Завърнали се от чужбина

  • 63 858
  • 615
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
То детето има запазено място във въпросното училище от две години. Joy

# 601
  • София
  • Мнения: 16 208
Записването в ААУ не е проблем, проблем е качеството на подготовка в него. Има какво да се желае.

# 602
  • Мнения: X
Не мога да не се съглася с Шарки. Дори доста меко се е изразила за "образованието" в ААУ. Да завършиш само ААУ означава да останеш хем без българска диплома, хем полуграмотен. АК е друго нещо.

# 603
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Всеки сам си решава къде и как да си образова децата. От години чета в този форум куп глупости за други извън познатите в Бг форми на обучение, от практически опит се оказаха празни приказки.
Нормално е детето ми след като завърши училище, независимо какво, да реши какво да прави...и вашите решават, но вие забелязвате какво казват другите.
Да имаме запазено место, не мога да оставя детето си извън учебната система. So selfish, това проблем ли е за теб?

# 604
  • Мнения: X
Да завършиш само ААУ означава да останеш хем без българска диплома, хем полуграмотен. АК е друго нещо.

Ама виж хората как на опашка се редят едва ли не, да не свършат местата. Joy

Да питам- интернешънъл училищата не предлагат ли И местна диплома? Или съответните изпити се полагат само при желание и съответно- старание от страна на ученика?

Титина, определено не ми е никакъв проблем. Blush

# 605
  • Мнения: X
Титина, да всеки сам решава как и дали да образова детето си, но моят съвет е съвсем добронамерен- проучи малко по-добре ААУ, ако държиш на доброто образование на детето си.

So selfish, ААУ няма лиценз от МОН.

# 606
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Проучила съм го, благодаря за съветът. Едно към едно с елитно американско държавно училище, което е пак без българска диплома
So selfish, иронията си я запази. ( извинявам се че използвам новото ти име, но тон от човек без принципи... малко множко е). Изтрихте си старите профили, нови, по съвет на модератор....

# 607
  • Мнения: X
Пропуснах да напиша нещо за приятелите ни отвъд Голямата вода. Когато си идват, си идват за 4 до 6 седмици. Доколкото зная, ползват цялата си отпуска накуп. Пропускат да си дойдат единствено ако работодателят е отказал да даде цялата отпуска наведнъж. Случва се рядко, обаче.
Титина, изтърка се плочата.

# 608
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Титина, какво стана? Не можа да нагодиш канадската и американската система към себе си ли? Как не се научиха тия хамериканци, бе...

# 609
  • София
  • Мнения: 16 208
Титина, можеш да разпиташ за ААУ бившето американско аташе по култура и образование (в Американското посолство в София, дъшеря ѝ  учеше там, по задължение). Ако проявяваш интерес, ще ти дам контакта ѝ. Моето мнение се основава на нейни коментари.

А българската диплома по МОН е последна грижа. Тя и на моя син не му трябва, ама ей на, ще трябва да я "взимаме", нали има само българско гражданство...

# 610
  • София
  • Мнения: 16 208
...
Шарки, нямам особенно голям избор.
Малкия ти е американски гражданин, нали? Предполагам знаеш, че после state residents имат големи преимущества за колежите.

# 611
  • Мнения: X
fmino, сега видях, че си допълнила поста си.  Обективността- преди всичко. Wink
В този ред на мисли- Титина,
Скрит текст:
нямам представа за кого си ме взела, но наистина това с новите никове и акаунти е перфектното нападение към всеки "ентусиаст". Не само се изтърква, но и зацикля вече. За какви принципи пък говориш, или за липсата им- идея си нямам. Неслучайно казвам, че трябва да има и други бутони, освен ПОЛЕЗНО. Нямам спомен  някога да съм коментирала каквито и да били твои словоизлияния. Но! Явно някои неща от прочетеното са ми направили някакво впечатление, запомнила съм ги и тук по темата си коментирам. Май ти имаш проблем с това?

# 612
  • София
  • Мнения: 589
Момичета от Северна Америка, какво ви става?!
Наплюхте се достатъчно.

# 613
  • Мнения: 562
Шарки, до колежа има доста години. Ако говорим за моите идеи предпочитам да учи в Европа, но всичко зависи от него. А и нещата са много динамични. На база на опитът ми, видях тенденции, които живеейки в Бг не съм забелязала.
Titina, би ли споделила какви тенденции визираш? Нещо, свързано с образователните системи между Европа и САЩ или с други аспекти от живота?

# 614
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Полар беър, не си ли питала. Та всеки пост ти е свободно съчинение на тема Титана. То не бяха мечти, то не бяха фантасмагории, добре че съм аз да ти запълвам времето, интегрирана канадко.  Уйкенд е, хората са по парковете в Едмънтън ти се занимаваш с мен.

Шарки, до колежа има доста години. Ако говорим за моите идеи предпочитам да учи в Европа, но всичко зависи от него. А и нещата са много динамични. На база на опитът ми, видях тенденции, които живеейки в Бг не съм забелязала.

Титина, интегрирана съм, да. Нямам проблем с интеграцията. Хората в 2 часа следобед може и да са по парковете, може и да не са. Аз лично се приготвям за bridal shower.

Фантасмагории разпространяваш само ти. За сведение във форума има хора, които са ми гостували, така че това, което съм написала за себе си може да бъде потвърдено. Продължавай да се самозаблуждаваш колко е зле Канада, понеже държавата не се е нагодила към теб и твоя манталитет. За повечето хора тук Канада си е много хубаво място.

Каква грамотност й търсите, като тя един ник не може да напише без грешка. Представям си на английски какъв ужас е Laughing

Общи условия

Активация на акаунт