Мария от Стара Загора и изнасилвачът Боньо Фаса

  • 33 051
  • 248
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 866
Тъй като не съм проследила в детайли тази история, но ми стана любопитно това изнасилване дали е потвърдено и от съдебен медик, защото останах с впечатлението, че момичето е подало оплакването чак на другия ден?

# 46
  • Мнения: 990
Аз не мога да повярвам, че има жени, които мислят, че тя е виновна..... Да не дава Господ, вие или дъщерите Ви да попаднат в такава ситуация. Защо това момиче като капка ще иска да бъде с този мазен уродлив старец според Вас? Млади мъже няма ли? Не искам да знам, какво се върти в главите на жени, които допускат такива мисли, как възприемате света и тн...Думи нямам.


Не драматизирай толкова, и преди да кълнеш спри се и се позамисли. Това че някой посочва друг с пръст не значи, че посочения е виновен. Този може да е голям боклук и пълна отрепка, но пък Мария ли е тази която трябва да въздаде правосъдие.
Аз познавам изнасилени момичета и то две, първата я завличат от улицата 4 мъже, натъпкват я в кола и я мъкнат в къщата на единия. Бяха я били, гаврили се с нея ужасно (нея да описвам всички гадости), момичето скочи от втория етаж да се спаси. Лежа в болница, едва я оправиха, тогава никой не се отказа от нея, всички я подкрепиха, знаеш ли колко много време мина преди това момиче да се усмихне изобщо!? Другото момиче някакъв я завлече в едни храсталаци в градската градина посред бял ден, слава Богу двама мъже са я чули да крещи и са й помогнали. Тези момичета са ми приятелки, минах през цялата тази драма с тях, е, поведението и изобщо всичко нямат нищо общо с усмихнатата Мария, която на всичкото отгоре може би е убила и човек.

Скъпа моя, имам македонска жилка - повярвай ми, ако бях проклела който и да било тук досега да го е стигнало Wink Казах "Да не дава, Господ" - знаеш ли, защо ....защото обикновено, който сочи с пръст му се случва същото , за да види, че не е бил прав, а обикновено такива хора нямат сили да се справят.

Напоследък в България се видяха много случаи, в които стана ясно, че за обществото жената винаги е виновна до доказване на противното. Даже по-лошо - мъжете някак стоят настрани, а жените са тези, готови да убият с камъни другите жени. А това е отвратително.
Не можем да съдим за случилото се по сегашните реакции на момичето, защото след такъв шок едва ли е с много адекватна психика вече. Ако ти или някой друг ми даде адекватна версия, защо по ягодите това момиче ще иска да легне с този отвратителен старец доброволно , ще мина на ваша страна.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 504
Silver Light, дай ти адекватна версия по въпроса - какво е търсило момичето при дъртофелника?

Цитат
Скъпа моя, имам македонска жилка - повярвай ми, ако бях проклела който и да било тук досега да го е стигнало
hahaha  hahaha

# 48
  • Мнения: 25 708
Не ми се иска да коментирам, защото цялата ми информация е от медиите, на които не вярвам особено, но се твърди, че липсват данни за изнасилване и изобщо следи от каквото и да е насилие.
Съседите на убития, които между другото са знаели, че е лежал в затвора за изнасилване, са озадачени. Бил в много лошо здравословно състояние след наскоро прекаран инфаркт, ходел с почивки до магазина за хляб, та е доста странно откъде сили и мераци да изнасилва здраво и право момиче. Отделно, че в такова състояние надали е ходил скоро до местоработата ѝ, която никак не му е наблизо.
Съседите изобщо не изглеждат като хора, които са се страхували от него, още по-малко пък сега имат от какво да се страхуват. А като че ли не вярват много на официалната версия...
Тя твърдяла, че го порязала леко, но попаднала на голям кръвоносен съд, което е причинило смъртта. А всъщност той е бил намушкан многократно.
Има основания за съмнения, че Мария може би не е била сама... (А дали не прикрива някого?)
Майката се държеше странно и отправяше странни обвинения към кого ли не.
Оказва се, че с тях живеел и по-голям брат, за когото досега май не се знаеше.
Появи се и мистериозно гадже, за което също досега нищо не се чуваше. Странно е, че когато Сульо и Пульо застана пред камерите да коментира – и случайни тьотки от улицата, и колежки на Мария, и съученици, и съседи... само тези двамата не взеха никакво отношение по случая, което за мен е странно. Не това, че не са пожелали да говорят, а че изобщо никой не подозираше за тяхното съществуване, иначе досега в медиите да бяха изкарали и майчиното им мляко на показ.
Дъщерята на убития е също доста мистериозна фигура. Не става ясно дали са се познавали с Мария.
И т.н., и т.н. Малки детайли, които обаче мътят сериозно картината.
Да, много е лошо да се изнасилват хора. Особено ако са млади, невинни момичета. И убийството е нещо лошо, но в случаите на самозащита е оправдано.
Големият въпрос обаче е: дали всичко е било така, както се представя? Какво се е случило всъщност онази нощ? Кой уби Боньо Фаса и защо?
Спомняте си приятелката на Тодор колко разпалено и убедено лъжеше пред камерите, нали? А дори не беше обвинена в убийство...

Както и да е, не ми се коментира по въпроса. Все някой ден истината ще излезе наяве. Надявам се следствието да си свърши съвестно работата и по-скоро да даде отговори на всички въпроси.
След това вече думата има съдът.

# 49
  • Мнения: 990
Не знам, не съм следовател.
Просто се върнете назад и вижте, колко е абсурдна дискусията. Някой беше написал, че от полицията му разрешили да продава наркотици, за да си докарва някой лев, че бил болен. И това се пише като нещо нормално. Значи напълно е допустимо по нашите морални норми рецидивист изнасилвач да е на свобода, да му се разреши официално да извършва незаконна дейност и прочие подобни, прави опит за поредното изнасилване. Обаче ние не корим това, не го осъждаме, не се чудим дали действително е така и, ако е- защо е допуснато, а мъдрим дали пък това момиче не е отишло да се забавлява и доброволно да прави секс с този човек?! Питам аз, ако е така, защо му е посегнала след това, тогава. Би трябвало да си се нарадват взаимно и да стане да си ходи, а не да го убива. Така, че и тази версия издиша.

# 50
  • Мнения: X
Ама как от полицията са му разрешили да продава наркотици, не е ли по линия на негови стари приятели от контингента?

# 51
  • София
  • Мнения: 11 504
Примерно може да не ѝ е платил. Примерно може да е отишла за наркотици. Примерно може да са искали да го ограбят. И аз не съм следовател, но и версията на момичето издиша. И също така е възможно да няма никакво изнасилване, както Как' Сийка казва.
Дано истината излезе наяве все пак.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 862
Аз не мога да повярвам, че има жени, които мислят, че тя е виновна..... Да не дава Господ, вие или дъщерите Ви да попаднат в такава ситуация. Защо това момиче като капка ще иска да бъде с този мазен уродлив старец според Вас? Млади мъже няма ли? Не искам да знам, какво се върти в главите на жени, които допускат такива мисли, как възприемате света и тн...Думи нямам.


Не драматизирай толкова, и преди да кълнеш спри се и се позамисли. Това че някой посочва друг с пръст не значи, че посочения е виновен. Този може да е голям боклук и пълна отрепка, но пък Мария ли е тази която трябва да въздаде правосъдие.
Аз познавам изнасилени момичета и то две, първата я завличат от улицата 4 мъже, натъпкват я в кола и я мъкнат в къщата на единия. Бяха я били, гаврили се с нея ужасно (нея да описвам всички гадости), момичето скочи от втория етаж да се спаси. Лежа в болница, едва я оправиха, тогава никой не се отказа от нея, всички я подкрепиха, знаеш ли колко много време мина преди това момиче да се усмихне изобщо!? Другото момиче някакъв я завлече в едни храсталаци в градската градина посред бял ден, слава Богу двама мъже са я чули да крещи и са й помогнали. Тези момичета са ми приятелки, минах през цялата тази драма с тях, е, поведението и изобщо всичко нямат нищо общо с усмихнатата Мария, която на всичкото отгоре може би е убила и човек.

Скъпа моя, имам македонска жилка - повярвай ми, ако бях проклела който и да било тук досега да го е стигнало Wink Казах "Да не дава, Господ" - знаеш ли, защо ....защото обикновено, който сочи с пръст му се случва същото , за да види, че не е бил прав, а обикновено такива хора нямат сили да се справят.

Напоследък в България се видяха много случаи, в които стана ясно, че за обществото жената винаги е виновна до доказване на противното. Даже по-лошо - мъжете някак стоят настрани, а жените са тези, готови да убият с камъни другите жени. А това е отвратително.
Не можем да съдим за случилото се по сегашните реакции на момичето, защото след такъв шок едва ли е с много адекватна психика вече. Ако ти или някой друг ми даде адекватна версия, защо по ягодите това момиче ще иска да легне с този отвратителен старец доброволно , ще мина на ваша страна.


Защо едно момиче ще си легне с отвратителен мъж или старец. Примери стотици. За пари, за наркотици, за някакви привилегии, с цел измама, с цел грабеж и т.н. и т.н. Вчера пишеше по пловдивските медии за ученичка лудо влюбена в дядка имат 47 г. разлика. Та кой с кого за какво може да си легне е тема широка и дълбока.
А що се отнася за това, че  жените повече скачат с упреци и коментари, това ни е в природата по-прозорливи сме от мъжете плюс това би трябвало да сме и пазителки на морала.
А що се отнася за шока и психиката, мислиш ли че журналистите не са й платили? Преди няколко дни изнасилиха момиче в Перник мисля че беше, има граждански протест в нейна подкрепа и никой не я обвинява, че лъже и си измисля.
Явно не си попадала в такава ситуация, но пак ти казвам това не е поведение на жертва, едвам отървала живота си от лапите на жесток човек и в безизходицата да е била принудена да го убие.

# 53
  • Мнения: 2 866

Скъпа моя, имам македонска жилка - повярвай ми, ако бях проклела който и да било тук досега да го е стигнало Wink

Много, много грубо  Sick

# 54
  • Мнения: 990

Скъпа моя, имам македонска жилка - повярвай ми, ако бях проклела който и да било тук досега да го е стигнало Wink

Много, много грубо  Sick

Това беше опит за шега, съжалявам, ако някой не я е разбрал.

Иначе по темата.... Не мисля, че журналистите са й платили....Дори ми се струва доста невероятно като версия. Но мен като цяло не ме вълнува толкова конкретния случай, а реакциите на хората. За това, че видимо човек, който не трябва да е на свобода си живее в дома си, ето някой написа, че е имал и други престъпления, а ние се чудим, дали момичето не си го е искала за любовник. Това е една доста страшна версия, която, ако се докаже би трябвало да ни изуми, а ние вместо това допускаме първо това като вариант. Много е страшен такъв начин на мислене.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2016, 15:02 от Silver Light

# 55
  • Мнения: X
Смущаващи са тези твърдения за липсата на следи от насилие, съчетани с противоречията в показанията на Мария и инфото за лошото здравословно състояние на умрелия. И това отдръпване на приятели от каузата... не е нормално. Напротив, хората се сплотяват в такива ситуации. Едва ли на някой ще му липсва рецидивистът, но дано органите разплетат тази история.

# 56
  • Мнения: 662
Аз не мога да повярвам, че има жени, които мислят, че тя е виновна.....
Не драматизирай толкова...
Скъпа моя...
това не е поведение на жертва, едвам отървала живота си от лапите на жесток човек и в безизходицата да е била принудена да го убие.

Има въпросителни, така мисля и аз. Обаче, с това категорично не съм съгласна. Милиони хора, милиони реакции. Да не говорим, че най-вероятно, тя не е много адекватна. Все пак, убила е човек, вероятно се е опитал или я изнасилил, имало е борба. Тежка ситуация е...
Хората реагират по хиляди начини при смърт на близък човек, колкото и нетипични да се струват на някой отстрани, какво остава при подобни обстоятелства.

А има и още нещо. В този случай, при Тодор от Враца, при изнасиленото момиче от Евстатиев, а и много други, често става дума за по-простовати хора. Не простаци или глупаци, а простовати, уточнявам! Преди някой да ми скочи, да обясня какво имам предвид. Пишещите тук, масово сме доста информирани, повечето имаме професии или занимания, обсъждат се и доста по-сериозни теми, които предполагат определени познания и компетенции, четем, интересуваме се, търсим. Децата ни учат, някои са в чужбина, имаме основата... Гледаме от нашата си камбанария.
В тези истории, които посочих, а и не само, участниците са или от по-малки населени места, или обикновено нямат нашите възможности /не финансови/. Съсредоточени са в по-малки общности, които предполагат ограничения. По изявленията и на близките им, също съм останала с подобни впечатления. Те не се мерят думите, бих казала, че не могат да преценят правилно и ситуацията, мисълта им е доста разпиляна. Неща, които за нас са непонятни или неприемливи, за тях явно не са. Защо, причини много-среда, възпитание, разбирания...
Не съм сигурна и този адвокат /на Мария/ дали не е някой семеен приятел, който може и едно дело да не е водил до момента. Изказът му е такъв.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2016, 15:37 от Magnificent

# 57
  • Мнения: 990
Magnificent, подкрепям мнението ти.

В някои случаи хора в тежки ситуации, примерно смърт, дори изпадат в истеричен смях. Човешката психика е странна система.
А това момиче, поне според мен, 100% вече има някакъв проблем, няма да се учудя и да е на успокоителни. На нейните килограми, преди интервюта, ако майка й я е наблъскала с мента, глог и валериан, например, тя ще се държи точно така.

# 58
  • Мнения: 2 299
Аз бих подкрепила някого, ако знам истината, няма значение мъж или жена...както се вижда никой не тъжи за убития...вероятно си го е заслужил, но цялата ситуация и разминаването на версиите е странна...
Не е казала факти от нощта на убийството на органите на реда и психолозите, а го обяснява по медиите. И всички ние да повярваме на разказа и видян по ТВ...с какво ще и помогнем...да го разкаже на следователите, те са тези, които трябва да чуят цялата история и да бъде подкрепена от фактите...тогава ще има полза от разказването пред журналистите...ние вече ще бъдем убедени в нейната невинност и самоотбрана и няма да се питаме, ама защо е отишла и дали е изнасилена наистина...
Аз например се чудя от къде му знае адреса и от къде е знаела, че той ще си е вкъщи, когато тя отиде...номера ли му е имала или той и е казал ела до вкъщи...този ми е адреса...
И още по чудно ми е...как е мислила, че ще помогне, като отиде до тях...
Може в кафето да и покаже снимки, да разкаже за семейството си, защо трябва тя да ходи, какво очаква като отиде у тях...
Ако не е знаела, че той не живее с дъщеря си (поне са казали да са живели заедно) как си представя, че ще дъщерята ще реагира...баща и да и води наборка да се запознаят и сприателят...баща ми да цъфне вкъщи с младо момиче да ме запознавал...е странно е, ако каже ходя в едно кафе, там има една сервитьотка на твойте години, много мило момиче, ще дойдеш ли с мен да се запознаете...
Чужд човек, който не им знае проблемите и отношенията...ще ги сдобрява...  Thinking

# 59
  • Мнения: 5 908
Ще почакаме и ще видим как ще се развият събитията. Аз по изключение ще гледам Ничия земя, за да придобия някаква представа за Мария.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт