Кърмене и изцеждане

  • 2 540
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мами! Имам следния проблем - в началото бебка не искаше да засуче и започнах да се изцеждам и да й давам от шише. Всички ми казваха да изцеждам всичко, за да не направя мастит и т.н. В началото изцеждах по малко и на бебка й стигаше, но напоследък изкарвах по около 150 мл, от които ядеше най-много 100 (вече е на месец) Започна да ми капе и имах чувството, че постоянно съм пълна с мляко. Вчера прочетох за хиперлактацията и започнах да си мисля че натам отиват нещата. С много рев и усилия успях да я накарам да засуква, но пак съм препълнена. Не зная дали да се доизцеждам след нея, за да не задържам млякото или да спра, за да не се получава тази хиперлактацията. Някой имал ли е подобен проблем или да ми помогне със съвет какво да правя.
Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 38 486
Не се изцеждай докрай. Изцеждай след кърмене само колкото да ти спадне напрежението.

# 2
  • Мнения: 6 764
Възползвай се от това, че имаш много кърма, за да я върнеш на гърда. Като й тече много, няма да се муси и ще забрави шишето. След като е сукала, ако е сукала само от едната гърда, същата не я цеди повече. Втората изцеди само ако е напрегната и то не до край, а да облегчиш. На следващото хранене почваш от по-напрегнатата гърда и пак цедиш САМО ако имаш дискомфорт. Така постепенно ще се намали млякото.
Ако продължаваш да храниш с шише, цеди колкото яде като разпределяш: или количеството от двете гърди по равно и повече не цедиш или от едната гърда всичко и следващата за другото хранене. В интервала между храненията цедиш само при втвърдяване, нетърпимост и то не до край.
Аз също си бях докарала за кратко хиперлактация. Просто след сукане спрях да доизцеждам с помпата. Цедях само ако не мога да търпя и то малко. Постепенно се регулираха нещата. Редувах гърдите при хранене, тя винаги се наяждаше с едната. Рядко се е налагало да давам двете.
Можеш да потърсиш и консултант при нужда.

# 3
  • Мнения: 22
Възползвай се от това, че имаш много кърма, за да я върнеш на гърда. Като й тече много, няма да се муси и ще забрави шишето. След като е сукала, ако е сукала само от едната гърда, същата не я цеди повече. Втората изцеди само ако е напрегната и то не до край, а да облегчиш. На следващото хранене почваш от по-напрегнатата гърда и пак цедиш САМО ако имаш дискомфорт. Така постепенно ще се намали млякото.
Ако продължаваш да храниш с шише, цеди колкото яде като разпределяш: или количеството от двете гърди по равно и повече не цедиш или от едната гърда всичко и следващата за другото хранене. В интервала между храненията цедиш само при втвърдяване, нетърпимост и то не до край.
Аз също си бях докарала за кратко хиперлактация. Просто след сукане спрях да доизцеждам с помпата. Цедях само ако не мога да търпя и то малко. Постепенно се регулираха нещата. Редувах гърдите при хранене, тя винаги се наяждаше с едната. Рядко се е налагало да давам двете.
Можеш да потърсиш и консултант при нужда.


Пробвах да я върна на гърдата, но бебка много плачеше, не искаше да яде, отказваше дори и от шише. Няколко дни беше ад- не спеше, ревеше, имаше и запек и явно оставаше гладна. Затова се примирих - започнахме пак от шише. Изцеждам по около 120 мл  ( като не цедя докрай) и изяжда между 80, а понякога и всичките. Гърдите ми все още се втвърдяват и текат.Това с изцеждането е вече втори ден, та... дали да продължим по този начин и ще се регулират нещата  или да търся мерки за намаляване на кърмата?

П.п изцеждам се през около 3 часа

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 12:58 от DilyanaaaZ

# 4
  • Мнения: 6 764
Принципно 2 дни е кратко време. Стреми се да цедиш еднакво количество всеки път, проверявай за бучки и цеди за облегчение при нужда. Като се задържа мляко в гърдата, това е сигнал за редуциране.
Свържи се и с консултант и попитай за насоки.
Принципно дори като успях да овладея хиперлактацията ми се налагаше цедене поне веднъж на 24 часа до към 6тия месец на малката. Течовете май и те някъде там поспряха.
Доста е индивидуално. В никакъв случай не пий хапчета БЕЗ насоки от консултант, за да не предизвикаш прекалено редуциране на кърмата.

# 5
  • Мнения: 22
Радева, благодаря ти много за насоките и помощта. Два дни наистина са малко и мисля да пробвам по този метод още няколко дни, за да видим как ще е положението и ако няма подобрение ще се посъветвам и с консултант.

Общи условия

Активация на акаунт