Отношението на мъжете Ви към Вас, след преживян аборт!?

  • 39 654
  • 492
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 782
Докато не се върнете към здравото и земно разбиране, че абортираш зародиш, а не дете, ще си създавате драми там, където ги няма.


 Ч о в е ш к и  зародиш , не просто зародиш. Не всеки може да бъде циничен и да мисли цинично. Е колко му е - едно абортче , нищо не е... Stop
Аз се нервирах като прочетох реакцията му ... "Нищо" било "л***а" било... Shocked
Така бих се обидила, че щях да се демотивирам да раждам от такъв, лишен от емпатия мъж... Peace

# 466
  • София
  • Мнения: 28 760
Цинизмът няма общо, става въпрос за чиста биология, която се учи в осн. у-ще - зигота и т.н.
Иначе онова изказване за ла....о е много грозно, съгласна съм.

# 467
  • София
  • Мнения: 24 839

 
 Ч о в е ш к и  зародиш , не просто зародиш. Не всеки може да бъде циничен и да мисли цинично. Е колко му е - едно абортче , нищо не е... Stop
Аз се нервирах като прочетох реакцията му ... "Нищо" било "л***а" било... Shocked
 бих се обидила, че щях да се демотивирам да раждам от такъв, лишен от емпатия мъж... Peace
Разбира се, че е човешки, какъв да бъде?!
Нищо цинично няма в това, да правиш разлика между зародиш и дете.
А, не да правиш трагедии от всичко, за да натоварваш психиката си излишно и да се вкарваш в депресивни състояния .
В първия разказ, мъжът е бил по- стабилно стъпил на земята, а във втория пост- жената, която е изтърпяла " абортчето".


# 468
  • Мнения: 1 488
Нямам против абортите по желание. Но да се твърди, че е нищо, че е само зародиш си е цинично не ами, направо прекалено. Не разбираме от биология? Май вие не разбирате. Нали този зародиш с всеки изминал ден расте за да се оформи в бебето което се ражда. Така се изказвате все едно зародиша и новороденото са 2 отделни неща  Shocked. Ама да, да си непукис е по-лесно за психиката, това е вярно.

# 469
  • Мнения: 1 782
Изобщо не става дума за или против абортите , аз не одобрявам, но нямам нищо против жените да правят аборти.
Обаче любимият ми мъж да нарече 3 месечното неродено дете (уж чакано и желано !!? ) "лайно" , сори.... Shocked Няма дори да се опитам да го разбера

# 470
  • Мнения: 1 488
За този мъж се изказах по- напред. Той е ла*но, но анонимна си го обича и се надява да забременее от него?????  Rolling Eyes Ужас!

# 471
  • София
  • Мнения: 24 839
Изобщо не става дума за или против абортите , аз не одобрявам, но нямам нищо против жените да правят аборти.
Обаче любимият ми мъж да нарече 3 месечното неродено дете (уж чакано и желано !!? ) "лайно" , сори.... Shocked Няма дори да се опитам да го разбера
Ми, ако щеш го разбирай, щом предпочиташ да се изживяваш като неспособна!
Ти, виждала ли си това абортирано " 3 месечно неродено дете"?
Точно на това прилича, на никакво дете и не е дете.
Но, ако си търсиш причина да се депресираш и да се изживяваш като неразбрана мъченица, твоя воля.

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Зависи в коя седмица се прави аборта. В третия месец си е вече малко човече с биещо сърце.

# 473
  • Мнения: 11 405
absurT пак се опитва да ни убеди, че инфантилната реакция на един мъж е напълно нормална и обоснована  Rolling Eyes

Ако това така наречено "лайно" го деляха още +2 месеца щеше да е напълно възможно лекарите да се борят за живота му и накрая да констатират "час на смъртта". За никое изпражнение това не се е случвало.

Но в действителност не е важно как точно трябва да се нарече изпадналия при аборта неразвил се живот, а е изключително важно как са се чуватсвали участниците в случилото се, какви са били емоциите и мислите им и как са реагирали спрямо емоциите на мислите на своя другар. Поведението на този мъж показва много неща, но не и че може в труден момент да се разчита на него.

Всеки има право да изпитва емоциите, които го връхлитат и никой няма право да му казва кое е правилно и кое не. От най-близките ни хора се очаква да се опитат да разберат какво изпитваме.

# 474
  • София
  • Мнения: 4 356
absurT пак се опитва да ни убеди, че инфантилната реакция на един мъж е напълно нормална и обоснована  Rolling Eyes

Ако това така наречено "лайно" го деляха още +2 месеца щеше да е напълно възможно лекарите да се борят за живота му и накрая да констатират "час на смъртта". За никое изпражнение това не се е случвало.

Но в действителност не е важно как точно трябва да се нарече изпадналия при аборта неразвил се живот, а е изключително важно как са се чуватсвали участниците в случилото се, какви са били емоциите и мислите им и как са реагирали спрямо емоциите на мислите на своя другар. Поведението на този мъж показва много неща, но не и че може в труден момент да се разчита на него.

Всеки има право да изпитва емоциите, които го връхлитат и никой няма право да му казва кое е правилно и кое не. От най-близките ни хора се очаква да се опитат да разберат какво изпитваме.


Ето това е истината! Аз също съм преживяла спонтанен аборт във 2-ри месец, както каза лекарката природата сама поправя грешките си понякога, тогава бившия ми беше до мен, без излишни драми, но и само с поглед ми беше ясно, че е до мен. Но, ако някой мъж ми каже такова нещо моментално е изритан през вратата.

# 475
  • София
  • Мнения: 19 319
Природата не прави разлика между много желана, изстрадана и нежелана бременност. За нея значение имат възрастта и условията на живот на потенциалните родители.
Че мъжът се е изразил като идиот -  не споря, аз нямаше така лесно да го преглътна. Но не се учудвам много на жена му. Някои жени просто искат семейство и дете, това е заветната цел.

# 476
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT пак се опитва да ни убеди, че инфантилната реакция на един мъж е напълно нормална и обоснована  Rolling Eyes

Ако това така наречено "лайно" го деляха още +2 месеца щеше да е напълно възможно лекарите да се борят за живота му и накрая да констатират "час на смъртта". За никое изпражнение това не се е случвало.

Но в действителност не е важно как точно трябва да се нарече изпадналия при аборта неразвил се живот, а е изключително важно как са се чуватсвали участниците в случилото се, какви са били емоциите и мислите им и как са реагирали спрямо емоциите на мислите на своя другар. Поведението на този мъж показва много неща, но не и че може в труден момент да се разчита на него.

Всеки има право да изпитва емоциите, които го връхлитат и никой няма право да му казва кое е правилно и кое не. От най-близките ни хора се очаква да се опитат да разберат какво изпитваме.
В грешка си, нищо подобно не съм се опитвала да направя. Stop

Изказвам моето мнение за отношението, което трябва да има един здравомислещ човек към абортирането на зародиш.

А, това, че зародишът, ако бил живял още не знам колко си време, какво е можело да стане, не е тема на обсъждането, затова сълзливата ти проекция звучи малко като онзи лаф: " Ако го нямаше Руски паметник, трамваят нямаше да го обикаля, а щеше да кара направо". Mr. Green

В едно си права- не е от значение кой и как ще нарече нещото, а кой и как се чувства, и как реагира на емоциите и чувствата на " другаря" си. В случая, за теб е важно да се влезе в тона на " другарката" и да се нагнети чувството за загуба, до истерия, говорейки и обсъждайки, и ридаейки над останките.
 
Защото, не се ли съсипе емоционално една жена, не се ли превърне живота на семейството в ад, за привърженичките на трагедиите, не е нормално.

Ако пък, мъжът се опита да го избегне и да подкрепи жена си да не се отлепя от земята и от здравото чувство, съхраняващо психиката ѝ, е обвинен във всички злини и разбира се, на него не може да се разчита за нищо.

За мен, това е смешно и незряло мислене.

# 477
  • София
  • Мнения: 19 319
absurT, само едно уточнение - не всички, но много мъже, вкл. ММ, реагират така на една повреда в МПС-то.  Wink
Скрит текст:
Ако помните голямата градушка преди 2-3 години, на другия ден наблюдавах групички мъже със скръбни изражения и се бъзиках, че ако жените на всички внезапно се гътнеха - нямаше да са толкова омърлушени.

# 478
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT, само едно уточнение - не всички, но много мъже, вкл. ММ, реагират така на една повреда в МПС-то.  Wink
Скрит текст:
Ако помните голямата градушка преди 2-3 години, на другия ден наблюдавах групички мъже със скръбни изражения и се бъзиках, че ако жените на всички внезапно се гътнеха - нямаше да са толкова омърлушени.
Мислех си, че след като изгледат видеото на американския пастор, който идеално обясни разликата в мозъците на жените и мъжете, привърженичките на еднаквостта, изискващи женски реакции от мъжете, а не уравновесяващи, ще се замислят, но не се получи. Peace

# 479
  • Мнения: 4 420
Американският пастор е много добър. От неговите лекции съм си направила много изводи, които пък ММ потвърди, че е така. Наистина, те реагират по съвсем друг начин. Два аборта имам, единият е с близнаци. Реагирал е нормално ММ, но определено не е вложил толкова чувства, колкото аз.

Общи условия

Активация на акаунт