Покажете си детските стаи - тема 23

  • 162 737
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 909
Никога не бих спал на диван за дълго време ако ще и да е най-съкпото. Доста е неудобно.

# 646
  • Русе
  • Мнения: 319
М-да, мисля за всякакви варианти за легла. Все още имам време да се оглеждам и ослушвам  Simple Smile

Май ще заложа на стандартните единични легла с място за съхранение, което към днешна дата никак не ми достига.

Приемам нестандартни идеи за съхранение на завивки, одеала, възглавници и т.н.  Rolling Eyes

# 647
  • Мнения: 18 483
Не е нестандартна идеята, но вакуумирани в плик заемат доста по-малко място. Peace  Вземи легло с повдигащ механизъм или чекмеджета, но не тесни, а такива, които усвояват цялото пространство. Нашата спалня е с чекмеджета (180x200), на щерката леглото (100x200) е с механизъм - побират всичко (несезонни дрехи, завивки и т.н.).

# 648
  • Мнения: 1 036
Didib, беше случайна покупка на спалнята с повдигащ механизъм и празно пространство в цялата и част, а се оказа уцелване точно в десетката - наричаме подматрачното пространство "килера". Супер доволна съм.

# 649
  • Мнения: 1 326
Didib, беше случайна покупка на спалнята с повдигащ механизъм и празно пространство в цялата и част, а се оказа уцелване точно в десетката - наричаме подматрачното пространство "килера". Супер доволна съм.
Аз малко не по темата, ама от къде купи спалнята с повдигащия механизъм и доволни ли сте? Ние мислим догодина да правим детска, когато баткото ще е ученик. И също мисля леглата да са с повдигащ механизъм и/или чекмеджета

# 650
  • Мнения: 1 036
 Спалнята  е комплект с гардероб и нощни шкафчета и я харесах на изложение Стройко 2000. Но не е подходяща  за детска стая, защото е с големи размери.  По поръчка е на фирма Кедър - цената  е висока, но качеството е изключително. /извинете, че не съм била в конкретната тема "детски стаи"/

# 651
  • Мнения: 46 520
...цената  е висока, но качеството е изключително...
За какъв материал става дума?

# 652
  • Мнения: 1 326
Спалнята  е комплект с гардероб и нощни шкафчета и я харесах на изложение Стройко 2000. Но не е подходяща  за детска стая, защото е с големи размери.  По поръчка е на фирма Кедър - цената  е висока, но качеството е изключително. /извинете, че не съм била в конкретната тема "детски стаи"/
Ох, аз едно мислих, ама то друго се разбира. Laughing Имах предвид, че спалня искам за нас с ММ. Simple Smile
От какъв материал е  спалнята?
http://www.kedar-design.com/   това ли е фирмата? ( излизат няколко фирми Кедър)

# 653
  • Мнения: 1 036
Материала на спалнята е дъб или бук. Правена е преди 6 години и за  фирмата гарантирам с две ръце. Да, това е фирмата.

# 654
  • Русе
  • Мнения: 319
Благодаря за мненията  Simple Smile

Въз основа на тях, миналата вечер се вдъхнових и сътворих на ексел следния идеен проект /само не ни се смейте/ :
Скрит текст:


като леглата ще са с повдигащ механизъм и ще се отварят към късата страна.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 01:01 от didib

# 655
  • Мнения: 39 384
didib, погледни нашия вариант за разположение на леглата. Сетих се да ти го покажа, защото и нашата първа идея беше леглата да са позиционирани като при вас. Чертежът, погледнат от горе  показва, че няма място за игра.
Скрит текст:

# 656
  • Русе
  • Мнения: 319
Благодаря, mariat !
Много ми харесва вашия тип разположение, но нашата стая е по-мъничка от вашата и нямам място за 2 легла * 1,90 / 2,0 м на една стена. Стените са 3,60 м и 3,45 м.

Идеята ми е да е по-скоро детска спалня с учебен кът за баткото /11г/, а след две години, когато малката /5г/ ще става първолачка- ще я отделя в отделна стая, като само ще махна едното легло.
Засега не ги деля- питах ги дали искат да спят отделно, но са свикнали заедно и се търсят.

Иначе мисля така наречения хол- най-голямата стая на апартамента- да не е типичен хол, а стая за занимания- с масички за писане/рисуване, велоергометъра ще сложа, уреда за лицеви опор /които към момента са натикани по ъглите и служат за поставки-закачалки  Crazy/. Твърдо съм решила да ги изведа на преден план в новото жилище.
Голям диван за мързелуване не съм предвидила  Laughing, само някакъв малък за кратко посядване като в чакалня ....
В "активната" стая съм поставила дори 2 куки на тавана за люлка или по-скоро за въздушна йога ... който иска да виси, да се люлее, а защо не- и с йога да се занмава.
Малко крейзи замисъл  Mr. Green, но се надявам да имам успех с реализацията му ...

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 01:00 от didib

# 657
  • Мнения: 1 787
mariat, много ми харесва вашата детска стая, особено графичките килимчета пред леглата са  Heart Eyes

didib, това горе вдясно на чертежа какво се явява? Първоначално го помислих за гардероб, после видях, че гардеробът е на противоположната стена.  Simple Smile

Ние решихме да купим на младежа легло с място за съхранение тип "шкафове", вместо такова с повдигащ механизъм. Със сигурност чекмеджетата събират доста по-малко неща, но ми се струват по-удобни за ползване. Надявам се да са достатъчни за неговите завивки и възглавници, пък останалото в гардероба.

Междудругото, ако си спомняте, дискутирахме преди време цвета на мебелите и ми загнездихте сянката на съмнението, че черното няма да е много подходящо - имахме налично едно малко черно бюро в досегашната детска, което преместихме вече в новата стая за временно ползване, докато купим ново по-голямо - ами страхотно стои, вече със сигурност мога да споделя за тези, които се колебаят дали черните мебели за момчешка стая са добра опция. Ще снимам като го поосвободим от кашоните и кашончетата, струпани около него. Simple Smile Леглото също ще бъде черно, а ето този скрин от Икеа: http://www.ikea.bg/bedroom/Wardrobes-Bedroom-Storage/Chests-of-d … m-63126/09180412/ страшно ми допадна като цвят за схемата, която следваме и може би е добра опция за нощно шкафче.

# 658
  • Мнения: 39 384
Madeleine, още преди да отворя скрина се надявах да е точно този цвят.

# 659
  • Русе
  • Мнения: 319

didib, това горе вдясно на чертежа какво се явява? Първоначално го помислих за гардероб, после видях, че гардеробът е на противоположната стена.  Simple Smile

Ние решихме да купим на младежа легло с място за съхранение тип "шкафове", вместо такова с повдигащ механизъм. Със сигурност чекмеджетата събират доста по-малко неща, но ми се струват по-удобни за ползване. Надявам се да са достатъчни за неговите завивки и възглавници, пък останалото в гардероба.

Междудругото, ако си спомняте, дискутирахме преди време цвета на мебелите и ми загнездихте сянката на съмнението, че черното няма да е много подходящо - имахме налично едно малко черно бюро в досегашната детска, което преместихме вече в новата стая за временно ползване, докато купим ново по-голямо - ами страхотно стои, вече със сигурност мога да споделя за тези, които се колебаят дали черните мебели за момчешка стая са добра опция. Ще снимам като го поосвободим от кашоните и кашончетата, струпани около него. Simple Smile Леглото също ще бъде черно, а ето този скрин от Икеа: http://www.ikea.bg/bedroom/Wardrobes-Bedroom-Storage/Chests-of-d … m-63126/09180412/ страшно ми допадна като цвят за схемата, която следваме и може би е добра опция за нощно шкафче.

Зад вратата мисля да сложа закачалка за дрехи-стояща или на стената.

И аз харесвам черни мебели, в момента имам комбинация в черно и бяло о мисля да продължа тенденцията  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт