Отговори
# 30
  • Мнения: 12 667

За ученическите по мога да се съглася, ама за студентските... Бая алкохол ще се е лял...

Определено.

# 31
  • Мнения: X
Ако върнат задължителните студентски бригади не само жените ще станат истински, ами и държавата ни.
То с толкова аграрен мат“риал ....

# 32
  • Мнения: 767
Щото пък аз познавам цяло поколение супер скопосни жени, обаче извадиха душите на мъжете си с перфектното си до садистичност домакинстване.

Оправдание на мързеливите жени.
Аз за цяло поколение не мога да обобщавам,но също съм виждала семейства,завършили с развод именно заради "перфектно до садистичност домакинстване".

# 33
  • Мнения: X
Да върнат бигадите! Аз съм закачила от тях и единственото, което помня е, че ни водеха на полето да берем домати. Това беше идеален повод да се упражняваме в точна стрелба. Толкова бях задобряла, че уцелвах момчетата с домат точно в основата на тила и той (доматът, не тилът) със сочно пльокване се стичаше в гърба на потърпевшия. Това, в сферата на майтапа. А, ако трябва да съм сериозна, знаменита тъпотия бяха бригадите. Тъпо, тъпо, та чак вдлъбнато.

# 34
  • Мнения: 2 811
много българчета ходят по бригади и днес...за да имат пари да си платят университета. При това някои от работите са много тежки, така съм чувала, за щастие не ми се е налагало.
Иначе и аз се дразня на глупостите за казармите и истинските мъже. Голямо лицемерие ми е, жените постоянно предявяват някакви претенции към мъжете да са "истински мъже", а към самите себе си нямат самокритичност. Вид манипулация и контрол си е.

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
бригадите, на които сега ходят младежите по чужбините нямат нищо общо с бригадите, на които ние сме били. Сега се гърчат заради пари, а ние бяхме като на пионерски лагер - неособено напъване с работата и як купон.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 198
Което би означавало ,че днешните момичета са оправни,щом си изкарват хляба сами , по бригади.
Манджите и домакинствамето най-лесно се учат. Другото е трудно.

# 37
  • София
  • Мнения: 452
Ясен Нешев, ако е имало такова мото - на бригада жените стават истински жени, - не си разбрал в какъв смисъл стават такива (някои). Sunglasses
На тези, които се оплакват от брането на домати, спането на много хора в една стая и прочие, бих отговорила, че имаше и положителни страни - състезателност, развиване на колективизма (по днешному екипност) и чувство на отговорност, много смях, сприятеляване и хубави спомени.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно на студетнтска бригада състезателност и екипност не съм видяла, обаче смях и купон имаше в изобилие.Не зная защо, но още помня яденето, което ни носеха на полето - хляб, сирене, домат и печени чушки - невероятно вкусно.

# 39
  • Мнения: 14 133
Какво им става на някои хора ?
След темата за връщане на задължителната казарма, сега пък и на бригадите, ох!
Има и други начини да се научат децата на някои качества.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма само аз да страдам, я!  Wink

# 41
  • Мнения: 1 789
Ей, мъжкият мързел няма граници... разбрахме жените, че не сме майки на мъжете, изискваме от тях сами да се грижат за себе си - да си готвят, да си оправят дрехите, да си чистят, децата да си гледат, наравно с нас, а те веднага ни обявиха за кекави и поискаха възвръщане на трудово-възпитателния процес...

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Бригадите бяха възпитателен процес предимно за момчетата - като я няма мама да оправя леглото и да пере чорапите.

# 43
  • Мнения: 15 224
Какво им става на някои хора ?
След темата за връщане на задължителната казарма, сега пък и на бригадите, ох!
Има и други начини да се научат децата на някои качества.
Всичко ново е добре забравено старо ...
Изобщо не искам да се връщат бригадите, особено летните. Който си е научен на труд, ще намери къде да се труди, който си е мързелив нито бригади, нито казарма го спасяват.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 020
а на мен ми липсва прегледа на маршовата песен.  като спряхме с маршировките и дойде чалгата.... А какви песни се пееха "Изправи се гора от стомана", "Върху наште бойни каски, утринна роса блести" "Ей от запад се надига, черна вражеска вълна..." класики.

Общи условия

Активация на акаунт