Разчитане на спермограма

  • 3 774
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 615
Здравейте. С половинката ми решихме да се убедим, че всичко е наред  и при двама ни при бъдещето правене на бебче, та за това и той си пусна спермограма. Все още обаче не сме ходили някой да я разчете, но ако може някой, който е по-наясно да ни просветли дали нещата са добри. Правена е в лаборекспрес, Варна.

Обем - 3.5 ml
pH - 8.0
Сперматозоидна концентрация - 6 875 000 млн / ml
Сперматозоиди с нормокинеза - 41%
Сперматозоиди с хипокинеза - * %
Сперматозоиди с акинеза - 59 %
Левкоцити  - 24 - 25 на поле
Аглутинати - Няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди - 9 843 750 млн
Седимент - 1 -2 еритроцита, урати

Благодаря предварително и ако можете да ни упътите при какъв тип доктор да отидем да ни я разчетат - уролог, може би?  bouquet

# 1
  • Мнения: 177
Всичко е наред 9 милиона малко ли са ти за една яйцеклетка??

# 2
  • Мнения: 4 005
Сперматозоидната концентрация е ниска,броят на подвижните сперматозоиди е занижен-трябва да е над 50 процента,пх-то е леко завишено.Липсва морфология-много важен показател.Предвид това,че спермограмата е направена в обикновена лаборатория,а не в клиника по стерелитет е много вероятно да е недостоверна.Конкретно за Лаборекспрес там май винаги изкарват пх-то високо.Най-добре направете разширена спермограма при репродуктивен специалист.
Спазило ли е момчето изискването за минимум тридневно въздържание?

# 3
  • Мнения: 615
Сперматозоидната концентрация е ниска,броят на подвижните сперматозоиди е занижен-трябва да е над 50 процента,пх-то е леко завишено.Липсва морфология-много важен показател.Предвид това,че спермограмата е направена в обикновена лаборатория,а не в клиника по стерелитет е много вероятно да е недостоверна.Конкретно за Лаборекспрес там май винаги изкарват пх-то високо.Най-добре направете разширена спермограма при репродуктивен специалист.
Спазило ли е момчето изискването за минимум тридневно въздържание?

Да, даже въздържанието беше от 5 дни.
А това с левкоцитите също ме притеснява. Мисля, че като цяло не подходихме добре като отидохме в Лаборекспрес.
А тази концентрация, която е дадена не трябва ли да се умножи по обема или?

# 4
  • Мнения: 4 005
Концентрацията трябва да е над 20млн.на мл.

# 5
  • Мнения: 177
Защо 20? То и 2 са достатъчни

# 6
  • София
  • Мнения: 10 642
Защо 20? То и 2 са достатъчни
Всъщност не са.
2 дори за ИКСИ не са достатъчни

# 7
  • Мнения: 2 452
Отивайте и си правете спермограма в клиника  някоя от тоя списък http://www.car-bg.org/clinics.htm. Спермограмите на някакви лаборатории за нищо не стават и няма смисъл да се коментират.
Резултатите ви в момента не се добри но след като я направите в истинска клиника ще се знае какво е положението. Въздържанието трябва да е 3 дена повече дни влошават резултата.

# 8
  • Мнения: 4 005
Не е задължително да е в клиника от този списък.Има клиники,които не работят с фонда,но правят достоверни спермограми.
Важното е спермограмата са е направена в клиника по стерелитет.

# 9
  • Мнения: 2 452
Ех ама като вземете да спорите. Къде в Интернет човек може да намери списък на клиники извън този списък на чийто резултати може да се довери. Да речем че си загубят време в проучване и намерят такава и се окаже че има проблем ще трябва да платят две спермограми в две клиники от този списък за да могат да кандидатстват по фонда. Това ще означава че ще са направили и платили за 4 спермограми дотук вместо евентуално 3 като броя и първата която вече са правили и ще са загубили сумати време в проучване къде да ги направят.

Та за спорта ли спорим или да спестим пари и време на хората.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 07:52 от Niss

# 10
  • София
  • Мнения: 23 165
Не е задължително да е в клиника от този списък.Има клиники,които не работят с фонда,но правят достоверни спермограми.
Важното е спермограмата са е направена в клиника по стерелитет.
само една е май клиниката, която я няма в тоя списък  Rolling Eyes
иначе това, което са направили като изследване не върши никаква работа.

# 11
  • Мнения: 4 005
Не съм имала намерение да споря,съжалявам ако съм създала такова впечатление.
Но нямам добро мнение за някои от клиниките в списъка и не мисля,че е редно някои от тях да изобщо фигурират там.Но това вече е друга тема.
Искам да кажа на Shania13,че нямам нищо против лаборатория Лаборекспрес и редовно си пускам изследвания там.Но спермограмите им не са реални и дори имам познати,на които в тази лаборатория резултатите им излязоха отчайващи,а впоследствие се оказа,че намат абсолютно никакъв проблем и си имат деца.Противно на факта,че в обикновените лаборатории резултатите винаги са неоснователно цветущи. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 23 165
те някои от клиниките може да не са читави, просто само в подобни е добре да се правят спермограми.

# 13
  • Мнения: 615

Искам да кажа на Shania13,че нямам нищо против лаборатория Лаборекспрес и редовно си пускам изследвания там.Но спермограмите им не са реални и дори имам познати,на които в тази лаборатория резултатите им излязоха отчайващи,а впоследствие се оказа,че намат абсолютно никакъв проблем и си имат деца.Противно на факта,че в обикновените лаборатории резултатите винаги са неоснователно цветущи. Peace

Благодаря за това пояснение, беше важно да го знам Simple Smile Ние се досетихме и малко късно, че той всъщност преди седмица имаше настинка и все още има останали носни секрети и предполагам, че това също може да е оказало влияние. При всички положения ще пуснем още една, когато е напълно здрав и на друго място.

# 14
  • Мнения: 4 005
Възможно е това да е оказало влияние,още повече ако са приемани и лекарства за настинката.Ако са приемани такива трябва да е минал поне месец от лечението,за да са достоверни резултатите.
Също така,през лятото има тенденция показателите при мъжете да спадат леко.
Но въпреки всичко и моят съвет е да направите нова спермограма в репродуктивна клиника.

Общи условия

Активация на акаунт