Искам да кажа ... (89)

  • 66 070
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 785
Момичета, ситуацията е абсурдно смешна... ама не чак толкова  Mr. Green Аз ЗНАМ ЧЕ НЕ СНИМАТ САМИ, извинете ме че крещя, истерична нотка. Ма ще станат нали, начинаещите винаги имат късмет. Например, когато играх покер за първи път обрах хората, а не знаех какво правех, първото ми пускане със ски си беше професионално на фона на следващите и пр., и пр... Ще станат бе  Mr. Green

пп - фотоапаратът си върви с фотограф. Попринцип. Обаче той си има още един. И има друго събитие. И се ражда гениалната идея Мър, щото ги разбира нещата, взима свободния апарат и прави егааааати фотосесията. Пък фотографа заминава на друго място и с един куршум  - два заека. Само дето аз съм заека, защото мога да снимам - с телефон.

Значи, аз така си ги представям нещата: Утре ми дават фотоапарата, аз съм леко нервна, но спазвам всичко научено от бг-мамма (от тази нощ, благодаря). Снимам с професионални и отработени жестове (какви?), въобще съм няма такъв фотограф. Снимките стават толкова добри, ама толкова добри, че те осъзнават, че аз отдавна съм надраснала отдела си и ме повишават (не знам накъде и как, това не е важно). И ми вдигат заплатата, защото започват да ме викат да им правя фотосесиите. Нищо, че основната ми работа е по-скоро в сферата на атомния разпад, отколкото на фотографията, ама на кой му пука. По чиклит романите става точно така. Нали...? Е така трябва да стане, в общи линии. Вие сега го измислете как да стане, аз начертах общата картинка  Laughing

Sesylle, в зала! Представяш ли си. С телефона няма да стане, трябват ни снимки не като от парти. Но с моите умения може и като от парти да не станат. С едната ръка ще снимам с телефона, за бекъп вариант.

# 736
  • Мнения: 22 452
Мър, разбери сега какъв е апаратът и ще дадем съвети.
Залата каква е, има ли естествена светлина или ако не се какво осветление е?
Хора ли ще снимаш в нея или презентация?

# 737
  • Мнения: 8 943
Не знам, но на мен цялото това нещо ми звучи много несериозно.
Има толкова фотографи в София, че съм сигурна че ако бяхте отделили днес половин час да се обадите на няколко, щяхте да си уредите фотограф за утре.
Аз на твое място бих взела апарат тип сапунерка и бих снимала с него.

# 738
  • Мнения: 5 370
На мнението на Алина съм Peace. А едва ли апаратът ще е професионален, защото не познавам фотограф, готов да се раздели с професионалния си апарат, за да го даде на човек, който изобщо не разбира. Нищо лично, Мър.

# 739
  • Мнения: 4 785
Фотоапаратът не е личен в крайна сметка, за да се разделя с него който и да е Wink Ще се оправя криво ляво, мерси Peace Момичета, от шеговитата страна го гледам все пак, да се посмеем, не го взимайте толкова сериозно, че да ви звучи чак несериозно Mr. Green В смисъл, няма да ме уволнят за липса на добри снимки, спокойно, че да тръгна чак да плащам на истински фотограф  Grinning. Да се посмеем беше идеята, как някои от разбрал-неразбрал създаде ситуация. Ама както казва Фийби "Уби майтапа!"  Laughing
Sesylle  Hug На една част ще има естествена светлина, на друга не. Ще снимаме и с телефони + сапунерка, все ще съберем някакви снимки. Но трябва да се примирят, че от мен полу-професионални няма да дойдат  Mr. Green Най-много някои хора да не се познаят  Whistling За една седмица съм изчела десетина страници научна литература, на тема фотография, това си е направо познание.

# 740
  • Мнения: 22 452
Мър, ако апаратът има автоматични опции за снимки на закрито, използвай нея.
За естествена светлина, просто сложи на автоматичен режим. Или режим деца, ако хората ще мърдат. Simple Smile
Задържай леко бутона на половина, за да фокусира и след това натискай докрай. Simple Smile

# 741
  • Мнения: 4 785
Мър, ако апаратът има автоматични опции за снимки на закрито, използвай нея.
За естествена светлина, просто сложи на автоматичен режим. Или режим деца, ако хората ще мърдат. Simple Smile
Задържай леко бутона на половина, за да фокусира и след това натискай докрай. Simple Smile
Супер, мерси много, ще го поразгледам сутринта за тези настройки и каквото сабя покаже  Peace Пък аз като си купя някакъв ще започна вече да разучавам сериозно, хубаво е човек и сам да може да си направи хубави снимки, много ви се радвам като показвате вашите. Утре ще се позабавлявам щракайки, пък ще видим какво ще изкарам, може да съм неосъзнат талант  Mr. Green

А докато си говорехте за диети, се замислих, че напоследък съм на кофти "режим" - не закусвам, ям малко на обяд, наистина малко, вечер ям сирена и вино. От поне две седмици е това и май е време да се разделяме с него Stop
Днес ми дойде и разширение за настолната игра, за която ви бях казала, мисля да се съберем утре да поиграем, както казва баща ми - детска ви работа  Crazy

# 742
  • Мнения: 5 370
Едва ли е професионален апарата, някой ентри модел ще е, затова слагай исото на автоматично с ограничение до към 800-1000. Бленда от 3.2 нагоре и приоритет на скоростта и си ти. Фокусирай в очите на хората!

# 743
  • Мнения: 4 785
Мерси, ще ми е от полза  Simple Smile Ще задобрея много и ще трябва да си преосмисля модела, който съм си харесала за личен Whistling

# 744
  • Мнения: 10 534
Mariat, a сурови ли да ги обеля или как, тази идея за влагане в пилето ми хареса, защото повече кестени не ми се ядат 😜
Мър, успех със снимките, с хубав апарат не се снима лесно. Ние като сменихме нашия голямо четене падна и още не съм го разучила, но пък снимките са много яки 😎

# 745
  • Мнения: 14 318
Мър  Joy Joy Joy Просто си те представих - някаква яка мацка, накичена с 2 фотоапарата и телефон как се гъзури да улови събитието  Joy Joy Joy Успех утре!

Лято, как те разбирам... Аз така в Уникредит 3 пъти ходих да заявявам директен дебит... За ипотечния мрънках вече доста, такива каши ми натвориха, че се чудя тия хора как им дават да работят с пари и документи... Некомпетентна работа от всякъде.

Искам да кажа, че ходихме на театър, гледахме Бел Ами, и съм възхитена. Сега си изтеглих и книгата. И се записахме на шофьорски курсове със съпружието... Другата седмица започваме. Сега трябва да търся кой да ремонтира покрива на къщата и да направи банята.

# 746

Общи условия

Активация на акаунт