал и автоматично ти слага в кошницата всички необходими продукти. Ако рецептата изисква малко брашно, сол, определени подправки, не ги слага, а те пита дали ги имаш и което нямаш, можеш ръчно да го добавиш Simple Smile Много съм впечатлена  chef

# 290
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Супер  Heart Eyes

# 291
  • Мнения: 3 229
Открих топлата вода днес и бързам да споделя Mr. Green
Щракваш на рецептата, която си избрал и автоматично ти слага в кошницата всички необходими продукти.  Simple Smile Много съм впечатлена  chef

Зариби ме Mr. Green

А пък аз тъкмо влизам да ти се похваля, че днес пристигнаха картите на Nаtional Trust и започва оглед на стойка за колелета за колата Mr. Green

# 292
  • Мнения: 3
Здравейте,сина ми сега септември месец ще е 8 клас в България,но искаме да се преместим в Лондон след като завърши.Молбата ми е,някой да сподели как е материала там,защото в Б-я никак не  е лесен.
сина ми е добре с английският,но сте страхувам да не го объркаме със нашето заминаване.Благодаря ви.

# 293
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Pampers, аз харесвам багажниците, които се закрепят на задницата на колата. За съжаление те не стават на всеки модел и на нашата не могат да се монтират. Колелата ги йараме на покрива Sad много неудобно за дълги разстояние. Да не казвам, че ни в трудно йачването на кокелото отгоре, когато съм сама с детето. Но като няма друг избор...
Браво за national trust. Да споделиш къде ходиш. Нещо на мен времето все не ми достига напоследък Sad Предния уикенд бяха три дни и бях казала, че поне единия ще излезем някъде. Ами пак се заминаха в къщи. Поне хубаво изчистихме, подредихме и градинката оправихме.

Zlataleks, за училището, на 16 години са GCSE тата, които са подобни на бг матурите. Подготовката за тях и изучаването на материала започва на 14 години.
След 16 пътеките са две. Да запишеш А левълс, учи се две години, 3 до 5 избрани предмета, с които после се кандидатства за университет или от 16 може да се ориентираш професионално, да запишеш курс обучение и практика в колеж, нещо подобно на нашите техникуми. Материалът не е труден, ако знаеш езика. Проблем е превключването от българския начин на обучение към тукашния, особено за след 16 години. Не им се дава всичко на готово и се разчита много, че децата сами ще ровят и четат допълнително. А и записването на А левълс с българска диплома, а не английска, понякога е проблем. Трябва да се говори с конкретното училище.
Ако искаш в тази група са събрани майки на по-големи деца и често се дискутират подобни проблеми, изпитите и кандидатстването в университет.
https://m.facebook.com/groups/195678097249179?ref=bookmarks

# 294
  • York
  • Мнения: 826
И аз си платих членство за National Trust сега като се прибрахме от ваканция. Сега си чакам пакета.  Peace

Вчера набързо  подготвих дъщерята за училище и със задоволство открих, че тениските с лого все още и стоят що - годе нормално  Mr. Green

# 295
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
 bouquet bouquetЗдравейте отново на всички! Благодаря ви от сърце за ценното инфо,което споделяте. Искам и да пожелая успех на учениците ви,да са живи и здрави!
Та 1вият ми въпрос е: нямам отговор от у- щето на малкия,какво да направя,да звъня или да изчакам? Моля ви ,разяснете за детските,как да кандидадствам? Хубав и успешен ден!

# 296
  • Мнения: 8 919
Къде си подала документи за кандидатстване - в конкретно училище или в Общината? Погледна ли във вашия район кога започва учебната година? Нашето училище е от понеделник, макар официално за района училищата да са от днес. Тепърва като започнат децата, ще стане ясно къде има места и къде ще ви предложат. Но нищо не пречи да звъннеш там, където сте кандидатствали.

# 297
  • Мнения: 3 229
dani-01, за детските кандидатствах on line. После те ми пратиха още документи за попълване.

Merry, такъв багажник искаме и ние, заден. Но съпружеското тяло ще ги проучва, аз съм боса в това отношение. То и ние есента се сетихме, но до пролетта време име да се екипираме😉

Аз отдавна мрънкам за тези карти, още ти като писа преди време, но ММ се нави чак като посетихме един от обектите им в Северна Ирландия, а на втория ни предложиха членство на място и там попълнихме всичко, но отне 3 седмици да дойдат физически и самите карти. Ходихмме и на още един техен обект близо до Единбург, но в замъка не влизахме. Следващия път с картите.

Иначе ние не се спираме. Къщата е нагоре с краката, но се успокоявам, че идва зима и тогава ще й обърна внимание😂

# 298
  • UK
  • Мнения: 197
Привет Simple Smile Мислим да се местим и намерихме много хубава къща на добра цена но има нещо което ме притеснява... Къщата е с газ но няма радиатори а някакви странни решетки на пода от които излизал топъл въздух  newsm78 За първи път виждам нещо такова и не знам дали ще ни топло така и дали няма да е скъпо така. Дайте моля ви съвет ако сте виждали такова нещо

# 299
  • Мнения: 67
Привет Heart EyesДнес ходихме до училището ни,да видим в кой клас ще е,коя госпожа,какви униформи и т. н.Посрещнаха ни мило,обясниха ни,запознахме се.Детето ми се успокои,че английските госпожи не ядът деца Mr. Green Mr. Green Mr. GreenВ понеделник,с новата униформа и кутия за храна,както и 2 букета почваме английското училище.Не ни искат тетрадки,химикали...нищо.Само доведете тази красива госпожица-казаха.Поолекна ми,не знам защо си представях студена,скована обстановка  и моето гардже не разбиращо грам език ,готово да ревне ooooh!Госпожата си я прикотка,говори й,разсмя я...Похвалих се:)

Общи условия

Активация на акаунт