Как се получава пратка "До поискване" от Китай

  • 2 760
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 204
От скоро пазарувам от китайски сайтове и ми прави впечатление, че пакетите винаги  ми ги доставят до адреса който съм посочил. Аз обаче живея на квартира и мисля скоро да се местя на друг адрес. Понеже не знам къде ще ми е новия адрес, а сега искам да пусна пак една поръчка искам да питам - има ли начин пратката ми да се достави до даден пощенски клон и там да чака да я взема от самия пощенски клон, а не да ми я носят в къщи, както правеха досега. Имам познати които живеят в друг град и са ми казвали че пратките им винаги си стоят в пощенския клон и от там им се обаждат да си ги вземат. Аз съм в София, в района обслужван от Централна поща. Какво трябва да напиша в полето Адрес на получателя, така че пратката ми да стои в Централна поща и да ми се обадят да си я взема. Може би трябва да пиша "София, Централна поща, До поискване" или нещо друго... не знам...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз обаче живея на квартира и мисля скоро да се местя на друг адрес.

   Значи, все пак, въпросът "Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?" вече е лишен от абстрактност? Laughing

# 2
  • Мнения: 2 204
Остави сега този секс. Сега ми е по-важно как да си получа пратките до поискване Simple Smile
Еййй ама големи клюкарки има тук, ей... тя темата отдавна замина на 5-6 стр. ама те помнят още Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Помним, помним... Mr. Green

   Но, иначе, записах се в темата, защото и мен ме вълнува въпросът с получаването на пратка "До поискване" – за съжаление, не мога да помогна с информация. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 121
Ето информация относно правилно адресиране на пощенски пратки, има обяснение за пратка "До поискване"
http://old.bgpost.bg/?cid=115

# 5
  • Мнения: 2 204
А когато на пратката е отбелязано че е "До поискване" и има посочен телефонен номер за връзка, тези от пощата обаждат ли се да ти кажат че имаш пратка или аз всеки ден трябва да ходя да питам дали ми е дошло нещо от Китай?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   На мен ми е по-интересно какво ще се случи, ако пратката бъде задържана на митница за проверка.

Общи условия

Активация на акаунт