Отговори
# 60
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Ставали истински жени Sick Sick Sick ooooh! истинката жена не е да се трепе на нивата, прощавайте, що за тъпотии!!!?
Колко истински жени е имало на нивата - идея си нямаш. Недей ги сравнява с "пластмасовите кукли" от фитнеса, салона или мол-а.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Това, което посочваш, че ако било лошо, нямало още да се прави, и то на запад, представи си, не е аргумент с тежест. Не е лично към теб, просот такъв тип твърдения нямат никаква тежест принципно. Охранизират се младежите, за да са под контрол, за да не правят още по-големи глупости. Типичен пример са сегашните пуберски неформални групички от всякакъв вид, просто се събират и мислят за глупости и често правят глупости. Естествена нужда на пуберите да са в група, като младите шимпанзета, затова и често обществото се опитва да контролира тази енергия. Но ценностите са спорни, защото не смятам, че на всяка цена трябва да се карат хората да са в група, още повече, че се проявяват с всичка сила всякакви изродени практики.

# 62
  • Мнения: X
Младежите на запад ходели да работят безплатно на бригади? Колко интересно.

# 63
  • Мнения: 10 064
Младежите на запад ходели да работят безплатно на бригади? Колко интересно.
Ходят, ходят! Naughty Wink
Не забравяй доброволките, които оправят завивките на бежанците.
Е, не им плащат в евро, но получават определени преференции.
Та и на бригадите беше същото. Там си проличаваха най-големите интриганти и натегачи
жадни за известност и привилегии. Twisted Evil

# 64
  • Мнения: X
Въх! Забравих доброволците, посрещащи бежанци с кексчета в ръце. Embarassed

# 65
  • София
  • Мнения: 452
Това, което посочваш, че ако било лошо, нямало още да се прави, и то на запад, представи си, не е аргумент с тежест. Не е лично към теб, просот такъв тип твърдения нямат никаква тежест принципно. Охранизират се младежите, за да са под контрол, за да не правят още по-големи глупости. Типичен пример са сегашните пуберски неформални групички от всякакъв вид, просто се събират и мислят за глупости и често правят глупости. Естествена нужда на пуберите да са в група, като младите шимпанзета, затова и често обществото се опитва да контролира тази енергия. Но ценностите са спорни, защото не смятам, че на всяка цена трябва да се карат хората да са в група, още повече, че се проявяват с всичка сила всякакви изродени практики.
Не съм съгласна, Андариел. Човекът е социално животно и трябва да се научи да живее със себеподобни, а за това помагат подобен род занимания. Сигурно не е случайно, че сега повечето подрастващи са завършени егоисти, изпадат в истерия пред всеки дребен житейски проблем, а агресията им е основното оръжие.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Човекът съвсем нормално си се научава да живее със себеподобни още от раждането си. Да си видяла някое да живее в джунглата с маймуните? Макар че и Маугли се е социализирал съвсем добре, но сред маймунската група. Всички сме егоисти, не са само подрастващите. И възрастните решават проблемите си с агресия, така че не хвърляй вината на младежите и децата. Цялата история с тези организации е не социализирането, а уравняването и подчинението. Колективизъм е това. Винаги младежите и възрастните са се събирали в някакви групи и да правили някакви неща. Дори една банда си е напълно социална йерархия. Мъжете се събират и воюват, за да защитят племето си. Просто $централно$ се опитват да ги организират като групи, за да не правят по-големи золуми. Мисля, че повечето хора, включително ти, не разбирате какво означава социализация и какво е несоциализиран човек.

# 67
  • Мнения: X
Сигурно не е случайно, че сега повечето подрастващи са завършени егоисти, изпадат в истерия пред всеки дребен житейски проблем, а агресията им е основното оръжие.

То пък ние като ходихме по бригади сигурно бяхме по-различни или страшни мусаки въртяхме.

# 68
  • Мнения: 12 667
Нямахме проблеми - всичко се решаваше централно.

# 69
  • София
  • Мнения: 452
Човекът съвсем нормално си се научава да живее със себеподобни още от раждането си. Да си видяла някое да живее в джунглата с маймуните? Макар че и Маугли се е социализирал съвсем добре, но сред маймунската група. Всички сме егоисти, не са само подрастващите. И възрастните решават проблемите си с агресия, така че не хвърляй вината на младежите и децата. Цялата история с тези организации е не социализирането, а уравняването и подчинението. Колективизъм е това. Винаги младежите и възрастните са се събирали в някакви групи и да правили някакви неща. Дори една банда си е напълно социална йерархия. Мъжете се събират и воюват, за да защитят племето си. Просто $централно$ се опитват да ги организират като групи, за да не правят по-големи золуми. Мисля, че повечето хора, включително ти, не разбирате какво означава социализация и какво е несоциализиран човек.
Добре, ще предам на Елиът Арънсън. И никога не съм отричала здравословната доза егоизъм, напротив. Но пък и никога не съм залагала на индивидуализма, предпочитам колективизма.  Whistling
А сега ме квалифицирай като динозавър с ретроградно мислене.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво сега, заплашваш ме с известно име в социалната психология ли? И с какво написаното от мен не ти харесва, та споменаваш Арънсън? Трябва да оставиш впечатление, че има противоречие ли? Ми, няма противоречие, човекът си е социално същество и се социализира още от раждането си и това "твоят човек" го потвърждава. Че се започва от семейството, общността и т.н. Ако под себеподобни разбираш група невръстни деца на една възраст, това нещо ти бяга като идеят на социализацията. Не знам какъв ти е проблемът, но ако толкова не си съгласна с написаното от мен, напиши какво е казал Арънсан, та поне да разберем, че си го чела и можеш да формулираш обосновано мнение, като си тръгнала да хвърляш имена!

# 71
  • Мнения: X
Но пък и никога не съм залагала на индивидуализма, предпочитам колективизма.  Whistling
А сега ме квалифицирай като динозавър с ретроградно мислене.
Т.е. би пренебрегнала своя индивиуален интерес в името на колективния такъв?

# 72
  • Мнения: X
Аз не се сещам за нито една част от прогреса, която се дължи на колективизма.

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
На колектива ролята му е да оцелява сам по себе си, а не индивида. Колективът жертва индивида, ако реши, че се наложи. Индивидът да му мисли. Но това е цената цялото да се запази, иначе ще се разпръснат като пилци.

# 74
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ставаха жените истински, да! И по баловете доста бременни имаше.  Laughing
Или бъркам с военното? Както и да е- определено даваха своята дан против демографския срив!  Simple Smile

Последна редакция: пн, 03 апр 2017, 23:24 от Umma

Общи условия

Активация на акаунт