Хитринки за всякакъв случай - тема 14

  • 138 143
  • 856
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25
Със спирт. Слагаш по едно памуче/тампон напоен със спирт отгоре и едно отдолу на петното и оставяш да се "накисе", после с нов тампон напоен търкаш и би следвало да "излезе петното".
Благодаря за съвета! Пробвах го веднага, но надрасканото си остана. Пробвах и с белина, и дори и белината не го махна. ooooh!

# 61
  • София
  • Мнения: 11 494
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.
Ц200 и сода бикарбонат - бъркаш докато стане хомогенна смес и после с полученото пихтия чистиш клавиатурата  Mr. Green Ако сложиш и оцветител към сместа става идеално забавление за 3-4-5-6 годишни Simple Smile

Tова не е сериозно, нали?

# 62
  • Мнения: 9 991
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.

P.S И само като допълнение, ако триете пост на някой, защото е само запис го правете за всички, защото иначе прави лошо впечатление Wink

Мокри кърпички, или памуче със спирт. Ако е много мръсно, вадя копчетата, ако не само с прахосмукачката смуча и на изключен комп чистя. После като изсъхне добре, включваш.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 796
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.

P.S И само като допълнение, ако триете пост на някой, защото е само запис го правете за всички, защото иначе прави лошо впечатление Wink

Мокри кърпички, или памуче със спирт. Ако е много мръсно, вадя копчетата, ако не само с прахосмукачката смуча и на изключен комп чистя. После като изсъхне добре, включваш.

Аз незнам дали могат да се махат и слагат копчетата пак, ако може никакъв проблем.
А това с Ц200 някой пробвал ли го е? Малко ми е странно

# 64
  • Мнения: 910
Ц 200 е лепило  Grinning

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 796
Но е течно, не съм наясно каква реакция ще се получи като го смесиш със содата и затова питам Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 11 494
Този съвет не беше сериозен според мен. И въобще неподходящо изказване в темата. Не сме в смешките все пак.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.
Ц200 и сода бикарбонат - бъркаш докато стане хомогенна смес и после с полученото пихтия чистиш клавиатурата  Mr. Green Ако сложиш и оцветител към сместа става идеално забавление за 3-4-5-6 годишни Simple Smile
Ц 200 Joy
Не знам каква химична реакция ще се получи, но не искам и да пробвам, пък да го дадеш на малко дете, което най-вероятно веднага ще го налапа или поне ще си натика пръстите в устата е просто нелепо и опасно за здравето му ooooh!. При положение, че се продават специални гелове за целта, които даже не са скъпи. Освен това става и със спит и прахосмуачка, както казаха. Тоя бисер с ц200 си е за темата със смешките!

# 68
  • Мнения: 9 991
Скрит текст:
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.

P.S И само като допълнение, ако триете пост на някой, защото е само запис го правете за всички, защото иначе прави лошо впечатление Wink

Мокри кърпички, или памуче със спирт. Ако е много мръсно, вадя копчетата, ако не само с прахосмукачката смуча и на изключен комп чистя. После като изсъхне добре, включваш.

Аз не знам дали могат да се махат и слагат копчетата пак, ако може никакъв проблем.
 

Пробвай с едно копче, само после реда да не объркаш като ги връщаш. На сестра ми лаптопа се махат, за другите клавиатури категорично.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.

P.S И само като допълнение, ако триете пост на някой, защото е само запис го правете за всички, защото иначе прави лошо впечатление Wink

Мокри кърпички, или памуче със спирт. Ако е много мръсно, вадя копчетата, ако не само с прахосмукачката смуча и на изключен комп чистя. После като изсъхне добре, включваш.

Аз не знам дали могат да се махат и слагат копчетата пак, ако може никакъв проблем.
 

Пробвай с едно копче, само после реда да не объркаш като ги връщаш. На сестра ми лаптопа се махат, за другите клавиатури категорично.
На някои клавиатури се махат, но има и голяма вероятност да бъдат счупени или разхлабени и после да не работят на всяко натискане, т.к. отдолу са на нещо като"щипчици" и се щракват. Овен това тези "щипчици" се "разбиват" и разхлабват от много вадене и слагане. За почистване веднъж годишно е ок, но за ежемесечно не е добър вариант.

# 70
  • Мнения: 9 991
Скрит текст:
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.

P.S И само като допълнение, ако триете пост на някой, защото е само запис го правете за всички, защото иначе прави лошо впечатление Wink

Мокри кърпички, или памуче със спирт. Ако е много мръсно, вадя копчетата, ако не само с прахосмукачката смуча и на изключен комп чистя. После като изсъхне добре, включваш.

Аз не знам дали могат да се махат и слагат копчетата пак, ако може никакъв проблем.
 

Пробвай с едно копче, само после реда да не объркаш като ги връщаш. На сестра ми лаптопа се махат, за другите клавиатури категорично.
На някои клавиатури се махат, но има и голяма вероятност да бъдат счупени или разхлабени и после да не работят на всяко натискане, т.к. отдолу са на нещо като"щипчици" и се щракват. Овен това тези "щипчици" се "разбиват" и разхлабват от много вадене и слагане. За почистване веднъж годишно е ок, но за ежемесечно не е добър вариант.

Кой говори за ежемесечно?Не една съм разглобила, нищо им няма на копчетата. Тази която ползвам в момента да не кажа от колко е години, не я сменям че ми е по-удобна от новите.  Peace

# 71
  • Мнения: X
Не е ли по-добре да си дадете лаптопа в сервиз за почистване,там сменяват при нужда и термо пастата,за да не ви изгори видео картата...Последно като давах моя,казаха че са извадили "килимче" от прах,хаха,така че според мен за едни 50лева не си заслужава да си чистите и повредите компютрите  Peace

# 72
  • Мнения: 9 991
Moя комп, редовно го отварям и почиствам с прахосмукачката. Точно за едни 50 лв. никога не бих го дала за нещо толкова елементарно.  Peace

# 73
  • Мнения: 4 303
Здравейте, искам да попитам как чистите на лаптоп клавиатурата. Моя не е от най-новите и има промеждутък между бутоните, а не като на по-новите да има излята пластмаса.
Аз с мокра кърпичка винаги. При изключен, за да може като се натискат да не се повреди нещо.

# 74
  • Мнения: 1 298
Ако се отваря лаптопа е хубаво да се прави от човек, който разбира. Слага се нова паста на процесора, отделно се оглежда за други проблеми по вътрешната част.
На мен в сервиза ми взимат 15 лева и го правя на всеки 4-5 месеца.  Ако когато си сложите ръката на вентилатора не духа силно, значи е време за почистване.
Клавиатурата я чистя периодично с приставката с четка на прахосмукачката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт