кисело мляко

  • 5 149
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 619
Добре де , и аз съм съгласна с вас, но точно тук в бибилотеката от преведените американски статии пише, че кисело мляко може да се дава след 8-ми месец...защо пък чак след годинката? 
Освен това може ли да се даде овче или биволско кисело мляко, вместо краве, щом е чак такъв силен алерген?  newsm78

# 31
  • Мнения: 3 042
Овчето и боволското мляко са с много по-висока масленост и са много по-трудно смилаеми от кравето мляко. За това и на малките деца се дава краве мляко.

# 32
  • Мнения: 1 737
Ami toi dosta dobre poema sok4eta i plodovi piurenca. Mislq 4e mu haresvat. No kiselo mlqko skoro- ne Simple Smile
А защо не му дадеш течен шоколад или пастет? 100% ще му харесат и ще си ги изяде с голямо удоволствие, гаранция ти давам!

# 33
  • Мнения: 4 915
Добре де , и аз съм съгласна с вас, но точно тук в бибилотеката от преведените американски статии пише, че кисело мляко може да се дава след 8-ми месец...защо пък чак след годинката? 
Освен това може ли да се даде овче или биволско кисело мляко, вместо краве, щом е чак такъв силен алерген?  newsm78
В някои статии пише и че след 6тия месец може да се дава, но напоследък все повече се препоръчва да се изчака годинката.
Алергията не е само към кравето мляко, а към белтъка на млякото по принцип - лактатите и казеините  се съдържат и в другите видове млека. Просто употребата на краве мляко е по-широка, по-усвояемо е, а и от него се правят адаптираните млека - затова и алергията е алергия към белтъка на кравето мляко. Но щом се установи такава алергия, се изолират от менюто всякакви млечни продукти от всякакви млеконадойни животни - овци, кози, биволи и т.н.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 823
Абе хора,какъв е проблема да се изчака с храни,които биха довели до някаква алергия,е това не мога да разбера.Защо е това бързане?Няма нищо похвално в това да се каже"Моето дете(на 6 м.)яде всичко вече",това са думи на моя съседка Shocked,ама с такава интонация значеща изключително голяма гордост.Ама тия нашите дечица нали цял живот ще ядат каквото си пожелаят.Наша е изключително важната задача,да не им даваме храни,които биха им довлекли някоя алергия,която ще ги тормози цял живот.Просто трябва да ги предпазим,само ние можем да направим това,никой друг.
Майчета,информирайте се щателно и после предприемайте каквото и да е било,за да не бъдат вашите действия на гърба на децата ви!

# 35
  • Мнения: 56
100% кисело мляко не се препоръчва за деца не навършили годинка. Пиша ви защото беба направи алергична реакция към изкуственото мляко още първия месец - Миломил - само искам да отбележа, че в семействата ни няма нито един алергичен човек. Затова добре си помисли дали да дадеш кисело мляко. Освен това в него доколкото знам няма нищо кой знае колко полезно

# 36
  • Мнения: 1 427
Абе хора,какъв е проблема да се изчака с храни,които биха довели до някаква алергия,е това не мога да разбера.Защо е това бързане?Няма нищо похвално в това да се каже"Моето дете(на 6 м.)яде всичко вече",това са думи на моя съседка Shocked,ама с такава интонация значеща изключително голяма гордост.Ама тия нашите дечица нали цял живот ще ядат каквото си пожелаят.Наша е изключително важната задача,да не им даваме храни,които биха им довлекли някоя алергия,която ще ги тормози цял живот.Просто трябва да ги предпазим,само ние можем да направим това,никой друг.
Майчета,информирайте се щателно и после предприемайте каквото и да е било,за да не бъдат вашите действия на гърба на децата ви!
Много точно казано!За мен също е неразбираема тази гордост newsm78

# 37
  • Мнения: 119
Нещо тук го обърнахме на заяждане:  #Cussing out

[/quote]
Едно време, като е нямало хумани (и "Аптамили", "Милумили", "Фризолаци", "Нан" и пр.), децата са ги КЪРМИЛИ. Не са им давали сурогати...[/quote]

sladka hapka, нещо си в гре6ка като си мислиш 4е едно време вси4ки мами са имали кърма. Моята баба е имала много тежко раждане с майка ми и е нямала кърма и как мисли6 я е хранила. Със сугурност не я е държала гладна. Хранила я е с квасено мляко.

[/quote]" Ami toi dosta dobre poema sok4eta i plodovi piurenca. Mislq 4e mu haresvat. No kiselo mlqko skoro- ne Smile"
***
IQ wrote:
А защо не му дадеш течен шоколад или пастет? 100% ще му харесат и ще си ги изяде с голямо удоволствие, гаранция ти давам![/quote]

??? Темата е за киселото мляко, мили4ка, не за сок4етата, пюретата и шоколадите.  Все едно да ми напишеш 4е никои не дава сок4ета на бебета. Или твоте беб4е от кармата направо на пържоли е минало

# 38
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нещо тук го обърнахме на заяждане:  #Cussing out
.....

??? Темата е за киселото мляко, мили4ка, не за сок4етата, пюретата и шоколадите.  Все едно да ми напишеш 4е никои не дава сок4ета на бебета. Или твоте беб4е от кармата направо на пържоли е минало


Аз не давам сок. И да, навсякъде казвам, че ще кърмя, докато детето прояде пържоли
И да- майка ми ме е хранила след хуманата с кисело мляко и бисквити, защото друго не съм била искала. Последиците- редовно търчане до лекаря да помагал с термометър в дупето срещу постоянния запек и в последствие дерматит.







# 39
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932

.... но напоследък все повече се препоръчва да се изчака годинката.

Mоите впечатления са други, а именно, че на повечето места се препоръчва въвеждане на киселотo мляко между 8(9) и 12 месеца; след годинка - при алергия към кравето мляко или фамилна обремененост.

Последна редакция: сб, 22 апр 2006, 16:28 от Червената Кралица

# 40
  • Мнения: 535
 Tushe_v_ataka, мисля, че не си изчела материалите в Библиотеката, а? Я си признай Crossing Arms Защо преди да се пусне някоя тема, не се провери инфото в библиотеката , а после да се пусне и търсачката, и чак след това да се предизвикват кърмачките тук, имай предвид, че всяка от нас тук е изчела доста и знае и е ненужно да спориш насухо... И аз също не съм давала сок и няма и да дам, и ако можех да храня само с кърма докато бебо прояде обща храна щях да го правя, повярвай ми(то май натам сме тръгнали де...). Предимството на кърмата преди пюретата особено за 3 месечно бебе е неоспорим факт, но все пак всеки си решава сам за Неговото си дете!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Синовете ми са родени преди 11 и преди 16 години. Когато се роди големия рядко се намираха Хумана и някакво АМ Бебе0, Бебе1 и Бебе2. И повечето бебета се хранеха с кисело мляко. Не го казвам , за да подклаждам спора кой с какво е хранен , а да отговоря конкретно на въпроса, който е зададен в темата. Когато стана на 3 месеца захраних големие ми син с пюрета. Акушерката от ДК ми каза, че плодовото пюре не може да замести ядене (както се казва и сега) и ако искам да заместя ядене да го смесвам с кисело мляко 50:50. Аз пробвах постепенно, детето ми го хареса. Не съм го давала редовно, защото си го кърмех много време, но от време на време като отсъствах казвах на бабите да го хранят по този начин и нямахме никакви проблеми. Предполагам, че това са имали предвид на консултацията като са ти казали това.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 603
Моето мнение е, че ако имаш възможност и желание, най-добре е да си кърмиш детенцето и да поизчакаш с киселото мляко. Аз моя съм го пробвала скоро, не ми направи реакция, но може би ще включа к.мляко по-активно през жегите. Сокчета досега не е пил. И отказва пържолите  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 119
Само да кажа 4е не съм искала да пиша гневни постове. Но на онези постове просто се ядосах и добре 4е се скапа нета 4е щях да напиша нещо още по-ядливо.
Признавам 4е не съм 4ела много в библиотеката ви. Но пък напоследък ве4е за не знам кой път 4ета книжките вкъщи. А те не са хи4 малко.
И всъщност всяка мама сама си решава с какво да си храни детето.

# 44
  • Мнения: 1 737

Ami toi dosta dobre poema sok4eta i plodovi piurenca. Mislq 4e mu haresvat. No kiselo mlqko skoro- ne Smile"
***
IQ wrote:
А защо не му дадеш течен шоколад или пастет? 100% ще му харесат и ще си ги изяде с голямо удоволствие, гаранция ти давам!
??? Темата е за киселото мляко, мили4ка, не за сок4етата, пюретата и шоколадите.  Все едно да ми напишеш 4е никои не дава сок4ета на бебета. Или твоте беб4е от кармата направо на пържоли е минало
[/quote]

Нещо не разбра какво имам в предвид... Темата като е за киселото мляко, ти си отворила приказка за сокчетата, не аз, само те цитирах..
Като основна причина да даваш сокчета и пюрета си написала, че явно му харесват на детето - ами и щоколад и шкембе чорба да му дадеш, пак ще му се услади - значи ли, това че е подходящо, здравословно и полезно за детето?! Много майки захранват неправилно рано децата си с доста неподходящи храни с вечното оправдание - услажда му се, вкусно му е, как си го хапва сладко... А после се оплакват от алергии, гастрити на 10 г възраст и подобни последици, но го отдават на мръсния въздух... Stop

Общи условия

Активация на акаунт