Кучкари vs останалите

  • 64 408
  • 1 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Малко да стоплим добре познатата гозба Laughing
А и е най-лесно да се намерят разделителни линии, отколкото, такива около които да се обединим Grinning
Повод за темата е вчерашната новина за застреляно домашно куче на плаж и последвалите полярни коментари след това варирайки от "дано му застрелят децата на стрелеца" до "браво, утре излизам и аз на лов".
Кучкарите само към животните си ли са толкова любвеобилни и грижовни? Кучкарите или "нелюбителите" на домашните животни са по-големия агресор в "спора" между двете страни. Имали ли сте си неприятности с косматковците? Превърнали ли сте се в Майка Тереза за все що е куче в квартала? Кои са повече или поне по-гръмогласни(кучкарите или останалите)?
Само и единствено български феномен ли са хора, които недолюбват кучета? Къде в живота ви и в приоритетната ви стълбица стои грижата за кучетата? Какъв приоритет за вас е грижата за кучетата?


Тиииин! Гонгът удари. Рунд 1!

Последна редакция: чт, 11 авг 2016, 09:32 от potrebitel7777

# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Все повече харесвам кучетата и все по-малко хората.
Не помагам на улични кучета, помагам на ветеринарна клиника, която кастрира улични животни.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Пак ли? ooooh!

# 3
  • Мнения: 12 663
Разхождаме се с внучката по Витошка. Както знаете, там всяко дърво е кучешка тоалетна. Обяснявам й да не влиза и да не пипа , защото има кучешко ако. Много й хареса и при вясо дърво започна да крещи - Ако, ако.

# 4
  • Мнения: 8 952
Темата е отдавна изчерпана, но ако речете ще се включа към отбора на кучкарите.
Думичката според автора предполагам трябва да звучи обидно.
Нещо срамно ли има в това човек да обича животните? Ако и кучетата не са достойни за обич и грижи, то не знам тогава другите твари /пак долавяйки позицията на автора/.

Разхождаме се с внучката по Витошка. Както знаете, там всяко дърво е кучешка тоалетна. Обяснявам й да не влиза и да не пипа , защото има кучешко ако. Много й хареса и при вясо дърво започна да крещи - Ако, ако.

Кучешкото ако поне ще се разгради по естествен път. А това няма да се случи с опаковките от бисквоти, солети и т.н., нито с пластмасовите бутилки от минерални води, кенечетата от бира и безалкохолни, с които са заринати същите тези паркове.

И ако има някакъв проблем с кучетата, той е по човешка вина, а не по тяхна. Сърдете се на управата на населеното място, където живеете!

# 5
  • Мнения: 340
Темата е отдавна изчерпана, но ако речете ще се включа към отбора на кучкарите.
Думичката според автора предполагам трябва да звучи обидно.
Нещо срамно ли има в това човек да обича животните? Ако и кучетата не са достойни за обич и грижи, то не знам тогава другите твари /пак долавяйки позицията на автора/.
по лесно е за изписване "кучкар", отколкото "собствениците на домашни любимци" или "хората които отглеждат...", а и все пак не мога да кажа че речникът ми не е като на писател Wink кой колкото може Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Цитат
Къде в живота ви и в приоритетната ви стълбица стои грижата за кучетата? Какъв приоритет за вас е грижата за кучетата?
Приоритет ми е грижата за хората и след това и за техните кучета. Приравняването на статута на кучетата с този на децата ми е налудничаво.

# 7
  • Мнения: 9 865
Пак ми, кво...
Проблемът ми не е с кучетата, а с хората в най-широк смисъл. Вината за проблемите не е на животните.

А за този дето убил куче, днес куче, утре човек... психопати с оръжие колкот щеш. Един такъв застреля и полицай, чували сме за друг дето стреляше по училищен двор, щото му вдигали шум децата, не знам кой е виновен. Ама не са кучетата.

# 8
  • Мнения: 340
Все повече харесвам кучетата и все по-малко хората.
Не помагам на улични кучета, помагам на ветеринарна клиника, която кастрира улични животни.
Браво! Веднъж да чуя някой, който обича кучета, да не храни и отглежда уличните такива, а реално да способства за ограничаването на популацията им.

# 9
  • Мнения: 8 952
Все повече харесвам кучетата и все по-малко хората.
Не помагам на улични кучета, помагам на ветеринарна клиника, която кастрира улични животни.
Браво! Веднъж да чуя някой, който обича кучета, да не храни и отглежда уличните такива, а реално да способства за ограничаването на популацията им.

В интерес на истината така може да способства всеки! И не само любителите на кучета, а и останалите, които все се оплакват.

Звъните в съответния приют, идват взимат кучето и го кастрират! Толкова е просто.
В моя град уличните кучета са рядкост именно заради дългогодишната превенция в тази насока.

Лично се обадих преди месец да кастрират една женска, която незнайно от къде се появи в квартала. И всичко си мина. Вече е кастрирана, няма да се увеличава популацията.

И не виждам какво общо има с храненето, едното не пречи на другото.

Жаве , ще помоля да се обосновеш!

# 10
  • Мнения: 6 301
Все повече харесвам кучетата и все по-малко хората.
Не помагам на улични кучета, помагам на ветеринарна клиника, която кастрира улични животни.
И аз съм така.

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Отскоро съм в отбора на кучкарите. Решението взех след години размисли и чуденки дали и как ще се справя. Ако човек се отнася отговорно, възпитава животното, чисти след него и следи то да не нарушава комфорта на други, всичко е наред. Бездомни кучета не храня.

# 12
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 099
ОФФФ с тия съпоставки между деца/куче. Аз си обожавам кучето. Мога да кажа, че го обичам повече от хора, които се предполага, че трябва да обичам най-много. Никой не може да изпита емоциите на отсрещния човек и да знае какво мисли и чувства.
Искам да кажа и че противно на очакванията ви кучето ми е по-чисто от хората и дори от дечурулигата на някои. И не ми пука за мнението на другите.

Айде за загрявка една вечна неостаряваща история.
Понеже съм възпитана и не ми се занимава с прости хорица като комшиите ми се съобразявам (не ми се изброява как, но трябва да спра със съображенията си). Тръгваме на разходка с кучето и съседското започва да лае и да се закача. Завалишкото вижда разходка един път в месеца и си мисли, че името му е "Бегай оттука". Започва страшна врява и дъртата комшийка наднича като лалугер. Кара се с нас. Говори на песа си неща отнасящи се за нас и ми обижда кучето. Откача от нерви. Еми какво да направя да не си водя кучето да си върши работата навънка, ами в двора ми ли? Ааа не. Да ме прощава.
Колко пъти съм си го оставяла е така и ходи в градината по нужда. Не обичаме мърлявщината дори кучето ми го знае и полудява от скимтене като му се доходи.

П.П Кучето ми е помияр, тяхното е породисто. И видимо го обгрижвам повече, отколкото те тяхното.

Не коментирам чуждите истории, а споделям личните си преживявания.
Обичам кучетата и по още ред причини. animal037

# 13
  • София
  • Мнения: 2 177
Аз имам само един въпрос към собствениците на кучета: Защо не почиствате след тях? Сега всички ще кажат, че почистват, но практиката показва друго. Постоянно виждам, че не го правят. Навсякъде изобилства от кучешки изпражнения. Онзи ден на централен софийски булевард, бързайки за работа, стъпих в една такава мина и се наложи да се връщам да си сменя сандалите, а обикновено внимавам. За зелените площи да не говорим, там друго няма освен изпражнения. Знам, че ще ме контрирате, че децата също пишкат и акат по градинки, но те са необозримо малко в сравнение с минираните зони от кучешки изпражнения.

# 14
  • Мнения: 19 012
Не ми харесва това, че кучета с размер на малък кон не се водят с намордник.
Иначе харесвам кучетата, и аз имах преди години.

Общи условия

Активация на акаунт