Отношението на мъжете Ви към Вас, след преживян аборт!?

  • 39 627
  • 492
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 4 308
Американският пастор е много добър. От неговите лекции съм си направила много изводи, които пък ММ потвърди, че е така. Наистина, те реагират по съвсем друг начин. Два аборта имам, единият е с близнаци. Реагирал е нормално ММ, но определено не е вложил толкова чувства, колкото аз.

Едно е да не вложиш същите чувства, друго е да кажеш"не ме занимавай с т'ва лайно". Аз също не смятам, че авторката е постъпила добре, като му е казала "Искаш  ли да го видиш", и аз не бих искала. Но просто ще кажа "Не" и толкова, няма да се изразявам така, както той. Дето се вика - елементарна етика, остави съпричастността

# 481
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Реагирал е нормално ММ, но определено не е вложил толкова чувства, колкото аз.
То това е важното. Никой не очаква от мъжа да реве и да се тръшка като половинката си, а просто да демонстрира подкрепа и съпричастност, вместо да нарича абортирания зародиш/плод с обидни епитети. Не е нужно да се изпада нито в едната, нито в другата крайност.
Моя мъж например е от привтресените. Миналия месец гинеколога ми установи, че съм с контракции и бебето стои ниско и трябва да лежа. Приех го нормално предвид, че всичко друго /плацента и шийка/ бяха наред. Той като се завайка, като започна да се обвинява как уикенда сме се разходили повече от необходимото. ...и както ми беше спокойно и си чаках поръчката в едно заведение, така в следващия момент вече успя да ме разстрои и ревях над чинията със супа. Та нито прекаленото тръшкане е хубаво, нито пълната липса на подкрепа и съпричастност. И двете не помагат на никого.

# 482
  • Мнения: 4 416
Светулчица, не оправдавам мъжа на авторката. Ако на мен някой ми каже така за зародиша, бебето и както искате там да го наречем, жестоко ще се замисля какво правя с него.

# 483
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, звучи грозно, но пък ние нямаме идея от характера, изразните средства на мъжа и богатството на речника му.
Та, може за него, това да е нормално изказване.

# 484
  • Мнения: 781
Изобщо не става дума за или против абортите , аз не одобрявам, но нямам нищо против жените да правят аборти.
Обаче любимият ми мъж да нарече 3 месечното неродено дете (уж чакано и желано !!? ) "лайно" , сори.... Shocked Няма дори да се опитам да го разбера
Ми, ако щеш го разбирай, щом предпочиташ да се изживяваш като неспособна!
Ти, виждала ли си това абортирано " 3 месечно неродено дете"?
Точно на това прилича, на никакво дете и не е дете.
Но, ако си търсиш причина да се депресираш и да се изживяваш като неразбрана мъченица, твоя воля.

Пак се изср* без да мислиш изобщо

Скрит текст:

Щом за теб "това" е нищо - много хубаво. Но можеш ли поне във форум за бременни, майки и желаещи да забременеят да н пълниш главите на жените с глупости, че абортът е, едва ли не, равнозначен на гинекологичен преглед. Ужас  ooooh!

# 485
  • София
  • Мнения: 24 839
Пак се изср* без да мислиш изобщо

Скрит текст:

Щом за теб "това" е нищо - много хубаво. Но можеш ли поне във форум за бременни, майки и желаещи да забременеят да н пълниш главите на жените с глупости, че абортът е, едва ли не, равнозначен на гинекологичен преглед. Ужас  ooooh!

Не казвам, че е нищо, а че не бива да го приемат като трагедия и убийство на дете.

Това, че си постнала снимката, показва само изкривеното ти чувство за съпричастност- държиш на всяка цена да срутиш психиката на абортиралата жена и да ѝ вмениш вина. Да я изкараш убийца на деца.
Защо, не се наемам дори и да гадая.

# 486
  • Мнения: 4 416
Абортите до 3 месец са много често явление. За добро е наистина, ако жената успее да не го преживява толкова зле, за да може да се възстанови колкото се може по-бързо. Е вярно, трудно е, но не е невъзможно. Гадно е, ако човека до теб не е поне малко съпричастен  с проблема. Предполага се, че детето е желано, правено с любов от двамата. Малко съчувствие би помогнало много повече за възстановяването на жената, отколкото да й се каже, че това е лайно или каквото и да е друго. Така жената остава с чувството, че е неразбрана и се вкопчва още повече в мъката си.

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много ми е интересно дали господина с "лайното" би реагирал по същия начин и би казал същите неща, ако негов близък или роднина му сподели, че той и половинката му са преживели аборт.  Надали ще каже "Абе пич, не се коси за едно лайно". Сигурно ще извади тъжен поглед и ще каже, че съжалява за случилото се. Ако може да проявиш съчувствие /пък макар и лицемерно/ към чуждия човек, защо да не я проявиш и към най - близкия ти такъв.

# 488
  • София
  • Мнения: 24 839
Не е задължително да си лицемер, дори и в името на доброто възпитание!
Ако в речника на мъжа е това " л.йно", ще го каже на всеки.
Няма начин да не ѝ е криво на жена му, но пък тя е тази, запозната с начина му на изразяване.

# 489
  • София
  • Мнения: 8 652
Дори бебето да е изгубено 4-5 седмица, може да е трагедия, ако 8 години си правил ин витро процедури без успех.
От момента на теста, даже по-рано, човек си мечтае, прави планове, вече може и име да е измислил.
Да, може да са купчина клетки реално, но майката вече му е дала образ и е направила планове за близко и далечно бъдеще.И от загубата на тези неща боли най-много.
Преди 2 месеца изгубих бременност, боли ме най-вече от това, което няма да се случи, пък си го мечтаех.

# 490
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Няма начин да не ѝ е криво на жена му, но пък тя е тази, запозната с начина му на изразяване.
И аз съм супер цапната в устата, но едно е това и съвсем друго да се държиш неадекватно и като пълен гъз в тежък за половинката си момент. А пък ако жената знае какво представлява мъжа й, то вината си е в нея. Да си беше намерила някой свестен.

# 491
  • София
  • Мнения: 24 839
Всеки знае себе си и половинката си.
Не мисля, че в тази ситуация ще ѝ помогнем, ако я подстрекаваме да си смени мъжа.

# 492
  • Мнения: 6 122
Не е задължително да си лицемер, дори и в името на доброто възпитание!
Ако в речника на мъжа е това " л.йно", ще го каже на всеки.
Няма начин да не ѝ е криво на жена му, но пък тя е тази, запозната с начина му на изразяване.

Дали? Не ми се вярва, че на приятел би казал така. Убедена съм, че съзнава колко просташки е подобен изказ. И съм убедена, че и приятеля му не би останал поласкан. Съвсем различно е да си неемоционален и съвсем различно е да си абсолютен простак, без капка емпатия.

Общи условия

Активация на акаунт