Дайте идея за почивка по празниците септември?

  • 9 658
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 10 480
Вече и аз не знам къде искам - 2 възрастни и 2 деца на 4 и 10... но в града не ми се стои. Като почне учебната година  Tired
По-скоро да не е на море...

Вие къде ще ходите  newsm78 Надявам се да ми дойде някоя идея, споделете къде сте резервирали за 4ките почивни дни.

Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 371
Ние резервирахме за Велинград - с  2 деца 9 и 17 г.

# 2
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Жеравна, Трявна  -  все супер места.

# 3
  • Мнения: 10 480
Жеравна, Трявна  -  все супер места.
И в двете сме ходили, скука е голяма  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 055
Русе? Самият град е много хубав, а и около него има много места за разглеждане - Ивановските скални църкви, средновековната крепост Червен, пещерата Орлова чука.

# 5
  • Мнения: 198
Пампорово-Камелия.Имат много добра оферта за септември.Хотела е супер с басейн,футболно игрище,тенис игрище,детски кът и други забавления за деца.Там сме трета година септември преди у-ще и винаги има поне 6-7 семейства с деца и им е весело.Може да ходите до Ягодинската пещера,Дяволското гърло,Триград,Смолян ,с лифт до някакви езера бяха(сега не се сещам как се казваха) и т.н

# 6
  • София
  • Мнения: 38 568
И аз съм с две деца и същата чуденка.

# 7
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Русе? Самият град е много хубав, а и около него има много места за разглеждане - Ивановските скални църкви, средновековната крепост Червен, пещерата Орлова чука.
В тази посока долу-горе старите столици, както и Мадарския конник.

# 8
  • Мнения: 2 760
Велико Търново?

# 9
  • Мнения: 5 178
Може и някой AI край морето, но задължително с вътрешен топъл басейн .. Гледах добри оферти за Константин и Елена, Златни ..

# 10
  • Мнения: 4 588
Вече и аз не знам къде искам - 2 възрастни и 2 деца на 4 и 10... но в града не ми се стои. Като почне учебната година  Tired
По-скоро да не е на море...

Вие къде ще ходите  newsm78 Надявам се да ми дойде някоя идея, споделете къде сте резервирали за 4ките почивни дни.

Благодаря  Hug

Мога да ти препоръчам места из Северозапада и маршрути за обикаляне. Гарантирам, че няма да скучаете, няма да се блъскате с тълпи туристи и няма да страдате от ол-инклузив с неоправдано високи цени.

# 11
  • Мнения: 10 480
Благодаря на всички за включването  Hug
Може би трябва да добавя малко уточнения, че така много общо попитах  Blush

Начална точка - Пловдив
Не ми се иска да е повече от 2 часа път в посока
Не искам да е обиколка с колата, защото ме хващат ужасиите с хлапетата отзад...
Учила съм в Свищов, та Русе доста съм го обиколила, не ми е почивско + е на майната си Simple Smile
Море не искам - половинът е морски  Sick
Пампорово и наоколо го познавам като 5тте си пръста - всяка година задължително ходим.
Тази година бяхме вече на Банско, Пампорово, Девинско, тази седмица сме на Боровец..

Както казва ММ - нямам угодия  Outta Joint

затова питам тук де  Mr. Green

Търново/Габрово ми се струва добре като идея и регион  newsm78

# 12
  • Мнения: 4 588
А нещо около Софийско? Кюстендил, Сандански? В Търново си резервирайте по-рано, ако ще ходите. Наблизо са и Ловеч, Луковит с разни пещери и екопътечки.

# 13
  • Мнения: 1 745
И аз ще хвърлям по едно око на предложенията,че ММ има рд края на септември и искам да му подаря един уикенд.  Heart Eyes Ще ми се да е близо, до 100 км около Сф област,че с корема да не стане беля.  Blush

# 14
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ние заложихме на Кърджали и околностите - оказа се, че май няма даже да ни стигнат почивните дни.

# 15
  • Мнения: 10 480
А нещо около Софийско? Кюстендил, Сандански? В Търново си резервирайте по-рано, ако ще ходите. Наблизо са и Ловеч, Луковит с разни пещери и екопътечки.

Кюстендил също не сме били.
Нещо по-конкретно? хотел? Забележителности?

Сандански и Петрич бяхме миналата година.. ама това е 5 часа път , нтц Rolling Eyes

ММ също има РД (първата почивна четворка) - та ще е до последно изненада и за него  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 588
А нещо около Софийско? Кюстендил, Сандански? В Търново си резервирайте по-рано, ако ще ходите. Наблизо са и Ловеч, Луковит с разни пещери и екопътечки.

Кюстендил също не сме били.
Нещо по-конкретно? хотел? Забележителности?

Сандански и Петрич бяхме миналата година.. ама това е 5 часа път , нтц Rolling Eyes

ММ също има РД (първата почивна четворка) - та ще е до последно изненада и за него  Laughing


За хотел в Кюстендил не знам, но знам, че градът е приятен, чист, имаше минерална вода, имат една възстановена крепост, паркове, църкви, джамия, бани, няколко музея и възрожденски къщи, наблизо има манастири. Ако искаш, мога да разпитам една приятелка от Кюстендил за хотел и забележителности. Стобските пирамиди са сравнително близо.

# 17
  • Мнения: 3
Хотел РИУ ПРАВЕЦ в Правец уникален хотел .
 Hug
Но ще ти прябва доста пари. Rolling Eyes Цялото им подземие е спа с 100 различни працедури има голф фитнес огромен  вътрешен басеи с тераса големи стаи има и езеро можеш да караш от онези....в езерото.Има и много вкусна храна на високо ниво в стаите има джакузи както и могат да ти гледат детето . Всичко ти е включено.

За вас ще излезе по ефтино тъй като сте с малко дете.
Ето линк към цените http://www.solvex.bg/?AC=72&HID=1842

# 18
  • Мнения: 4 588
A на мен хотела в Правец не ми допада Sad Спа центъра през почивните дни е много пълен, извън хотелския комплекс и езерото няма какво да се прави, а храната в хотела при всяко ходене нито ми харесва, нито е на нивото за претенциите, да не говорим, че три пъти получавах стомашни проблеми, които няма как да са от друго. Единия път бях в апартаментите горе - е, благодаря, от душ-кабината пропуска вода, събира се локва в средата на банята и трябва да внимаваш да не се пребиеш. Освен това гледката към магистралата беше  ooooh!

За парите изобщо не си заслужава. Спа центърът е хубав (не е с минерална вода), но от петък следобяд започват да се препълват сауните и парните бани. Масажистите бяха добри, за козметични процедури също не съм имала оплаквания, но само толкова.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ние сме от Пловдив и те разбирам, но само не разбирам тези 2 часа като максимум...
Също сме обиколили всичко и не ме свърта, но аз отдавна минах на следното: повече от 4 дни - някъде в чужбина  Joy  Свикнах и детето на 1000 км да не слиза от колата. Гардаленд ще е уникално септември.  Joy

Така де, бих отишла в Габрово и Търното, етъра, Шипка и т.н, ако не си била. Боженци не е лошо (за час два)..
2. Троян и Орешак, Рибарица пак там.

Правец е един хотел просто, хубав, но чак пък толкова, за който е виждал - нищо особено, а и скука освен наличното в хотела. Кемпински е по-добър лятото и има какво да се прави определено наоколо+хубавия въздух.

Има някакъв парк и забележителност около Самоков, където не сме ходили, но разгледах - Цари мали град. Изглежда добре, ако отидете някъде в региона и посещавате подобни неща.

На 2 часа, че и по-малко язовирите - Батак, Доспат. За предпочитане Батак от страната на цигов чарк, почти има какво да се прави, има хотели с басейнчета и лунапарк на центъра на циговчарк, разходки с лодки, риболов, а и септември времето би трябвало да е ок, все пак онзи склон го дават целогодишно слънчев. Може да спите и там в региона не точно в цигов чарк ами в онези вили, които цветана пиронкова харесва до дорково (музей с мамут).

 bouquet

# 20
  • Мнения: 10 480
На Гардаленд в Италия ако имаш предвид, ходят с баба си (баткто вече за 5 път)
На язовирте ни се събират 3 уикенда + 1 седмица (палаткуваме) това лято. Но сега ми е вече хладно за такива изпълнения.
Там е работата, че сме ходили по много навсякъде и вече се изчерпах откъм свежи идеи.
Чужбина не искам, по работа летя през седмица, а и с тия случки напоследък, с децата тц.
За двата часа - на дребните им писва, а не искам половината ден да е само път...
Сега сме на Боровец, утре атакуваме Мусала Simple Smile а аз зяпам местенца за следващия дълъг уикенд Simple Smile Simple Smile
Кюстендил и Търново засега ...да видим какво ще излезе Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 040
Ние ще ходим в Павел баня-смятам да разгледаме Карлово, Казанлък, гробницата, ферма за щрауси и етнографски комплекс, да се качим на Шипка.Въобще в този район не сме били и ни е интересно.Споделям го като идея. Hug

# 22
  • Мнения: 49
Моля някой да каже за северозападните идеи  Flutter

# 23
  • Мнения: 6 300
Ние ще ходим в Павел баня-смятам да разгледаме Карлово, Казанлък, гробницата, ферма за щрауси и етнографски комплекс, да се качим на Шипка.Въобще в този район не сме били и ни е интересно.Споделям го като идея. Hug
Това е много добра идея. Аз около 24 май бях в района и има много за разглеждане. Не мога да  препоръчам хотел, т.к. бяхме в частен апартамент на мои близки в Казанлък. Не зная обаче за тези дати дали на Шипка няма да е лудница. Иначе има няколко гробници в долината за разглеждане.
Аз бих препоръчала нещо друго, стига да има места - местност вили Костенец, балнеохотел Констанция. Реновирана база с минерална вода, вътрешен и външен басейн с малък плаж, прилична храна, забавни програми със жива музика по време на празници. В района, обаче е скучничко. 1 параклис, 1 водопад и по-далечко крепост Траянови врата(не съм я потещавала). Основно ходим заради минералната вода. Цените също са прилични и разрешават внасянето на алкохол. www.bgholiday.com/ В този сайт има и много други такива места.

# 24
  • Мнения: 4 588
Моля някой да каже за северозападните идеи  Flutter

На лични или тук? Simple Smile Ако ми кажеш точно какъв туризъм - градски, селски, културен, спа? За колко дни? Скоро правих примерен маршрут за пет дни - обиколка на няколко места, като за активна почивка, подходящо и за деца (стига да понасят пътуване).

# 25
  • Мнения: 1 292
Моля някой да каже за северозападните идеи  Flutter

На лични или тук? Simple Smile Ако ми кажеш точно какъв туризъм - градски, селски, културен, спа? За колко дни? Скоро правих примерен маршрут за пет дни - обиколка на няколко места, като за активна почивка, подходящо и за деца (стига да понасят пътуване).
Тук в темата, за да го прочетат повече потребители, а и на мен също ми е интересно.

# 26
  • Мнения: 49
Нека е тук ,току-виж с някои от вас се засечем  Simple Smile
Нещо, което да включва или преходи ( не особено трудни) или културен - църкви, манастири, музеи Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 588
Ето и за Северозапада:

Планински туризъм - Врачанския Балкан, има много екопътеки, има наблюдателници за снимане и гледане на редки птици. Изключително красиво е, подходящо по всяко време на годината, без студените силно снежни дни - от логистична гледна точка. Наблизо е пещера Леденика. Малко кич е станала с фигурите и лазерното шоу, но много семейства с деца споделят, че малките много се радват. В района има доста къщи за гости, има и хотелски комплекси - спане във Враца не препоръчвам. В самия град има хубав музей-галерия, там обикновено седи Рогозенското съкровище. Има Музей на файтоните. Почти всеки уикенд от Парк Врачански Балкан организират преход, на който може да отиде всеки. Обикновено са по 5-6 часа, а цената за водач е символична - 2-3 лв.

Ако си падате по лек планински туризъм, в района на Вършец и Чипровци също има екопътеки. Там, както и в Берковица, градчетата са планински и няма нужда да се катерите много, за да отидете на тихо и чисто планинско място. Във Вършец има добри спа хотели, има и много къщи за гости - там и в близки села. Над Берковица е ски зона "Ком". Над Враца също има малка ски писта, знам, че там ходят доста хора, които нямат голям опит или с деца, защото не е трудна.

Около Монтана и в самия град има крепост, Исторически музей, няколко приятни места за разходка. По принцип градът е доста индустриален, но през хубаво време е приятно да се разхождаш в парка, крепостта и околностите.

Оряхово - имат галерия, музей, хубави стари къщи и много добра винарна - Бургозоне. Там предлагат винен туризъм с хапване, има и къде да се спи в района. За децата - може да ги разходите из лозята, по брега на Дунав, а може да отскочите и до близкия остров Есперанто (не съм била, но казват, че е невероятно красиво и спокойно на острова). Край града също има останки от крепост.

Видин - на мен ми трябва ден, за да разведа гости из основните забележителности. Иначе аз самата ходя за повече Simple Smile И бих оставала още, ако не трябваше да се връщам в София. Баба Вида, няколко църкви - православния катедрален храм е най-големият в България след Александър Невски, има и такива на по няколко века. Има джамия (Осман Пазвантоглу), в която спокойно може да влезете и да си поговорите с имама - особеното й е, че на върха на минарето има обърнато сърце - това е единствената в света джамия без полумесец на върха. Има еврейска синагога, която е била изключително красива, но сега се руши. Край Дунав има разкошен градски парк. Там е Художествената галерия, както и театър Вида - първата сграда в България, строена специално за театър. Целият град е пълен с къщи в стила на виенската архитектура - някои изоставени, някои се поддържат добре. Музеите са малко с чиновническо работно време, но ако сте в работен ден, може да ги разгледате. Единият е Кръстата казарма - много интересна сграда, останала от времето на Османската империя. Няколко хубави места за хранене, хотелите в активния сезон често са заети от туристи от круизните кораби, така че си направете резервации.

Към Белоградчик има много за разглеждане и релакс - пещери, скалите, крепостта, спокойни места за почивка. Самият град също е много приятен. Около града има много къщи за гости и комплекси за тип "селско-природен туризъм". Предлагат разходки по скалите, там има изградени веломаршрути. Магурата е задължително за разглеждане, подгответе се, че се ходи дълго и вътре е студено и хлъзгаво. До нея е едноименна винарска изба, а от другата страна на Белоградчик е изба Боровица. Има къмпинг, ако искате на палатка (Мадона), с кътчета за игра на деца. В едно близко село Стакевци организират цяло лято детски лагери. Пак наблизо е Биосферен резерват Чупрене - това е и едно сравнително голямо село. Планинско е, прохладно и подходящо за прохладни преходи.

За районите около Искърското дефиле и Петрохан не мога много да кажа, тъй като там съм била повече транзит. По принцип препоръчвам да се минава през Петрохан или Своге, ако се пътува от София, много по-спокоен е пътя и е изключително красив.

Манастири има много в района, най-посещавани май са Чипровския и Изворския. Аз по манастири много не ходя, но поне откъм природа и спокойствие, препоръчвам Simple Smile

Пускам линк към маршрута, който е за 5-6 дни и покрива част от забележителностите: http://severozapazenabg.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83 … 0%B4%D0%BD%D0%B8/

Из сайта сме пуснали отделни теми за главни забележителности и манастири.

Дано съм била полезна!

# 28
  • Мнения: 49
Много благодаря. Сега ще опитам да убедя и семейството.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 942
Следя темата и това за Северозапада ми е много интересно.
Ето една Величествена снимка от отбивката преди Вършец.


Дано октомври отида към този край. Simple Smile

# 30
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 754
Ние ще сме в Жеравна. Лятото бяхме във Велинград и много ни хареса.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 301
Така де, бих отишла в Габрово и Търното, етъра, Шипка и т.н, ако не си била. Боженци не е лошо (за час два)..


Такъв е нашият план  Peace Лошото е, че със сигурност ще има много хора навсякъде, ама ...

# 32
  • Мнения: 318
Така де, бих отишла в Габрово и Търното, етъра, Шипка и т.н, ако не си била. Боженци не е лошо (за час два)..


Такъв е нашият план  Peace Лошото е, че със сигурност ще има много хора навсякъде, ама ...


На 07.09. Етъра ще бъде с безплатен вход.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 301
Ние ще сме там за вторите септемврийски празници, от 22ри. Не съобразих, че има2 пъти почивни дни Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 300
За Северозападна България в допълнение бих препоръчала Клисурски, Чипровски и Лопушански манастири. Клисурския много красиво място, Чипровския на повече от 1000 години, Лопушанския с реновирани места за настаняване. В гр. Чипровци има интересен музей на килимарството и златарството. В районът има приятно място за селски туризъм в комплекс "Стари Бистрилишки къщи" в с. Бистрилица.

Последна редакция: ср, 31 авг 2016, 06:38 от fatalina

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Някой от вас дали може да препоръча хубав хотел с вътрешен топъл басейн (може минерален) и водна пързалка (пак вътре)? Няма значение къде в страната, само да намеря такова чудо.

Иначе в Чатеш, Словения ...невероятно е, но то е комплекс и си е цял аквапарк и зима и лято, няма значение кога се отива и в двата сезона бяхме и е доста забавно за деца.  Joy

# 36
  • Мнения: 6 300
Някой от вас дали може да препоръча хубав хотел с вътрешен топъл басейн (може минерален) и водна пързалка (пак вътре)? Няма значение къде в страната, само да намеря такова чудо.

Иначе в Чатеш, Словения ...невероятно е, но то е комплекс и си е цял аквапарк и зима и лято, няма значение кога се отива и в двата сезона бяхме и е доста забавно за деца.  Joy
Вижте Аугуста в Хисаря. Не съм била гост на хотела, но моя близка пролетта води внучката си там и бяха много доволни. Иначе в хотел Астера в Банско има някакъв интересен Спа център.

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 668
В Аугуста Хисар съм виждала вътрешен с пързалка,но на снимките им само.Някоя мама от Пловдив да каже как е.Иначе във Вършец в хотел Ата е хубаво, но сигурно нямат места вече.И през Петрохан си е ок пътя.
Рибарица също, има пещера Съева дупка,  красиво е.
Сапарева баня, но хотел не мога да препоръчам.Имат и някакъв аква комплекс външен,мин.  вода в курорта е доста топла.

# 38
  • Мнения: 5 178
Потвърждавам Аугуста в Хисаря има вътрешна водна пързалка, Астера Банско има атракционни басейни,  но точно пързалка тип ролба няма. Като хотелска част двата хотела нямат място за сравнение, определено Астера, като градове определено Хисаря.. Няма угодия

# 39
  • Мнения: 7 106
За Северозападна България в допълнение бих препоръчала Клисурски, Чипровски и Лопушански манастири. Клисурския много красиво място, Чипровския на повече от 1000 години, Лопушанския с реновирани места за настаняване. В гр. Чипровци има интересен музей на килимарството и златарството. В районът има приятно място за селски туризъм в комплекс "Стари Бистрилишки къщи" в с. Бистрилица.

Аз бих добавила и Изворски манастир - малко, но много китно манастирче, а за водата в аязмото се говори че лекува очни заболявания. Може да се съчетае с Белоградчик и скалите.

Пещера Венеца до Орешец също е страхотна и би представлявала интерес за малки и големи.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 568
Ние ще мръднем до Ахтопол.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря. Да,угодия няма ужас вече!! Места сега може да няма,но от Пловдив хисар ми е близо и ще отидем да я пробваме тази пързалка все някога.
Изчаквам да ми отговори един човек и ако е *да* може към морето ни на север да се ориентираме. Как се казва там онзи голям комплекс с голямо спа,и гледка..друго не мога да обясня...един път го засякох в сайт и ми хареса на вид..огромно беше,с вътр басейни уж топли и на северното ни море

# 42
  • София
  • Мнения: 2 859
За да не пускам нова тема, да ви питам за идеи по време на кратката ученическа ваканция 29.10-01.11. Мисля да пробваме Астера Банско, но ще се радвам и на други идеи. Фаворит ми е Риу Правец на мен, но нямат места за 29.10. Моля да споделите, ако имате впечатления, как е вечерята в Астера. Офертата им е подозрително евтина.

Общи условия

Активация на акаунт