Бебешката количка - цяла наука за второ висше №35

  • 106 769
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1
Това ме спираше и мен, още повече, че ние ще я ползваме чак от юли, живот и здраве Laughing Но после ще ме е яд, че ще трябва да дам двойно повече пари, вместо за разликата да си купя нещо друго за бебето Peace Та реших, че покупката сега си струва, пък каквото и да стане или реша до тогава, винаги мога да я продам.
Само не разбрах с гаранциите как стои въпроса, някой знае ли newsm78

Здравейте,

Преди около 2 седмици закупих Sola 2 6 piece bundle директно от Мамас енд папас за 540 паунда, като преди това се свързах със съпорта им относно гаранцията. Освен, че е 2 години, това е инфото за гаранционното им обслужване, което получих, при условие, че закупя количката директно от тях:

Цитат
Dear Lyuben,
 
We do have partners in Bulgaria that sell our products and if we could not fix the pushchair by a spare part they may do a repair for us but that is something we could only guarantee at the time.
 
We not require the pushchair to come back to the UK for a repair, as you say the logistics would make it tricky.
 
Don’t worry, we would look after you if you decide to make the purchase.
 
Kind Regards

Надявам се, че няма да ми се наложи да използвам сервиз, но все пак има някаква надежда, че нещата биха се случили с ръчкане на съпорта.

# 721
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз си купих отделна чанта за количката чадър и съм доволна. Тествах я върши работа и като дамска чанта  Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 691
От Чико ме изненадаха и ми донесоха количката днес, въпреки че я поръчвах вчера по нощите.
Разгледах я обстойно, пробвахме я вкъщи и ми харесва повече, отколкото в магазина. Simple Smile Взехме си сиво-черна, защото аз исках бяла или червена, а мъжът ми синя или зелена.  Crazy Багажникът не става на раница, но не ми е важно - аз така или иначе си ходя с раница. Само имам един въпрос за подложката за крака, която се регулира - застопорява ли се в горна позиция или не? Отстрани на нея има едни кръгчета, които са като копчета, но при мен се дивжат свободно. На другата ми количка се чува прещракване и подложката се застопорява в различни позиции, а за да се пусне тези копчета трябва да се натиснат. Тук не е така, но не знам това дефект ли е или си е такъв моделът?  newsm78

# 723
  • София
  • Мнения: 6 287
Krasimira Karamfilova, за коша за новородено на Mutsy Igo не мога да кажа със сигурност (преди да родя купихме Evo, сменихме я с Igo, когато малкият беше на 3-4 месеца и беше лято), но основната седалка е много удобна и широка. Малкият се роди 5кг и 55см и си върви висок и едър за възрастта. Все още си му е комфортна, а е почти на 2г и със сигурност над 90см. Всъщност, когато взехме Igo мисля, че го сложих ей така в коша за проба (коша лайт) и се събираше, но го изпълваше. Не помня точно мерки, но си беше много голямо бебе, сигурно е гонил 10кг тогава. Наши приятели пак с Igo мисля ползваха лежащия кош до 5-6м. Но основната седалка има пълно легнало положение и е удобна (обръща се в посока към бутащия, сенникът е много дълбок, дори и в напълно легнало положение покрива много добре), така че освен за изцяло зимно бебе, няма и да има нужда лежащият кош да се ползва толкова дълго. Дори за пролетно-лятно бебе може и да се пропусне.

# 724
  • Мнения: 10 708
Bordeaux,честита количка! Аз нашата днес я чакам  Simple Smile и аз поръчах цвят coal  Simple Smile
Относно подложката за крачетата - на количката, която гледах в магазина точно с тези два бутона отстрани се позициониране и се застопоряваше. Не би трябвало да не се застопорява  newsm78
С гаранционни карти и друга документация - всичко Ок ли е?

# 725
  • Мнения: 8 956
От Чико ме изненадаха и ми донесоха количката днес, въпреки че я поръчвах вчера по нощите.
Разгледах я обстойно, пробвахме я вкъщи и ми харесва повече, отколкото в магазина. Simple Smile Взехме си сиво-черна, защото аз исках бяла или червена, а мъжът ми синя или зелена.  Crazy Багажникът не става на раница, но не ми е важно - аз така или иначе си ходя с раница. Само имам един въпрос за подложката за крака, която се регулира - застопорява ли се в горна позиция или не? Отстрани на нея има едни кръгчета, които са като копчета, но при мен се дивжат свободно. На другата ми количка се чува прещракване и подложката се застопорява в различни позиции, а за да се пусне тези копчета трябва да се натиснат. Тук не е така, но не знам това дефект ли е или си е такъв моделът?  newsm78



А като застане в едно положение, не остава ли в него?

# 726
  • София
  • Мнения: 691
Ами остава в положение, но не е застопорена - с лек натиск пада надолу. Не знам като се поразработи ще стои ли...
 Happy Mijjj ツ, моля те, като дойде твоята да провериш при теб как е и да пишеш, за да им звънна ако трябва да я сменяме. Дадоха ми фактура, не съм изхвърлила още опаковките, та се надявам да няма проблем, ако се наложи.

# 727
  • Мнения: 10 708
Привет! Тъкмо влизах да пиша...
Дойде и моята и така стои подложката за крачетата - много лек натиск и е надолу. Обадих им се да ги питам за това и за други неща и ми казаха, че е нормално да е така на този модел. Не се застопорява твърдо, а е по-гъвкава подложката  Peace
Гаранцията ни е 2 години. Опаковката /изрично ги питах!!/ не е нужно да се пази и слава Богу, че аман от кашони!  Laughing

# 728
  • София
  • Мнения: 691
Благодаря, много! Със здраве да си ползваме количките и бебоците да спят спокойно в тях. Simple Smile

# 729
  • Мнения: 10 708
Със здраве и вие да я ползвате  Heart Eyes
Ако искаш, звънни им и ти и ги питай за това с подложката  Simple Smile
От модела, който гледах в магазина, забелязах и друга разлика - на сенника отстрани липсват пластмасовите джаджи, които го държат изправен. Платът на нашата е в пъти по-качествен от онзи в магазина, който ми стоеше леко като мушама  Blush
Изобщо, много, много по-добра е като качество и дизайн!  Grinning Момичето от Чико.бг ми каза , че е нашите колички са подобрена версия на онази, която съм гледала и наистина е така!  Grinning
Моделът ни се води Liteway 2 сега видях  Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 691
Да, това за сенника и аз го видях, както и че нашият има и допълнително плат, който е сгънат отвътре и може да се опъне и да стане по-голям. Това го бях гледала на клипче в интернет, но го нямаше на модела в магазина.
Ето на тази рускиня е същият модела, но казва, че има копчета отстрани - на 6:45. Ще взема да им звънна и аз.
https://www.youtube.com/watch?v=KEUj8ccxnpg

Но пък тук няма копчета - на 0:55. https://www.youtube.com/watch?v=MM9lWJNj0r8

# 731
  • София
  • Мнения: 691
Така, пиша пак, понеже разбрах как стават нещата.  Simple Smile
Happy Mijjj ツ, когато вдигаш подложката за краката, трябва да дръпнеш палчетата, които се намират на кръгчетата под копчетата. Когато тези палчета са нагоре, копчетата излизат и застопоряват степенката. След това трябва да ги натиснеш, за да я свалиш.
В интерес на истината това е написано и нарисувано в инструкциите, но го прочетох чак след като разгадах сама механизма.   Crazy

Търсейки информация гледах сайта на чико - нашият модел вече го няма. Оказа се, че заради цвета сме си избрали по-хубавия модел, другите цветове са с другия сенник. Много се радвам на такива случайности.  Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 2 348
Момичета, според търсачката в темите не е имало мнение за тази количка, а мен точно тя много ме грабна http://slunce-bg.com/product/611/enzo-evo-2v1-espiro-2012-g.html ESPIRO - ENZO EVO 2в1 /2012/
 Напоследък полските нещо не се търсят, вие имате ли наблюдения за тази?
 Отговаря на личното ми търсене - помпащи гуми, широка лятна част, която не  е трансформация на бебешкия кош, ляга така, че се получава права линия, а не легнало, но сгънато в таза.
 Друга такава е Джейн Слалом Про. Хвърлих око на още две, но не съм ги виждала на живо и не знам дали са широки: Аdbor S-line и Quinny Speedy SX. Е, Baby design lupo също. ОХ! Много станаха, ужас! Не мога да избирам така с голям избор Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 фев 2017, 01:17 от skrech

# 733
  • Мнения: 10 708
Така, пиша пак, понеже разбрах как стават нещата.  Simple Smile
Happy Mijjj ツ, когато вдигаш подложката за краката, трябва да дръпнеш палчетата, които се намират на кръгчетата под копчетата. Когато тези палчета са нагоре, копчетата излизат и застопоряват степенката. След това трябва да ги натиснеш, за да я свалиш.
В интерес на истината това е написано и нарисувано в инструкциите, но го прочетох чак след като разгадах сама механизма.   Crazy

Търсейки информация гледах сайта на чико - нашият модел вече го няма. Оказа се, че заради цвета сме си избрали по-хубавия модел, другите цветове са с другия сенник. Много се радвам на такива случайности.  Simple Smile

Ох, Божкеййй...........  Joy
То било лесно, ама аз - руса под прикритие  hahaha
Благодаря многоооо!!!  Hug Hug Hug Съвсем друго си е така!!  Grinning

# 734
  • София
  • Мнения: 691
За нищо. Simple Smile Аз също не го открих от първия път, все пак.

Общи условия

Активация на акаунт