Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 36

  • 66 336
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз пиех същата доза и лекарката каза, че нищо не правя. Ако не бях чела за толкова често срещани контракции, нямаше да мисля, че имам проблем,което не значи, че и ти имаш. Просто при следващо посещение при лекаря се консултирай. Peace

Последна редакция: нд, 02 окт 2016, 21:31 от mia1

# 46
  • Мнения: 3
Мамчета кога ви регистрираха,че сте бременни?Аз ходих на А.Г. И тя остънови бременност,каза,че съм в 7-ма седмица,но на моите въпроси -дали може тя да ме следи,дали някакви изследвания не трябват ,тя каза да отида след две седмици и при тогавашния преглед щели сме да говорим и да ме регистрира и т.н.Не разбирам след като остънови бременност защо ,чак следващия път?Има ли точно време преди което не могат да те регистрират 🤔И сега като не съм регистрирана от кого да си взема болничен евентуално?

# 47
  • Мнения: 2 850
За ЖК си взех направление след 12 г.с. но не знам дали има точен срок, за да дадат направление.

# 48
  • Мнения: 172
Как може да се разбере дали получаваш контракции в ранна бременност? Сега влизам в 4 ти месец и си чувствам много странно корема, дори не мога да го обясня.

Бих ти препоръчала да отидеш на лекар като се чувстваш така. Аз лично имах странно усещане на корема и се чудих дали са контракции или просто разтягане, или проблеми с червата. Преди два дни отидох по спешност, просто не исках да продължавам да се чудя. Оказаха се контракции, изписаха ми но-шпо. Мен лично ме притесни странната поза на бебето, седалищно, целият му гръбнак обърнат към външната част на корема, лицето забита във вътрешната.
Почти перфектно, значи Simple Smile Така трябва да бъде и при раждане, само че с главичката надолу-нарича се антериорна позиция и специалистите казват, че така раждането ще е по-лесно и бързо Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 1 508
Не знам, положението му не ми хареса, за първи път се изплаших.Аз съм едва в началото на пети месец, дано не се приготвя за раждане.

# 50
  • Мнения: 172
Не знам, положението му не ми хареса, за първи път се изплаших.Аз съм едва в началото на пети месец, дано не се приготвя за раждане.

Хаха, надали Simple Smile Има тепърва да се завърти Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз на това се надявам Simple Smile

# 52
  • Мнения: 153
Нещо не ги разбирам контракциите кога не са безопасни? Става въпрос по средата на бременността, в 16 г.с.съм и отвреме навреме ме боли на мястото на яйчниците. АГ ми предписа Нутри маг(магнезий) и при нужда да пия но шпа. Дали няма противодействие между но шпа и магнезий?

# 53
  • Мнения: 172
Нещо не ги разбирам контракциите кога не са безопасни? Става въпрос по средата на бременността, в 16 г.с.съм и отвреме навреме ме боли на мястото на яйчниците. АГ ми предписа Нутри маг(магнезий) и при нужда да пия но шпа. Дали няма противодействие между но шпа и магнезий?
Аз съм 35г.с. и още ме боли от време на време като пред цикъл. Според доки не са контракции - не мисля, че съм имала, но навсякъде се казва, че са опасни когато са болезнени и през равен интервал от време. И двете съм пила едновременно, не вярвам че има противодействие. Мога да ти дам съвета, който на мен ми дадоха - ако болката е на равни интервали или остра, постоянна и не минава от но-шпа, можеш да отидеш да видят какво се случва до спешното  Wink

# 54
  • Мнения: 2 850
Никакъв проблем няма да се пие но-шпа по време на цялата бременност, нито да се комбинира с магнезий. Ако имаш чести болки, по-скоро се консултирай с АГ да пиеш редовно но-шпа.

# 55
  • Мнения: 55
Мамита,

имах планове да ходя да потвърди лекаря бременността сега в ПЕтък, но инфарктна ситуация в работата ме накара да го направя днес.

По мои изчисления и тази на програмата, която ползвам, съм в 5 г.с. и 3 дни.

Кажете ми, моля ви, какво да очаквам да видя днес, ако бременността протича нормално?

Само сакче, ембрионче в сакчето ????  newsm78 newsm78

# 56
  • Мнения: 153
Благодаря ви, момичета. За момента не са болезнени контракциите. Елинка, в 5г.с. се вижда сакче, най-добре е след 7седмица.

# 57
  • Мнения: 969
Да, Елинка, само сакче се вижда на този етап Peace

# 58
  • Мнения: 10 874
Мамчета кога ви регистрираха,че сте бременни?Аз ходих на А.Г. И тя остънови бременност,каза,че съм в 7-ма седмица,но на моите въпроси -дали може тя да ме следи,дали някакви изследвания не трябват ,тя каза да отида след две седмици и при тогавашния преглед щели сме да говорим и да ме регистрира и т.н.Не разбирам след като остънови бременност защо ,чак следващия път?Има ли точно време преди което не могат да те регистрират 🤔И сега като не съм регистрирана от кого да си взема болничен евентуално?
Някои гинеколози регистрират към третия месец на бременността, защото се приема, че тогава опасността от спонтанен аборт намалява.
За болничния не мога да помогна, но предполагам, че личния лекар би могъл да ти издаде. Thinking

# 59
  • Мнения: 969
Болничен можеш да вземеш от личната, до 14 дни наведнъж, а моето АГ ми беше казала, че тя може да ми даде болничен след като види сърчице, т.е след 7 г.с.  Peace Ако твоето АГ се дърпа за болничен, може би трябва да я смениш  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт