Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 713
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 14 478
кокошка ...Тук хората си колят агнета .
За Богородица във всяка една къща се коли . Такава ни е традицията . Лигльовци (сред мъжете), които да не могат да го направят почти не се срещат . Mr. Green
В нашето село само един колеше агнетата и телетата. Колача му казваха.
Дядо ми не можеше....
Да заколиш такава беззащитна гадинка не е по тертипа на всеки. Умиваше си ръцете като Пилат. Колача коли, ние ядем...
 Другата ми баба като остана вдовица и кокошките и доживяваха до преклонна възраст. Като спираха да снасят и ги продаваше-който иска взима и коли. Тя купуваше пилетата за супа от магазина...
 

# 1 021
  • Мнения: 8 567
И аз не мога да ги убивам,, поне не ми се е налагало, но ги ям.
Не обичам и да ме гледат, агнешка главичка с ококорени очички на масата не ме кефи, дори и рибата я предпочитам без глава.
И заешко не ям.

Както има вегани и вегетарианци, трябва отделна класификация и на всеядните - клас пържолоядни, клас натюрлих и т.н.   Wink
Към пържоли нямам скрупули, но и животни, които сама отглеждам, вероятно не бих яла, привързвам се.
Това, ако не ми се налага, иначе човек знае и две и двеста.

И на лов не бих отишла за удоволствие.
Абе, вегетарианка под прикритие.  Wink

# 1 022
  • Мнения: 3 390
кокошка ...Тук хората си колят агнета .
За Богородица във всяка една къща се коли . Такава ни е традицията . Лигльовци (сред мъжете), които да не могат да го направят почти не се срещат . Mr. Green
В нашето село само един колеше агнетата и телетата. Колача му казваха.
Дядо ми не можеше....
Да заколиш такава беззащитна гадинка не е по тертипа на всеки. Умиваше си ръцете като Пилат. Колача коли, ние ядем...
 Другата ми баба като остана вдовица и кокошките и доживяваха до преклонна възраст. Като спираха да снасят и ги продаваше-който иска взима и коли. Тя купуваше пилетата за супа от магазина...
 
При нас не е така .Няма как един коляч да обиколи за ден цяло село .
А и в момента си имам и агнешко във фризера и козе мляко което си ферментира
само . Всеки ден се долива от прясното без да се слага закваска и става разкош .

# 1 023
  • Мнения: 1 782
На мене ми е адски странна веганската стратегия за набиране на нови вегани (ще използвам за пример Фея и постовете й, нищо лично против потребителката)
1. Пропагандата им се основава на всяване на страх и психоза - почти няма мнение на Фея без да сподели колко болни са ядящите месо (ескимосите били болнави, което всички знаем, че НЕ е вярно!) и какви отрови са храните от животински произход. Явно целта е да треперкаме от страх какви отрови вливаме в тялото си. Това обаче противоречи на:
2. Веганите са мирни и състрадателни хора. Кой човек, който е в мир със себе си и света, ще бълва толкова негативно инфо за месото и "болнавите" месоядни ? Явно им е кеф да ни натякват как ще умрем от болести заради отровите, които ядем. Много духовни и извисени хора, няма що !  Grinning Вместо да се радват за нас, че сме си живи и здрави, тях ги сърби отвътре да ни натякват колко сме болнави.
3. Някак си лицемерно е да ти е жал повече за животните отколкото за хората. Все за правата на животните се врещи , а хората имат своите огромни проблеми - войни, агресия , глад, бедност...
Как така не им е жал за милионите абортирани деца, но им е жал, че вземаме яйцата (неродените пиленца на птичките), за да се нахраним ? Не съм видяла вегани да протестират за правото на нероденото фетусче да живее , но за яйцата на кокошките се протестира . Странно , при все всичките проблеми, които имат хората, те взели за животните да мислят.

# 1 024
  • Мнения: 14 654
Пенка  Laughing Чела съм, че когато отглеждаш едно животно за храна, не бива да му даваш име. Рибата са я кръстили и това я е спасило.
Помня и аз една кървава баня с жив шаран в мивката на леля ми. Купила шаран за Никулден и уж ѝ го убили в магазина с удар с чук по главата. Пуснала го в мивката да го измие и изчисти, а той взел да се съживява. Леля пищи, тича по стълбите и вика майка ми "како, како, ела да видиш, то скача!". Тръгва майка ми и ние подир нея, че сме любопитни. Двете с леля ми махат с ръце, пищят и не могат да уловят шарана. По едно време майка успя да го прободе с нож в хрилете и така се свършиха мъките на рибока. Ама така е - градски деца не се справят особено успешно с умъртвяването на животни и по-добре да си ги купуват на филета и пържоли от магазина.
Мой приятел пък се потресъл как майка му убива риба за Никулден, задушавайки я в найлонов плик и решил да стане вегетарианец. За жалост тъкмо без риба не можел и затова продължил да яде риба и морски дарове, но други животни - не.
Имам и една приятелка, която се зове вегетарианка. Сядаме веднъж в ресторант и тя си поръчва пилешко. Обръщам ѝ внимание, че е вегетарианка и не ѝ се полага пиле, а тя най-спокойно ми каза, че пиле можело да яде, защото птиците не я кефят като животни и не ѝ е жал за тях  Simple Smile

# 1 025
  • Мнения: 22 036
Прочете на Янтра историята с рибите в багажника Simple Smile.

# 1 026
  • Мнения: 10 554
Пенка  Laughing Чела съм, че когато отглеждаш едно животно за храна, не бива да му даваш име.
Свекър ми гледа кози, зайци, кокошки, пуйки, прасета, телета.. цяло ZOO е заформил... и всички си имат имена  newsm78 Чудя се как ги помни изобщо Simple Smile

Но си ги колят редовно и тертиплийската ежегодно Simple Smile

# 1 027
  • MI
  • Мнения: 11 841

Както има вегани и вегетарианци, трябва отделна класификация и на всеядните - клас пържолоядни, клас натюрлих и т.н.   Wink

Това съм си го мислила и аз  Laughing

Василена, по принцип мъжете колят животните, жена нещо повече от кокошка да убие наистина не съм виждала.  Simple Smile Но и при нас имаше колач, плащаш му и дори го одира. Иначе не ми пречи главата нито на агнето, нито на рибата, даже агнешката е много вкусна.

Даун, къде? Дай линк.  Praynig

Янечек  Joy Много двоен стандарт тези вегетарианци!

# 1 028
  • Countryside
  • Мнения: 11 634
Една приятелка навремето така се сдоби с рибата Пенка, бая време живя във ваната им, че и с луканка я храниха, че хищна риба била  Laughing накрая я пуснаха в реката, с бая сълзи и сополи, Пенка си отплава Laughing
Joy Joy Joy Joy Joy
Ау, риба пълнена с луканка. Party Sunglasses
Сигурно е гадна, ама аз не съм по рибите, но определено не ми хармонира  Laughing

# 1 029
  • Countryside
  • Мнения: 11 634
Аз обичам месо, а агнешка главичка и агнешки чревца как обичам. Но съм страшно жалостива, не мога да си представя да заколя агне, сигурно ще е въпрос на оцеляване ако го направя и пак няма да ми е лесно. Но Янечек, да ти кажа и аз като твоята приятелка вегетарианка, птиците не ги обичам, особено папагалите, като нищо ще го подгоня със сатъра, даже и гладна да не съм. Много дразнещи са ми, незнам защо.

# 1 030
  • Пловдив
  • Мнения: 23 755
Прочете на Янтра историята с рибите в багажника Simple Smile.
  Blush Flutter bowuu Срам ме е.

# 1 031
  • Мнения: 22 036
Прочете на Янтра историята с рибите в багажника Simple Smile.
  Blush Flutter bowuu Срам ме е.

Моля те пусни го и ми спести мъката да ровя  Grinning.

# 1 032
  • Мнения: 14 497
Проблемът с веганите, и това, което всъщност е застрашаващото във веганизма, е че се е превърнал в нещо като религия. Веганите си мислят, че по този начин са си решили всички проблеми - физически и психически и трябва да осветляват с тази истина всички месоядни.

И това се получава, защото това не е естествен начин на хранене, кой каквото и да ми приказва - не му идва естествено отвътре да спре да яде всякаква животинска храна. За разлика от вегетарианството, тъй като наистина има хора, които не обичат да ядат месо и лесно и естествено спират да го ядат.

# 1 033
  • Мнения: 3 390


Василена, по принцип мъжете колят животните, жена нещо повече от кокошка да убие наистина не съм виждала.  Simple Smile
За мъже де -не аз че коля .
Само шаран съм убивала . Докато е в торбичката жив  - прас със дъската по главата и после с ножа е лесно.

# 1 034
  • Мнения: 14 654
птиците не ги обичам, особено папагалите, като нищо ще го подгоня със сатъра, даже и гладна да не съм. Много дразнещи са ми, незнам защо.

Защото са глупави и шумни. Не случайно да те нарекат "папагал" е обидно и не е синоним на красиво оперение.

Общи условия

Активация на акаунт