ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 11

  • 63 034
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 263
Здравейте, питам се дали, поставянето на по-малко инжекции е риск за по-неефективно лечение. Незнам, не ми се иска да слагам 6 бр. и си задавам може би безсмислени въпроси.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Мира, и аз съм в такава питанка от няколко дена. Вчера бях при личната лекарка и стана на въпрос пак до коя инжекция съм стигнала и тя много , много държи да си сложа и 6-те. Тя също ми каза, че докато чакам после да ми дойде цикъла, организма ми ще се изчисти от Золадекса. Общо взето думите й бяха : " Я си вържи гащите и си сложи и 6-те", както и : " Ама ти от къде си сигурна , че си се изчистила, ами ако не си ? "  Докато приятеля ми държи да не слагам 6-тата. И така сега съм раздвоена.
Вторник съм на гинеколог да пускам цитонамазка и HPV генотипирането и ще обсъдя с гинеколога тези ми питанки. Не че не знам.... ще каже да си пусна туморен маркер, за да видим дали се е смъкнал....
Може би съм единствената тук, но аз вътрешно го усещам, че трябва да си сложа и 6-те инжекции.

# 692
  • Мнения: 263
Miss V, аз съм само след първи Золадекс и преди лапарото не съм и мислила, че предстои такова лечение. След това като разбрах, бях силно отчаяна, че с около година ще има забавяне на бебеправене. Чудя се сега как да си стигна пак до първоначалния план, но ако мисля трезво, трябва да сложа и 6. Хората не случайно казват:"бързай бавно". Притеснява ме факта, че и след Золадекс може пак да има ЕМ и тогава това е загуба на време. От друга страна пък веднъж се подлагам на лечение и ще знам, че и това съм направила в борбата и е отметнато като вариант. Знам ли и аз...  newsm78

# 693
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Miss V, аз съм само след първи Золадекс и преди лапарото не съм и мислила, че предстои такова лечение. След това като разбрах, бях силно отчаяна, че с около година ще има забавяне на бебеправене. Чудя се сега как да си стигна пак до първоначалния план, но ако мисля трезво, трябва да сложа и 6. Хората не случайно казват:"бързай бавно". Притеснява ме факта, че и след Золадекс може пак да има ЕМ и тогава това е загуба на време. От друга страна пък веднъж се подлагам на лечение и ще знам, че и това съм направила в борбата и е отметнато като вариант. Знам ли и аз...  newsm78

Мира, по-добре наистина да си направим 6-те и да сме спокойни , че сме направили каквото трябва. После да става каквото ще....

Аз нямах признаци , че ще се окаже ендометриоза, но бях подготвена да е такова и когато лекаря ми го каза точно като се събудих от упойката някак го приех спокойно, както и последващото лечение. Сега със всичките странични ефекти също се справям доста добре, като изключим понякога някой избухвания,който не са ми присъщи  Joy
Код:
					

# 694
  • Мнения: 263
Miss V, наистина си права. Да направим каквото трябва и да сме готови за бебешки плач bouquet Аз и преди лапарото знаех, че е ЕМ, но бях проверила, че възможноста е директно инсе или инвитро. Незнам като чета разни материали 3 та степен е с ендо киста, в епикризата ми не пише коя степен е. Чудя се дали да не кандидатствам към ФАР. Моя лекуващ лекар ми каза, че няма нужда, но така или иначе ще чакам.... Притеснява ме факта да не се окаже после пак да се чака още година.  newsm78 А и всъщност не знам дали отговарям по диагноза ЕМ.
 

# 695
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Освен лапароскопия има ли друг начин за установяване на Ендометриоза?Четох, че може и диагностична Хистероскопия.Но повечето попадам, че са диагностицирани с лапароскопия.А при мен този вариант е изключен....

# 696
  • Мнения: 4 005
Ендометриозата е разрастване на ендометриални клетки извън матката,с хистеро няма как да се диагностицира защото това е оглед на матката отвътре.
Алтернатива на лапароскопията е трансвагиналната лапароскопия,където достъпът е през влагалището.

# 697
  • Мнения: 2 571
Задължително ли е да има.лечение с тези инжекции  Tired погледнах ги и ми стана лошо  ooooh! При всички ли се изписва? 
Питам защото док насрочи дата за лапароскопия,но нищо не спомена са лечение след това.

# 698
  • Мнения: 4 005
Не е задължително.Аз нямах лечение.

# 699
  • Мнения: 2 571
Ооо, дано изкарам и аз късмет.  Praynig

# 700
  • Мнения: 263
Live_love дано да не се налага лечение при теб. Стискам палци и дано имаш късмет. Praynig

# 701
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Live_love, дано нямаш лечение след това, но в крайна сметка страничните ефекти не са толкова страшни , колкото ги описваме Wink Просто тук всяка се споделя (оплаква) от страничните ефекти и някак на куп всичко изглежда ужасно. Аз си ги представях много , много по- гадни Wink
Мисля, че всичко зависи на каква възраст си и от начина ти на живот.

# 702
  • Мнения: 2 571
Благодаря за подкрепата  момичета Hug
Да си призная май не ме страх толкова от страничните ефекти,(макар че от антибиотика полудявам ,не искам представям с такова лекарство как ще сэм ) а от иглата  #Crazy
Какво е това ИГЛИЩЕ  ooooh!
Не съм лигла, ама си е плашеща.
Ще мисля положително и ще се надявам да се размина  Praynig

# 703
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Нищо не съм усетила, като са ми били инжекциите. Но аз имам много висок праг на болка. Все пак ми  правиха секцио на фона на половинчато хванала упойка. Та една инжекция ли... Joy

# 704
  • Мнения: 2 571
Сигурно е така , но нямам база за сравнение  Peace
Така че , тази  игла за мен си е стрес  Tired

Общи условия

Активация на акаунт