Издаване на касова бележка от хотел

  • 15 920
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте,

Преди няколко дни почивахме в хотел, но при пистигането и заплащането на нощувките, не ни беше издадена касова бележка. Не поискахме, за да няма проблеми.
Във връзка със случката искам да Ви попитам - длъжен ли си да си искаш касова бележка или търговецът е длъжен да ти я предостави? Мога ли да подам сигнал до НАП или щом не сме поискали, значи проблемът си е наш?

Поздрави

# 1
  • Мнения: 54 621
Естествено, че са длъжни да издадат касов бон.
А вие не е трябвало да плащате без такъв.
Защо платихте?
Аз навсякъде си искам касов бон.

# 2
  • Мнения: 121
Естествено, че са длъжни да издадат касов бон.
А вие не е трябвало да плащате без такъв.
Защо платихте?
Аз навсякъде си искам касов бон.


По принцип и аз искам касов бон, ама лицето, което трябваше да го издаде изглеждаше нелицеприятно и не искахме проблеми.
Мога ли да сигнализирам НАП или не?

# 3
  • Мнения: 9 451
От всички места, на които сме почивали само в станцията на БНТ Китен са ни издавали бележка. Повечето резервации ги правя през туристическа агенция, от която ми издават фактура.
В правото си си да подадеш сигнал, ама защо? Защо си нарушаваш спокойствието? newsm78

# 4
  • Мнения: 121
В правото си си да подадеш сигнал, ама защо? Защо си нарушаваш спокойствието? newsm78

Защото тези парички отиват за пенсии, помощи и т.н., а не в джоба на търговеца.
Да не говорим, че укриването на данъци е престъпление съгласно НПК.
Личното ми мнение е, че от 26 години сме на това дередже, защото не желаем да си нарушаваме спокойствието и всеки ни дере, както му отърва ...

# 5
  • Мнения: 24 449
Нямам спомен в хотел да са ми давали касова бележка...А не е като да не спим по хотели

# 6
  • Мнения: 121
Нямам спомен в хотел да са ми давали касова бележка...А не е като да не спим по хотели

Ако плащате кеш издаването на касов бон е задължителен ...

# 7
  • Мнения: 15 960
Точно така, обикновените граждани са виновни за дереджето на страната, че не сигнализират за нередности. Дерзай, може пък да оправиш нещата.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 100
Значи  докато плащаше в хотела и отсреща те гледаха лошо се изплаши и не посмя да си искаш касовата бележка.
Добре, всеки има право на своите страхове и мисли.
После като се прибра реши  да сигнализираш в НАП. Все пак страшния батка е далече и нито ще те хване за гушата, нито друго те заплашва.
Сигурна съм, че не мислиш за бедните пенсионери. Подличко се надяваш да го глобят гадния.
Може да сигнализираш където се сетиш.
Но нямаш доказателства и става - твоята дума, срещу неговата.
Неговото обяснение ще бъде -  такава дама не е посещавала хотела.

# 9
  • Мнения: 24 449
Нямам спомен в хотел да са ми давали касова бележка...А не е като да не спим по хотели

Ако плащате кеш издаването на касов бон е задължителен ...
В Б-я плащаме кеш. Вече ще знам Blush

# 10
  • Мнения: 625
В правото си си да подадеш сигнал, ама защо? Защо си нарушаваш спокойствието? newsm78

Защото тези парички отиват за пенсии, помощи и т.н., а не в джоба на търговеца.
Да не говорим, че укриването на данъци е престъпление съгласно НПК.
Личното ми мнение е, че от 26 години сме на това дередже, защото не желаем да си нарушаваме спокойствието и всеки ни дере, както му отърва ...

Значи сме на това дередже, защото другите не си нарушават спокойствието, но и ти казваш, че не си искала да нарушиш вашето??? И сега ще сигнализираш....тц, тц, тц. Ами давай!

# 11
  • Мнения: 4 419
Минало, заминало. Нищо не можеш да докажеш. Трябвало е на момента да си поискаш касовата бележка и ако такава не ти дадат да се обадиш и да сигнализираш. Как ще докажеш, че си била там и че не са ти дали?

# 12
  • Мнения: 121
Дамата, която смята, че гражданите не трябва да сигнализират за нередностите, имам питане към Вас - как тогава контролните органи следва да ги установяват и наказват нарушителите?

Значи  докато плащаше в хотела и отсреща те гледаха лошо се изплаши и не посмя да си искаш касовата бележка.
Добре, всеки има право на своите страхове и мисли.
После като се прибра реши  да сигнализираш в НАП. Все пак страшния батка е далече и нито ще те хване за гушата, нито друго те заплашва.
Сигурна съм, че не мислиш за бедните пенсионери. Подличко се надяваш да го глобят гадния.

Ти ако си шампионка по борба - аз не съм.
Относно бедните пенсионери - нито ме познаваш, нито имаш право да ме коментираш. Разсъждаваш първосигнално, което говори за нивото ти ...

# 13
  • София
  • Мнения: 16 100
Чак пък да се сбием за касовата бележка...
А като беше толкова страшен батката - как замръкна в хотела?
Нали може да ти направи нещо докато спиш.
То май направо е било нощувка в хотел Калифорния.
Пенсиите не ги мисли. След като всеки ден четем как мятат пачки през балконите - значи си имат.

# 14
  • Мнения: 121
Пенсиите не ги мисли. След като всеки ден четем как мятат пачки през балконите - значи си имат.

Боже, колко простотия има по този свят ...  Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт