Кучкари vs останалите

  • 64 484
  • 1 145
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не смятам, че е тъпо.

# 1 141
  • Мнения: 14 654
И аз не смятм, че е тъпо, все пак не съм съгласна съседът ми да се изживява като Айс Вентура, понеже му хлопа дъската, а аз да търпя смрад и шум от животните му.

# 1 142
  • София
  • Мнения: 12 374
И аз не смятм, че е тъпо, все пак не съм съгласна съседът ми да се изживява като Айс Вентура, понеже му хлопа дъската, а аз да търпя смрад и шум от животните му.
Нашите съседи се натискат да ни идват на гости заради кучето. Носят й лакомства, кучкарите от блока й надонесоха играчки когато я взехме. Котките нито се чуват, нито миришат. Никой не се е оплакал - ние сме малка кооперация, 10 апартамента и сме много близки.

Предполагам, че законът е за лудите, които си взимат по 1001 животни и ги гледат в коптор. Като онези, които ходят и осиновяват кучета на килограм, а не могат да им осигурят елементарни условия за живот.

# 1 143
  • Мнения: 14 654
Точно за тях е, а може би се мисли и за животните, нали има някакви стандарти с каква площ трябва да разполагат, за да са щастливи. За кокошките поне има, може и за другите да е същото, нали имат и те права уж.

# 1 144
  • София
  • Мнения: 12 374
Мисля, че има закон или някакво постановление относно жилищната площ. Ако няма, би следвало да има, безумно е да се гледат 10 кучета в 58 кв. м. апартамент  Rolling Eyes

# 1 145
  • Мнения: 3 760
Забраната за отглеждане на повече от 2 животни-компаньони е само за територията на община Варна.
В София подобни рестрикции няма. До колкото знам никъде извън общ. Варна няма подобни зле дефинирани странности.
Обвързването на брой животни с площ на апартамент (примерно) имаше в самия закон за защита на животните (по спомени), но не знам дали някой изобщо следи за такива неща.
За повече от 8 години, нито веднъж не са ми правили проверки докато разхождам куче. Вероятно, защото е регистрирано още с приемането на закона.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт