Най-добрата и най-лошата майка

  • 28 795
  • 215
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 866
Имала е избор да остане физически до детето си. То от това има нужда и не се интересува от финансовите ѝ възможности. Има нужда от нейната ласка, подкрепа, успокоение.


А да сте се замисляли колко струва да останеш до детето си? Тя не е от Пловдив, колко ли струва транспорта да дойде до града, после целия град е разоран, от автогарата до онкологията (зависи коя) и зависи с какъв транспорт може да й излезе от 2 до 12 лв. Детето е над 7 г. възраст следователно в болницата може да пребивава без придружител, майките плащат храноден и леглоден, като за легло е % от МРЗ, а за храна не съм наясно точно колко е в момента. Отделно от това дори да беше 30 г. бедна жена с още 1-2 деца в някакво си село на майната си, кой ще гледа другите 2 деца? Не всички хора имат армия от баби, дядовци лели и т.н. че да се впряга цялата рода да отгледа 1-2 отрочета. Ако двама родители в някакво си село работят за по минималната заплата и имат 2 деца, ще им е много трудно единия от тях да пребивава цял месец в голям град с едното дете.
А ако на някой родител му се наложи да извади 100-200 хил. за лечението на детето си и ги няма, това прави ли го лош родител?

# 46
  • Мнения: X
Тя не е при другите си деца, така че....Нормален човек няма да си остави онкоболното дете месеци наред само.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 866
Аз не мога да кажа каква майка съм, понякога съм най-добрата по думите на дъщеря ми, друг път направо съм била ужасна и най-строгата. Моят дълг е да предпазя децата си от всяко зло, да отгледам и възпитам едни здрави, умни и образовани деца, като един ден постигна това аз за себе си ще бъда доволна, а и те ще го оценят. За мен няма значение дали тя ще ме мрази, че не й давам да излиза вечер или на 15 г. да ми се клепа като маймуна и да изглежда като уличница. Не ме интересува дали ми се сърди, че я карам да върши домакинска работа, да учи, да поздравява хората, да не изхвърля боклуците си където й падне, да отстъпва място в автобуса, да не се събира с безпризорни хлапета, които пият, пушат и използват вулгарни думи. Колко съм лоша в нейните очи докато се опитвам да я направя достоен човек, с чувство на чест, достойнство и дълг изобщо не ме интересува.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 866
Тя не е при другите си деца, така че....

Когато лично отидете и видите как и къде е тя тогава ще можете да  съдите. От медиите не вземайте нищо за чиста монета. Аз лично не мога да съдя само от това, че някоя си журналистка захапала микрофона ми говори някакви си неща....... нещата не винаги са такива каквито изглеждат. А и на нашите медии им дай само драми и катаклизми, толкова се екзалтират от хорските трагедии, че направо съм отвратена.
Отвратена съм и от факта, че детето е снимано, заснето и излъчвано по медиите без разрешение на родителите, настойниците или Агенцията за закрила на детето. На това дете му е нарушено личното пространство, правото да остане анонимно, правото на спокойствие и закрила. Майка му била лоша че го зарязала, а медиите които го развяват като л***ян вестник вече няколко дни и си правят рейтингите сутрин и вечер за негова сметка, те са много добри...... отвратена съм от факта, че това притеснено и болно дете бива подлагано на това. Но никой не се замисля за този аспект на нещата, всички вият срещу лошата майка, неграмотна и на 21 с 6 деца, а срещу лошите образовани хора превърнали детето в повод да си чешат езиците и да го показват като маймуна в зоопарка никой нищо не казва.... Нека бъдем справедливи, ако ще защитаваме правата и интересите на детето да ги защитим до край.

# 49
  • Мнения: 14 153
Дай сега всички родители от други градове да си зарязват сами децата по болниците. Stop
Нея я разбирате, горката циганка, на която ѝ е по-лесно да ражда всяка година, вместо да си сложи спирала. Като няма пари за хляб и живее в барака, защо е родила 2, 3, че и четвърто? Сега и от "голямата си любов" ще роди поне две и пей сърце. А какво му е на това деветгодишно дете, замисляте ли се? Няма кой да го гушне, да го успокои, да му държи ръката за кураж, докато му правят процедури. Толкова мъчно ми стана като казаха, че не разговаряло с никой. Какво ли му е в душата?
На шест месеца ми се налага да лежа в болница с детето, което е на 11. Всичко ни е безплатно. Като гледам всички деца как ходят като кученца по майките си и търсят подкрепа от тях, не ми се мисли как се чувства това дете. И ще съжалявам циганката, която е зарязала и другите три, и отишла да живее при "голямата си любов". Просто са го отписали това дете и не си струва да си губят времето с него.

# 50
  • Мнения: 2 850
Не извъртайте за пореден път в плюене на медиите. Нито те са изоставили детето, нито те са го отглеждали в мизерия. Ако всички само се оправдаваме и никой никого не съди, ще се случват подобни неща, като описаните в тази тема. А те са недопустими. Децата не са собственост на родителите си, че да ги бият, тормозят, изоставят, когато им скимне.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 866
Не извъртайте за пореден път в плюене на медиите. Нито те са изоставили детето, нито те са го отглеждали в мизерия. Ако всички само се оправдаваме и никой никого не съди, ще се случват подобни неща, като описаните в тази тема. А те са недопустими. Децата не са собственост на родителите си, че да ги бият, тормозят, изоставят, когато им скимне.

Децата са на родителите и на никой друг. А що се отнася за медиите, виновни са да понеже нарушават правата на детето. Съдят съдиите и Онзи отгоре, другите или могат да помагат или да си вървят по пътя.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 805
https://www.youtube.com/watch?v=ZXP4WPugZk8 ето това е най-лошата майка

# 53
  • София
  • Мнения: 30 208
Имала е избор да остане физически до детето си. То от това има нужда и не се интересува от финансовите ѝ възможности. Има нужда от нейната ласка, подкрепа, успокоение.


А да сте се замисляли колко струва да останеш до детето си?
Скрит текст:
Тя не е от Пловдив, колко ли струва транспорта да дойде до града, после целия град е разоран, от автогарата до онкологията (зависи коя) и зависи с какъв транспорт може да й излезе от 2 до 12 лв. Детето е над 7 г. възраст следователно в болницата може да пребивава без придружител, майките плащат храноден и леглоден, като за легло е % от МРЗ, а за храна не съм наясно точно колко е в момента. Отделно от това дори да беше 30 г. бедна жена с още 1-2 деца в някакво си село на майната си, кой ще гледа другите 2 деца? Не всички хора имат армия от баби, дядовци лели и т.н. че да се впряга цялата рода да отгледа 1-2 отрочета. Ако двама родители в някакво си село работят за по минималната заплата и имат 2 деца, ще им е много трудно единия от тях да пребивава цял месец в голям град с едното дете.
А ако на някой родител му се наложи да извади 100-200 хил. за лечението на детето си и ги няма, това прави ли го лош родител?

Това са само оправдания. Stop Не била от Пловдив. Ако трябва ще тръгне пеш от селото и ще ходи 2 дена и 2 нощи. Ще пътува на стоп. Все ще намери начин. Това е майка, а детето ѝ е тежко болно (да не дава Господ никому). За това дете ѝ струвало много, а за другите? Нито при болното стои, нито при другите. Съмнявам се, че в болницата нямаше да я пуснат. Ако трябва, щеше да разгласи случая, да се съберат някакви пари.
Моля ви се! Stop

Не можах да издържа хиленето ѝ по ТВ и превключих. Много ѝ е весело и спокойно. Да му мисли детето/ децата. Като я гледам, ще роди и още.

# 54
  • Мнения: X
Децата са на родителите и на никой друг. А що се отнася за медиите, виновни са да понеже нарушават правата на детето. Съдят съдиите и Онзи отгоре, другите или могат да помагат или да си вървят по пътя.
Пропуснали сте думата "отговорност". Децата не са предмети, че да са нечия собственост.

# 55
  • Мнения: 873
Добрата майка е онази, която има висока степен на самоконтрол, особено когато става въпрос за лошите чувства, емоции и настроения. Тя си пада малко ясновидка, защото умее да предвижда как всяко нещо, което предприема спрямо детето и, му се отразява в бъдещето - на психиката, на живота като цяло. Тя е много добър жонгльор - умее да балансира между своите нужди и нуждите на децата, без никой на никого да става жертва. Тя постоянно се самоактуализира умело съчетава различни роли - на родител, приятел, учител, понякога добър познат, който остава настрана и делегира самостоятелност на децата си. Тя е много повече от тези неща и е много трудно постижимо, но добрата майка поне опитва  Peace

Лошата се посочва по-лесно: тя е незряла, насилник е, понякога дори несъзнателно, говори много, мисли малко, май е склонна да търси лесния път с бързите резултати и не е особено прозорлива; тя е използвачка спрямо детето си - за соц.помощи, за изнудване на близките или бившия си съпруг, за задоволяване на чувството на собствена значимост, за емоционална боксова круша, за доказване на превъзходство пред детето. Май дали пуши, пие или се дрогира са само допълнителни екстри в тези случаи  ooooh!

Що се отнася за момчето от онкологията в Пловдив - оказва се, че най-доброто, което е направила майка му за него, е че го е изоставила, и то в болницата. Това я прави по-добра майка от онези, които си хвърлят бебетата в боклука. Доколкото разбрах, след медийния шум, социалните все пак са се разтичали и са предприели мерки за закрила спрямо останалите и деца. А лекарите със сигурност са подали сигнал до тях, още преди всичко да се разчуе във Фейсбук и по новините. Вързали са си гащите, не са тръгнали сами да спасяват детето. Сигурна съм на хиляда процента  Wink

# 56
  • Мнения: 781
А къде са гледали социалните, когато 12-годишно дете е раждало в болницата преди 8 години?

Социалните гледат там, където гледат винаги - в семействата на белите, европейски християнски семейства. Деца от мюсюлмани, араби, цигани и евреи не се взимат. Ироничното е, че това са и "общностите", чиято култура, религия и порядки позволяват/насърчават и оправдават педофилията във всичките й форми. Но понеже при тях това е религиозна и културна особеност, следва да сме толерантни и уважаващи, защото по-страшно от това да бъдеш заклеймен като расист или хейтър в днешно време няма Wink А и не е културно да критикуваш чуждата вяра все пак. Разбира се, само в случай, че не е християнска. Тогава all bets are off Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 1 139
Какви майчински инстинкти? То да си родител не е само да родиш, трябва и осъзнато желание да създадеш и отгледаш.Тази жена е родила още в детска възраст. Дете е била самата тя и е жертва на ситуацията, колкото и това невинно момченце.  Какво е разбирала на 11 години и кой й е дал възможност да разбира или избира? Ако аз или вие живеехме в такава среда, че да родим на 12, надали щяхме да имаме майчинско чувство.

# 58
  • Мнения: 14 153
Вече не е на 12, на 21 е. Сексуален нагон има обаче. Как пък него не си го загубят?

# 59
  • София
  • Мнения: 30 208
Е, на 21г. не е малка за инстинкт. Още повече, че ако не се развие веднага с първото, да му се не види, после е раждала още 3 пъти. Не я оправдавам и това е! Да, разбирам за средата, липса на образование и т.н., ама те и животните ги нямат, пък си пазят палетата.

Общи условия

Активация на акаунт