Издаване на касова бележка от хотел

  • 15 928
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Като се замисля, май от никой хотел не ми е издаван касов бон, освен когато ми е била нужна фактура и тогава няма как да не издадат.
Сега вече няма смисъл от сигнал до НАП. Трябва веднага на място, но....

# 16
  • Мнения: 121
Покупката на нощувка кеш, на място е като покупката на домати. Разликата е, че в единия случай купуваш услуга, а в другия продукт. Касов бон не се издава при онлайн плащане или някакво друго подобно различно от кеш. Странно ми е, че толкова от писалите в темата не намират за нужно хотела да ти издаде касова бележка? Как тогава отчитат печалба? ДДС? Или нЕма нужда?  Wink

# 17
  • Мнения: 9 575
Покупката на нощувка кеш, на място е като покупката на домати. Разликата е, че в единия случай купуваш услуга, а в другия продукт. Касов бон не се издава при онлайн плащане или някакво друго подобно различно от кеш. Странно ми е, че толкова от писалите в темата не намират за нужно хотела да ти издаде касова бележка? Как тогава отчитат печалба? ДДС? Или нЕма нужда?  Wink
Като гледам как си се запалила , че чак сигнал да подаваш, се учудвам, че си се отказала от бележката заради един лош поглед. Да не би нещо в обслужването да не ти хареса и да искаш да им го върнеш сега Simple Smile Доколкото чух сега при последните акции на данъчните призоваваха клиентите да си изискват боновете и при липсата на такъв, че и те носят отговорност.

# 18
  • Мнения: 15 960
Ако въпросът е към мен - контролните органи извършват проверки и без сигнали. Щом смяташ, че ще подпомогнеш държавния бюджет - сигнализирай всеки път, когато не ти издават касова бележка.

# 19
  • Мнения: 22
nevena1717, честно казано ми е писнало от псевдо патриоти и спасители на България, които обаче някакси поради незнайно каква причина така и не правят нищо... не мога да повярвам, че съществуват толкова дребнави хора, които ДОРИ И НА ПОЧИВКА, където вместо да събереш позитивизъм, щастие и успокоение, ти се връщаш и пишеш тема за това дали искаме бележки като ходим по хотели и как си щяла и трябвало да подадеш сигнал... ако си мислиш, че като си загубиш времето оплаквайки се, ще оправиш положението в страната, повярвай ми, лъжеш се доста! Защо просто не си живееш живота като повечето нормални хора, които като се върнат от почивка показват снимки и се радват, а не се тюхкат защо не са направили скандал и не са подали жалба?!?!   

# 20
  • Мнения: 625
Ти също си виновна, защото не си си поискала касовия бон. Глоба има и за двете страни. Сега ще сигналираш ли или не,реши ли се?

# 21
  • Мнения: 121
nevena1717, честно казано ми е писнало от псевдо патриоти и спасители на България, които обаче някакси поради незнайно каква причина така и не правят нищо... не мога да повярвам, че съществуват толкова дребнави хора, които ДОРИ И НА ПОЧИВКА, където вместо да събереш позитивизъм, щастие и успокоение, ти се връщаш и пишеш тема за това дали искаме бележки като ходим по хотели и как си щяла и трябвало да подадеш сигнал... ако си мислиш, че като си загубиш времето оплаквайки се, ще оправиш положението в страната, повярвай ми, лъжеш се доста! Защо просто не си живееш живота като повечето нормални хора, които като се върнат от почивка показват снимки и се радват, а не се тюхкат защо не са направили скандал и не са подали жалба?!?!  

Като ти е писнало защо се напъваш да пишеш? Твоят патриотизъм в какво се изразява? Салата и ракия пред телевизора?
Защо да съм дребнава? Аз плащам данъци, а хотелът не плаща данъци? Като ти бъркат в джоба ти не ставаш ли дребнава? Положението се оправя като се тръгне от малките неща. За съжаление положението е такова заради огромното количество овце, които ги мързи или не искат да си развалят спокойствието ...
Аз съм нормален човек, ако намекваш нещо друго. Снимките ги разгледах, приятна почивка изкарах.

Arizona`, търговецът е длъжен да издаде касов бон при продажба, а не аз да искам / моля и т.н.
Ще сигнализирам, разбира се. Просто търсех информация и помощ, а намерих критики от някакви душици, които явно са свикнали да си плуват по течението и където ги отнесе ...  newsm78

Изненадващо е колко негативни отговори на нормален въпрос  Wink

# 22
  • Мнения: 22
Да, цял живот ще се тормозим ние как да оправим държавата, само ще дебнем някой някъде да се издъни и с кеф ще подаваме оплаквания където ни падне. Хората отдавна са разбрали и примирили, че са непосилни срещу корупцията и многото пари у нас! С малко бъдещ опит ще се увериш и ти. Защото когато инспекторът получи оплакването ти и отиде до въпросния хотел, на него ще му бъдат ,,бутнати'' привлекателно количество пари, за да не бъде санкциониран хотелът, което от своя страна ще доведе до НЕпромяна на положението в БГ.  Така стоят нещата.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 148
А ти защо не си развали спокойствието на момента и не си поиска касовата бележка?
Тогава можеше да чуеш и оправдание че не работи касовия апарат, лентата е свършила  или нещо подобно.
На другия ден щеше да и я получиш.
Колкото и да е бил страшен батката на рецепцията все ще има респект от НАП, КЗП и подобни.

# 24
  • Мнения: 22
А ти защо не си развали спокойствието на момента и не си поиска касовата бележка?



Отговорът е елементарен - просто устата й работи само като е вкъщи зад компютъра, тогава най-много се мотивира да злобее и да си иска правата.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 998
Винаги плащаме с карта и няма мърдане.

# 26
  • Мнения: 625



Arizona`, търговецът е длъжен да издаде касов бон при продажба, а не аз да искам / моля и т.н.
Ще сигнализирам, разбира се. Просто търсех информация и помощ, а намерих критики от някакви душици, които явно са свикнали да си плуват по течението и където ги отнесе ...  newsm78

Изненадващо е колко негативни отговори на нормален въпрос  Wink
Във всеки търговски обект има едни табелки "Моля,изисквайте касов бон"
Пази се до напускане на обекта

# 27
  • Мнения: 9 575



Arizona`, търговецът е длъжен да издаде касов бон при продажба, а не аз да искам / моля и т.н.
Ще сигнализирам, разбира се. Просто търсех информация и помощ, а намерих критики от някакви душици, които явно са свикнали да си плуват по течението и където ги отнесе ...  newsm78

Изненадващо е колко негативни отговори на нормален въпрос  Wink
Във всеки търговски обект има едни табелки "Моля,изисквайте касов бон"
Пази се до напускане на обекта
Да ама там са я гледали лошо, а сега зад компа не я виждат. Laughing

# 28
  • Мнения: 838
Можеш да подадеш сигнал не само в НАП, но и в КЗП. Според мен и едните и другите си вършат качествено работата, особено когато е по сигнал и особено вторите.

# 29
  • Мнения: 9 467
nevena1717, честно казано ми е писнало от псевдо патриоти и спасители на България, които обаче някакси поради незнайно каква причина така и не правят нищо... не мога да повярвам, че съществуват толкова дребнави хора, които ДОРИ И НА ПОЧИВКА, където вместо да събереш позитивизъм, щастие и успокоение, ти се връщаш и пишеш тема за това дали искаме бележки като ходим по хотели и как си щяла и трябвало да подадеш сигнал... ако си мислиш, че като си загубиш времето оплаквайки се, ще оправиш положението в страната, повярвай ми, лъжеш се доста! Защо просто не си живееш живота като повечето нормални хора, които като се върнат от почивка показват снимки и се радват, а не се тюхкат защо не са направили скандал и не са подали жалба?!?!  

Като ти е писнало защо се напъваш да пишеш? Твоят патриотизъм в какво се изразява? Салата и ракия пред телевизора?
Защо да съм дребнава? Аз плащам данъци, а хотелът не плаща данъци? Като ти бъркат в джоба ти не ставаш ли дребнава? Положението се оправя като се тръгне от малките неща. За съжаление положението е такова заради огромното количество овце, които ги мързи или не искат да си развалят спокойствието ...
Аз съм нормален човек, ако намекваш
нещо друго. Снимките ги разгледах, приятна почивка изкарах.

Arizona`, търговецът е длъжен да издаде касов бон при продажба, а не аз да искам / моля и т.н.
Ще сигнализирам, разбира се. Просто търсех информация и помощ, а намерих критики от някакви душици, които явно са свикнали да си плуват по течението и където ги отнесе ...  newsm78

Изненадващо е колко негативни отговори на нормален въпрос  Wink

Мила ми, Невена, ти също влизаш в тази графа при овцете...Знаеш ли защо?
1) Защо не си поиска касова бележка, там на място? Нали ти дреме за данъците кой, кога си ги плаща? А, и за пенсионерите?
2) Защо не подаде сигнал веднага, а изчака да мине време? Логично е като си такава общественица, да реагираш адекватно още на момента.
Започна да нервничиш и да обиждаш, защото не ти харесва мнението на потребителите, или?
Въпросът ти не е нормален, извинявай. Ти целиш заяждане, а от постовете ти лъха злоба.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт