След депозитите накъде?

  • 115 525
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 16 042
Ти по-добре мисли кога ще напускаш влака с тия биткойни  Laughing

Защо да напуска?
Ако си търгува по  часова графика, ден за ден какво и пречи да печели?
Малък анализ накъде ще потегли и действие, вечер затваряне на позицията.
Сутринта пак...
Не е препоръка, не търгувам с подобни.
Жуля петрол и дакс на минутна графика - екстра ми е.

# 691
  • София
  • Мнения: 4 192
Масово с биткойните не се търгува, а се запасява с тях, защото си мислят, че ще поскъпват главоломно. Не го считат за търговия, а за хеджиране на риска повечето участници.

# 692
  • София
  • Мнения: 16 042
Наясно съм, но грешат.
Пробвах малко търговия с минито - изкарах към 900 лв, доволна съм.
За 2 дни толкова с минимална опция и го зарязах.
За мене е грешка и дългосрочното инвестиране в акции, много филми са гледали хората...
Не е за България това.

# 693
  • София
  • Мнения: 4 192
Проблемът с биткойните е че се купува масово от хора, в които съм сигурен, че разбират в пъти по-малко от теб от каквато и да е търговия. Просто са чули, че е модерно и че ще станат богати  Wink

# 694
  • София
  • Мнения: 2 995
Проблемът с биткойните съществува дотолкова, доколкото масово се смята, че се търгуват от хора, които не разбират с какво си имат работа Wink

# 695
  • София
  • Мнения: 4 192
Като гледам какви хора купуват, само защото е модерно, колко фейсбук реклами вървят, не вярвам таргета да им са основните играчи...

# 696
  • Мнения: 9 877
Хайде и аз да се включа в темата за акциите.

Що е то акционерно щастие (лична история)

За нас с ММ акционерно щастие е когато:
1. Ако едно време, когато раздаваха сините книжки, сте били тоочно на 18 г., и сте си взели безплатно книжка с акции на М+Ц Хидравлик Wink
2. И после сте я забравили тази книжка, и сте заминали за чужбина.
3. Па после като сте се върнали след Н години, и сте завършили университета, и случаййно сте я намерили, докато сте правили ремонт и сте махали старата секция.
4. После не ви е дъмързяло да идете да видите дали нещо все пак има за вас в тази книжка.
5. И така сте установили, че вътре има 5 бона чисто за вас.

ей туй то Wink
от нищо - нещо!

# 697
  • Мнения: 480
Ти по-добре мисли кога ще напускаш влака с тия биткойни  Laughing

# 698
  • Мнения: 480
Не го мисли мамите с собствен апартамент и с по някой апартамент за под наем. Оправят се и без да инвестират в чужд бизнес  Wink
Мен ми е интересно както ти е мнението, че на БФБ всеки с малко капитали и желание може да бутне цените накъдето си пожелае. И защо да е по-добра алтернатива да си даваме своите средства за чужд бизнес, отколкото да си ги ръководим ние, колкото и ограничени финансово да сме  Wink
И още нещо - защо най-големите компании в България не се листват на борсата, а обикновено са и на загуба всяка календарна година...

Привет, доста въпроси.
Пак казвам - изказвам мнение на аматьор.
1. БФБ е бебе и всички го знаем, все пак преди 20 години бяхме в комунизъм и единствената позната финансова институция бе банка ДСК. Нормално е всяко нещо да иска своето време да бъде разбрано, прието от обществото и да създаде история. От друга страна точно това дава възможности Wink. Има месеци когато пазара е в летаргия да, но последната година КФН се захвана да го подкрепя и нещата се променят. Не знам за каква малка сума говориш - някъде по-нагоре казах че август продадох Монбат за около 20бона на 11,40 и цената си е ОК - никакъв проблем. Явно следиш пазара - виж другата седмица какво ще стане около Софарма и колко "малко" пари ще минат Wink
2. Защо да  давам своите средства за чужд бизнес - аз купувам дял от бизнес и ставам съсобственик - акционер! Ето фундаментално нещо, което още не се разбира тук! Мога да участвам със 10лв с 1 000лв или с колкото мога - ще имам пропорционален на участието си глас и право от печалбата. Няма нужда да рискувам 100-200-500К в нещо мое което да фалира и ме зароби за винаги.Защо да вложа в работещ бизнес ли - ами защото виждам как се справя, защото има професионалисти и замах - ето например аз от лекарства не разбирам, но Софарма трейдинг се справя страхотно и е номер 1 в БГ!!! Миналата седмица придобиха поредната верига - Фармастор и влязоха сериозно на пазара в Сърбия, където вече целят да се превърнат в сериозен фактор. Нито имам знанията, нито мен банките ще ме финансират с кредити на 1% за такава експанзия, нито имам подкрепата на Софарма, нито мога да сключа договори с Пфайзер, Новонордиск, Цайс и т.н да ги представлявам в Сърбия. И догодина си чакам 4% дивидент Wink

Друг пример - ти може и да разбираш от радиатори, но аз не. Но Корадо България разбират - раздават 4% дивидент, че тази година за всеки 2 ми раздадоха по 1 допълнителна акция. Чешка компания изнасяща предимно за ЕС, а вече поглежда и към други пазари...

е каква криза в БГ ще ги събори тези бизнеси, като доходите им все повече започват да идват извън БГ?

Колкото го големите компании - ами може би не искат да дават отчет как и какво правят. Да си публична компания е отговорност и прозрачност, а голяма част от БГ бизнесите все още обичат  да стоят на сянка и никой да не ги гледа Wink

Я познал съм... над 50млн а цената си стои Wink

# 699
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  И мислиш ,че успехът на търговията с лекарства е плод на добър маркетинг и далновидно управление, а не на разпределено лоби , което утре може да загуби ненадейно позиции.

# 700
  • Мнения: 480
  И мислиш ,че успехът на търговията с лекарства е плод на добър маркетинг и далновидно управление, а не на разпределено лоби , което утре може да загуби ненадейно позиции.

Здравейте,
Отговорът бе към упрек, че с малки суми се влияе на цената на компании Wink.
Колкото до сфарм тази година най големите ръстове са в Сърбия и Виетнам...кое ли лоби помага там?

# 701
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Колкото до сфарм тази година най големите ръстове са в Сърбия и Виетнам...кое ли лоби помага там?
  Много странно географско разпределение на икономически интереси .

# 702
  • Мнения: 480
Колкото до сфарм тази година най големите ръстове са в Сърбия и Виетнам...кое ли лоби помага там?
  Много странно географско разпределение на икономически интереси .

Нека не сменяме темата, ето Вашето мнение - "И мислиш ,че успехът на търговията с лекарства е плод на добър маркетинг и далновидно управление, а не на разпределено лоби , което утре може да загуби ненадейно позиции."

Ще се аргументирате ли за лобито в Европа и други пазари или плещим без да сме чели, както кафевите медии на Прасето?

ето инфо от отчета на Софарма към 30.09.2017г.




моля за по-малко дрън-дрън и за повече четене.

# 703
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 Това е форум, не е експертна комисия. Който се смята за експерт, може да обяснява и коментира. Нямам никакви претенции. Задавам въпроси . Ако някой има претенции на познавач и експерт би следвало да може да коментира, иначе е дрън-дрън, ако мога да заимствам терминологията, щот не четем разни цветни медии.

# 704
  • София
  • Мнения: 16 042
Експерта може да състави такъв отчет,   за какъвто му плати мажоритаря.
Акционерчетата с 4цифрени вложения никой за нищо не ги пита.
Нека се заблуждават колко са важни, милите.

Общи условия

Активация на акаунт