Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 295
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 984
Радвам се, че си се успокоила. Много се стараят и често имат деца, които не разбират езика и знаят какво да правят. Няма да им е първата такава ситуация Wink
За цветята - тук няма такъв обичай за първия ден. Ще се зарадват, но ще сте само вие. Ако мислиш, че детето ти може да се почувства неудобно не носете.

# 301
  • Мнения: 3
Многоо Благодаря.

# 302
  • Мнения: 67
Мая,в кой град сте?Тук мин. година масово носеха,тогава бях само гостенка. Rolling EyesИначе малката ми е нахакана и няма неудобни ситуаций за нея,хаха Mr. Green,макар и чувствителна.Аз ходих на интервю малко така Heart EyesЧас и пол. ShockedРазговор и 3-4 теста,математика,граматика....Устно мина добре,бях поназубрила и за фирмата ала-бала.Граматика-3 грешки от 7 newsm78Ми...скъса ме тази HR.Устно съм говорела добре,но се страхувала ,че не разбирам всичко, което чета.Давала ми шанс отново след месец,понеже ме харесвала ooooh!Работа в обикновена фабрика,най-обикновен бачкатор.Но!Имало хранителни тестове и нямало да мога да ги взема.... #CrazyИли ще трябва да се стегна и да науча "Война и мир" на английски,или ще чистя къщи..... #Crazy

# 303
  • Мнения: 984
Ние живеем в Рединг.
В края на година по има някой да занесе цветя,  но в началото не съм виждала.
Не се ядосвай за работата, може нещо по-хубаво да си намериш за този месец  Hug

# 304
  • Мнения: 1 924
Аз също не съм виждала цветя да носят на учителките, нито в Лондон, нито в Бирмингам. Май не е традиция и ще е леко нелепо newsm78

# 305
  • Мнения: 67
Добро дъждовно утро:)Ние сме в Уестън Супер Меър(на 30 км.от Бристол,като ориентир)Ами,момичета щом казвате,няма да се изсилваме с цветята.То нашето -българска работа Mr. GreenЩе свикнем скоро,къде кое,как и какво.Някой беше питал по-горе за у-ще,аз само да споделя при нас как беше.3месеца чакане и нищо,много телефонни разговори за отговор и нищо.Преди седмица дойде писмото,та отдъхнахме.Всички тук споделят едно и също,че може да позакъснее с училището 1-2 седмици,но се наваксва после.И СПИРАМ ВЕЧЕ с темата за училищата,че сигурно досаждам с едно и също Mr. GreenСега ме вълнува да се поизуча с езика,че...да почвам работа.Успешен ден на всички Hug

# 306
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Добро дъждовно утро:)Ние сме в Уестън Супер Меър(на 30 км.от Бристол,като ориентир)
Аз съм в Бристол Simple Smile Не знам дали знаеш, но имаме българско училище за децата в Бристол и уроци по английски за възрастни.

# 307
  • Мнения: 67
Мери,не знаех.Научих нещо ново-благодаря:)

# 308
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Мери,не знаех.Научих нещо ново-благодаря:)
Аз нямам личен опит с училищата, но ако са ти удобни и имаш нужда от повече информация, в бристолската група редовно има публикации за тях, https://m.facebook.com/groups/170727976272432?ref=bookmarks
И за деня на будителите мисля, че ще има нещо организирано от българската общност и като наближи деня ще пуснат инфо в групата.

# 309
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Някой ходил ли е март месец в Pembrokeshire? Каква е вероятността да не е много дъждовно и да не духа силен вятър  Crazy

# 310
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
 PraynigБлагодаря отново за бързите отговори. Ние подадохме чрез общината и за двете деца. Проверих в сайтовете на у-щата ,но нямаше инфо за нач.на учебната година,но пък в общинския намерих - 7.09. И аз,като повечето от вас се вълнувам ,защото това ще е първата им учебна година тук. Хубав ден!

# 311
  • UK
  • Мнения: 3 959
Питах във Въпросите, но никой не ми отговори, може някой тук да знае. В България може ли да се плаща с Apple Pay? Не мога да намеря информация, уж пише, че може само в няколко държави, но има статии на български все едно се очаква и там, и не мога да разбера.

Иначе три дни до почивката. Цели три дълги дни.

# 312
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Аз си купих стартер за кисело мляко - лактобацилус булгарикус. Става превъзходно. След като направиш със стартера после известно време подквасването с киселото мляко което правиш.

http://bacillusbulgaricus.com/order

Кисело мляко захванах успешно с EasiYo, след няколко неуспешни опита с донесени български млека. Веднъж захванато, от него квасих следващите съвсем успешно. За да стане гъсто, както се харесва в моята къща, добавям малко сухо мляко.
Аз съм напълно разочарована от българската закваска. Стана отвратително мляко, изобщо не е кисело, по-скоро бих го нарекла гъсто прясно мляко. Точи се на сополи, полутечно.
Няма да повторя и не го препоръчвам.
Ще продължа да правя кисело мляко с EasiYo от линка по-горе. Има си живата бактерия ацидофилус булгарикус, прави наистина кисело кисело мляко и дава добра закваска.

# 313
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Бу извинявай, но не съм съгласна Simple Smile

Получи ми се перфектн гъсто кисело мляко. Нито се е точило, ното е имало друг проблем. Бях купила и на майка ми и тя е изключително доволна.

А смея да кажа че разбираме от йисело мляко. Израснала съм с домашно подквасено.

# 314
  • Англия
  • Мнения: 1 015
А с какво прясно мляко подквасвате?

Общи условия

Активация на акаунт