Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте!Имам 2 дъщерички на 12 и 6.Аз съм на 32 и преди седмица видях положителен тест.Направо останах втрещена,мъжа ми и той се ошешави...Това което ни плаши е че вече децата са големи,измъкнахме се от бебешките ревове,безсъние и стрес.Имаше в нас идея за трето защото той все си е мечтаел за момче,но точно сега нещата са ни подредени в ежедневието.Аз си намерих прекрасна работа,и ето появи се точно когато изобщо не сме готови.Опитвам се да изтъкна причини да го оставя,но някак си не усещам щастие,а от друга страна и ме е страх от аборт Sad
  Ще се радвам да пишат майки на 3 деца,да ми споделят как го приеха,как свикнаха с мисълта.Дори и тези които са предприели аборт при варианта трето дете.

# 1
  • Мнения: 919
Ами да ти кажа, когато бях млада и смятах, че не ми е време за деца, пиех противозачатъчни. Не ми се наложи да приемам, че видите ли дете ще ми разбърка живота.

Сега съм на прага на поредна инвитро процедура, която ще започне с поставяне на 20-ина инжекции в корема с надеждата след това да видя положителен тест.

Та не знам какво точно да ти кажа. Ако не си искала трето дете, можеше да действаш като зрял човек и да не видиш трети положителен тест.

Аз лично мисля, че бих дала дясната си ръка за да съм на твое място.

Но, всеки с проблемите си, нали?

# 2
  • Мнения: 781
От момента, в който разбрахме, че чакаме трето, бяхме изключително щастливи.  Гледали сме ги винаги сами, далече от всякаква помощ по стечение на обстоятелствата. Нито ни е уморило, нито ощетило по какъвто и да е начин. Даже напротив. Децата са близки, търсят се, обичат се. Това е благословия.  Peace

Скрит текст:
Не го приемай като нападка, но като майка, трябва да знаеш много добре точно какво означава един евентуален аборт. Женската утроба не трябва да става гроб
Скрит текст:

# 3
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Уф ... и аз не знам какво да ти кажа ... Пиша като майка на 3 дъщери - няма по-голямо богатство ... Но ти го знаеш, де ... Щом не си щастлива от идеята за трето дете, значи не е писано да го има и не ти остава друго освен да абортираш ... И положителния тест вече е факт, та колкото и да ти пишат потребителки, че като не искаш да имаш дете да си се пазила "като зрял човек" - все тая. При мен са желани децата, та не съм ти от полза ...

# 4
  • Мнения: 100
Точно от това се страхувах,че така ще изглеждам като незряла Sad за 12 г никога не е имало "фал",просто мъжа ми е решил 1 път да пробва и аз даже не знаех.Как е възможно да стане от раз....След като видях теста и ме видя ревяща и объркана определено съжели,но след дъжд качулка.Но моля не оставайте с грешно впечатление,че съм от тези,които се......а после каквото му е!

# 5
  • Мнения: 30 802
Че каква е тая толкоз прекрасна работа...всяка ти се струва прекрасна в началото. Ако е толкова прекрасна, ще е съвместима и с трето дете.

Идеална ситуация, с тия поотраснали дъщери няма да се доредиш до бебето. Раждай го, третите излизат най-хубави:)

# 6
  • Мнения: 2 045
Решението, както и тялото са си твои. Според мен се абстрахирай от другите и мненията им и ти и съпруга ти помислете какво  точно искате. Но според мен не става с "мнения на  майки на 3 деца" и питане във форум, защото всяка ситуация е строго различна. Просто погледнете вашия случай, поговорете на дълго и на широко и двамата решете кое е най-добре за вас, семейството и децата и какво чувствате, че е правилно по въпроса.

Скрит текст:
От моя гледна точка аз бих го задържала, защото загубата на добрата работа или бебешкия рев не ме плашат - не са добри аргументи, според мен. От друга страна, за мен би било странно да родя дете, ако не съм щастлива от факта и не чувствам, че го искам - вярвам, че това е най-важното и ако ми липсва, не бих го направила. 

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 18:11 от Holly Pink

# 7
  • Мнения: 477
Знаеш ли как ще се чувстваш след аборта и колко години след това ще си мислиш "как ли щеше да изглежда, какво ли щеше да е сега, ако го бях оставила"? Ако се познаваш достатъчно добре и смяташ, че няма да мислиш за това бебе след аборта, ок.

Аз, както не съм емоционална и съм много далеч от женските лиготии, мисля, че не бих се чувствала добре психически след аборт. Щях да го мисля това бебе.
Но, по-добре абортирано, отколкото родено и нежелано.

А дали е нежелано? Може би е желано, но просто не ти се иска да се променят нещата. Животът е низ от постоянни промени. Нищо няма да се задържи дълго, всичко идва и си отива, идват нови неща, и те ще си отидат. Идилията е илюзия на съзнанието. С трето дете пак ще имаш идилия.

# 8
  • Мнения: 1 495
От семейство с три деца съм и някак си винаги съм искала да имам поне три.
За мен децата са най-смисленото нещо, което човек може да създаде в живота си.
Обожавам си и двете момчета и знам, че щастието ми ще е по-пълно с поне още едно дете.
Относно грижите не се притеснявам, защото си мисля, че всяко следващо дете се гледа по-лесно
и по-осъзнато. С второто можах да се насладя повече на майчинството за разлика от първото и
всичко беше по-леко и по-естествено.
Чакам трето дете сега и нямам търпение да родя, представям си колко ще са щастливи
големите деца и колко ще ни е пълна къщата и щастието ни Wink.

# 9
  • Мнения: 494
Ако подходиш по този начин, никога няма да е удобен моментът. По мое /и не само/ мнение раждането на деца не е свързано с удобство, а напротив. Или приемаш тази нагласа и децата възприемаш като благодат, или цял живот те гризе мисълта какво си изгубила - кариерни възможности, фигура, почивки, от този сорт. Не можеш да седнеш по средата. Все пак трябва да отбележа, че имам някаква що-годе кариера и по мнение на околните съм добра в това, което правя. Винаги съм била на работа и винаги имам готовност за самодостатъчност във финансово отношение. За нищо не съжалявам, единствено че не им се радвах достатъчно като малки, поради вторачване в битовизми и други теготи... Но обещавам да компенсирам с внуците! Нямам по-умно вложена енергия от тази, повярвай ми, инвестицията определено си струва и се отплаща. Много често последното дете е най-голямата благословия, винаги се сещам за Селин Дион, която е последно, 14-то, за родителите си дете, 13 раждания - тези преди нея са близнаци.

# 10
  • София
  • Мнения: 634
Едната ти дъщеря е достатъчно голяма - нали е на 12 ? Защо не я попиташ нея - иска ли малко братче или сестриче ? Другата е още малка за този въпрос и сигурно няма да ти даде реален отговор. Но според мен, решението е на тримата - твое , на съпруга ти и голямата ти дъщеря. Аз бих я питала, за да се чувства комфортно - достатъчно е голяма за преценка /поне аз така мисля/. Иначе - изборът е изцяло твой и не се влияй от външни мнения. Това е семеен въпрос.

# 11
  • Мнения: 100
Малката ми дъщеря е мноооого щура Simple Smile буквално неможе да стои 5 Мин на едно място,само когато спи е кротка.Голямата много се уморява с нея,защото постоянно е по диря и.Тя малката изобщо даже не играе с връсниците си даже им казва бебета Simple Smile)).Подметнах и варианта още едно бебе и отговора беше "изчакай още някоя годинка да се изнеса и тогава"....а малката в нейният си стил каза,че ще е страхотно и по цял ден ще го "разнася" навън Grinning Общо взето ако е писано детето да се роди никак няма да му е скучно...

# 12
  • Мнения: 7 006
Точно от това се страхувах,че така ще изглеждам като незряла Sad за 12 г никога не е имало "фал",просто мъжа ми е решил 1 път да пробва и аз даже не знаех.Как е възможно да стане от раз....След като видях теста и ме видя ревяща и объркана определено съжели,но след дъжд качулка.Но моля не оставайте с грешно впечатление,че съм от тези,които се......а после каквото му е!
Да пробва какво?Дали все още спермата му е годна за заплод?Ми можеше и не така брутално да те тества..Проба в обикновена лаборатория щеше да свърши работа..

Инак,ако не ти се ражда,махаш го.Не виждам какво има да се умува.
Ама да родиш детето,не от желание да го имаш,а само щото те е страх от аборт ми звучи ужасно..

# 13
  • Мнения: 477
Това пък да питаш децата дали искат братче или сестриче е най-голямата глупост, която можеш да направиш. Те си менят мнението през 5 минути, а по-стикованите им мнения са на база никакъв или неадекватен опит и някакви там размисли, я ги имало, я не. На децата се съобщават нещата, а не се питат. Особено за важни решения.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Едната ти дъщеря е достатъчно голяма - нали е на 12 ? Защо не я попиташ нея - иска ли малко братче или сестриче ?
А аз мисля, че това е абсолютно погрешно. Детето се създава от родителите си и е единствено тяхна отговорност. Неправилно е толкова сериозно решение с всичките му последствия да се прехвърля (па макар и частично) на 12-годишно дете.

Общи условия

Активация на акаунт