Бързо, хранително, балансирано и икономично хранене - 2

  • 66 495
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 532
Поради някаква причина, която не мога да си изясня, вчера само кълвях диня и една-две царевични курабийки. Вечерта бях толкова гладна, че ометох голяма пица 400гр, шейк 300гр, чаша (поне 150мл) самърсби, и сладолед на клечка.  Cry
Не съм си нарушавала режима от много време и тази сутрин търчах, докато не припадна почти. Въпреки това още се чувствам тежка, в корема ми е някаква каша, нищо не ми се яде, едва се насилих да закуся, въобще предстоят сигурно 2-3 дена възстановяване от освинването.

С други думи - не правете така.

# 46
  • Мнения: 3 841
Laseen,  случва се на всеки,  особено на мен-честичко:) Днес я карай по-разтоварващо и всичко ще компенсираш... Я сподели какви са тези царевични курабийки Peace

# 47
  • Мнения: 532
Не са ми пред очите и за съжаление не мога да ти кажа име или нещо, но буквално са като оризовки... само че от царевица. Почти същия размер (като малка чинийка), същата опаковка, мисля че тези, които взехме са на една и съща фирма. Реално не са курабийки, но като пише corn cakes - да го преведа царевична торта ми се стори неадекватно решение Embarassed

# 48
  • Мнения: 3 841
Благодаря!   Hug
Не знам защо реших, че са домашни и ми се стори добра идея за детенце:)

# 49
  • Мнения: 1 345
Сигурно са от екструдираните царевични блокчета. Аз си ги тача. Заместват хляба, с малко калории са и ми действат добре на корема.
Сутринта бяхме на път и закусвахме от сандвичите на Андре Токев на OMV, аз вегетариански с хляб от елда, кьопоолу, нахут,  сирене, маслинова паста, магданоз, печени сусамени семена, децата италиански /чиабата, зехтин, Мортадела Пистачо, салам, моцарела, песто, балсамик сироп, рукола, мариновани чушки). Хубаво почване на седмицата с хляб и сирене Laughing, уж щях да пробвам да махам млечните.....
SunS, да, видях, че моето сирене е около 300 калории за 100 грама. Останала съм с грешно впечатление. Аз си ги правя по на едро сметките, не ползвам калкулатори и т.н и сигурно винаги слагам едни 100 калории отгоре. Срам не срам, но спокойно мога да си изям 100 грама хубаво сирене, дори и повече.....Рядко го правя обаче. Обикновено е или в шопска салата, или като индивидуално ястие - печено например с мед и орехи.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Миналата година бях в една група за здр.отслабване и там диетолозите ги отричаха тез оризовки,а до тогава и аз си ги похапвах...е,не успяха съвсем да ме убедят да не ги ям...много ги харесвам царевичните,по-различни са от оризовите,по-тънки и хрупкави са,но понякога са доста осолени,а аз избягвам солта

# 51
  • Мнения: 711
Аз се отчитам с един мазен сандвич с бекон и яйце, после с едно пълномаслено кисело мляко с мед, банан и бадеми и чаша зелен чай. И това само на закуска.

Обядът мисля да е нещо по-леко, че съм гузна. От тия пържоли дето ги ям два дни се чувствам супер сита, бях забравила какво е да ядеш месо.

За вечеря ще правя мусака

За тия оризови/царевични крекери не съм чувала дори, не си падам по тези неща.

Amanda
, аз отдавна се предадох  с млечните и сега си хапвам кисело мляко. Единствено прясно не пия, но мисля, че той е най-неполезно така или иначе. Сърдечно ти пожелавам успех със спирането на млечните, аз знам колко е трудно.

laseen, на мен ми дай диня и ще съм най-щастлива на света. Никога не ми омръзва

Галче
ще се изуми колко много сме изписали в нейно отсъствие Joy

# 52
  • Мнения: 1 345
 Doli , има ги и без сол. Такива си купувам и най-често ги ползвам за закуска, намазани с тахан. Сигурно не е най-здравословното  нещо, като опечени вкъщи крекери, но е по-бързо, ако нямаш време.
 Добавям за вечеря сварено телешко и салата от домати и  по едно голямо парче панирана пърхутка. Без обяд, никой не огладня след сандвичите Simple Smile
Ехи, днес съм добре с корема въпреки сиренето. Ще излезе, че най-голям проблем ми правят някои плодове и зеленчуци заради фибрите. Не е честно пък.
Вярно, че Галчето ще се шашне. Simple Smile Тя сигурно няма време за отчети.

# 53
  • Мнения: 3 743
Ехи, първо да ти благодаря за инициативата. Прекрасно си се справила bouquet

Doli, laseen, Maya Bee, mimi.7299, добре дошли Hug

Чудесно е, че се раздвижи темата Heart Eyes

За кафето и на мен ми влияе добре, особено лятото понеже съм с много ниско кръвно. Зимата предпочитам билкови чайове, най-вече ментов Heart Eyes Единственият недостатък на кафето, приспива ми се зверски за кратко време след като му мине ефекта Crazy


laseen, ти как правиш варения омлет?


eleaa, много се радвам да те видя и тук Hug

Doli, как точно приготвяш хляба с нахутен квас?

Колкото до плодовете и моето мнение се покрива с това на ***SunS*** Ако ще си говорим за чиста фруктоза, за мен в тази категория са натуралните сокове, дори и 100% плод. Хубавото е, че природата си знае работата и с повечето плодове е трудно да прекалиш, освен ако не ядеш само това или ако не те устройва да ходиш с подут корем Peace


Вярно, че Галчето ще се шашне. Simple Smile Тя сигурно няма време за отчети.


Така си е Laughing Ние се завърнахме от морето.

Това което си спомням от менюто

закуска в събота - мекици с лютеница и малини за децата; за мен малини и 3 в 1; става ми лошо, когато пътувам в кола, ако ям преди това Rolling Eyes
обяд - запечени сандвичи в Морската градина във Варна за децата и пица за ММ; за мен бяло Нес кафе фрапе
вечеря - кюфтета със салата от домати и краставици с палачинки със слънчогледов тахан с мед, приготвени от моя татко Heart Eyes

закуска в неделя - каквото останало hahaha, аз хапнах сливи, праскови и още една палачинка Heart Eyes
обяд и вечеря - и ние като BeutiLfull на сватба с шведска маса; от всичко си опитахме Laughing: шопска салата, различни видове кашкавали, пастърма и луканка за предястие; имаше и хлебчета със сушени домати и друг вид със сусам; това което аз не опитах беше с чесново присъствие hahaha: кьопоолу, хумус и снежанка; основното беше телешки пържоли, свински ребърца, скумрия на скара, октопод с доматен сос и за десерт - разбира се сватбената торта Flutter
Напитките бяха трациционни, но за пръв път опитах брезов сок и се влюбих. Който е от София, разбрах, че на Берьозка само се продавал, горещо препоръчвам Sunglasses

закуска в понеделник - за мен айрян и дълго кафе с мляко; за децата баничка с айрян
обяд - за мен кафе със сметана и сливи /вече бяхме по пътя наобратно/; за щерката и ММ в Айтос пилешка пържола със салата от зеле и моркови. Имаше и пърж, картофи за гарн., но тя не успя да стигне до тях; Синчето си избра сандвич със салата от зеле и моркови и изяде половината сандвич.
след. закуска - домашни смокини и ренглоти
вечеря от свеки - пържени кюфтета от мляно месо със салата от домати и хляб

Утре пътуваме за моите родители и понеже ще бъдем в траур, може и да не успея да пиша пак преди петък.

Но като гледам, вие доста добре се грижите за темата, така че е в сигурни ръце Hug

# 54
  • Мнения: 3 841
Галче,  благодаря за топлия прием HugЧудя се как съм пропуснала първата темичка- толкова полезна информация...
От две седмици съм се мобилизирала да се храня здравословно и си пиша менюто всеки ден- чувствам се добре и съм положителто настроена- най-вече, защото реших! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 28 583
Благодаря за приема...аз също съм в адска криза с колита.....а плодове не обичам, да се чуди човек от къде този подут корем ooooh! и страшно пукане на червата.....
Вечерях пушена сьомга, една филия препечен хляб и салата от домати, белени и печени чушки Simple Smile
Много обичам млечни, но гледам да не се отпускам с тях....Simple Smile

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Галче,нахутения квас го купувам,на прах е. Слагам 1с.л.в малко топла вода и ч.л.захар,малко брашно,да стане като боза,оставям на стайна темп.да шупне и после прибавям останалите продукти-сол,вода,зехтин,брашно и замесвам тестото. Ползвам типово и пълнозърнесто брашно. Понякога слагам и по малко от лимец,нахут,оризово,спелта,динкел...но да не е само от тези брашно,з-то става тухла. Втасва,оформям в съд за печене покрит с хартия и пека на вентилатор,като във фурната трябва да има и малък съд с вода,за да не става много твърд

# 57
  • Мнения: 532
От вчера уж влязох в ритъм, след погрома онзи ден.

Започнах само с кисело мляко за закуска, на обяд лека салата, следобед праскови, между тях една чаша мултивитамини и един протеинов шейк, но вечерта се приключих с един боб, не бях яла от месеци сигурно, плюс диня за десерт (безобразно вкусна е, какво да правя) и нощта я прекарах в броене на плочките по пода и стените на тоалетната. Йей. Та сега съм нещо средно между парцал и произволна какичка от филм на ужасите с все рошавостта, размъкнатите дрехи и антисоциалното държание.

A относно омлета, гледам че Галче ме пита - правя го по същия начин, както пише в интернет. Някои хора друсат запечатващите пликчета, за да разбият яйцата, аз първо си ги бъркам в купа и чак тогава ги излизвам в плика. След това е кой какъвто омлет иска да прави, т.е. добавяш продуктите, с които искаш да смесиш яйцата. Гледам в плика да не са останали пакетчета въздух и хвърлям да се вари във вода за 15-тина минути. По принцип по-умни хора от мен викат 13-минути, но не му бая през цялото време и се случват закъснения.

Напоследък даже се замислям да опитам с фолио, вместо с пликчета.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Най-лошата комбинация си избрала за вечеря,боб и диня Wink

# 59
  • Мнения: 532
Какво беше лаком гъз глава затрива или нещо такова. Последните дни въобще не мисля какво правя, като цяло това, какво остава за храната.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт