Бяла козметика - лице и тяло! (#3)

  • 106 826
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 739
marigold, аз на Shiseido скоро свърших дневната емулсия Benefiance WrinkleResist, но не съм ползвала техен околоочен... От кремчето бях доволна... Преди време ползвах силициевия крем на Талго и околоочния от другата им серия Excep­tion Ultimе... На Талго имах доста неща, сега мисля да си взема за по-топлия сезон хидратиращия им крем и същия околоочен...Много се колебая какво да си взема, изкушавам се и на други марки например Филорга, Ланком, Клиник, Кларинс... Но Талго поне не ми дразнят на очите, сълзят ми от доста кремове и не смея много да експериментирам.... Виж и Shiseido имат доста хубави неща, искам и техен околоочен да пробвам, просто при този избор е трудно да се спреш само на едно.... Mr. Green

# 661
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Момичета, коя комбинация предпочитате вие:
1. Крем за лице с висок слънцезащитен фактор и върху него нормален фдт
или
2. Крем за лице без фактор и фдт с висок фактор.

Много се колебая тази година на какво да заложа.  Thinking

# 662
  • Варна
  • Мнения: 493
Момичета, коя комбинация предпочитате вие:
1. Крем за лице с висок слънцезащитен фактор и върху него нормален фдт
или
2. Крем за лице без фактор и фдт с висок фактор.

Много се колебая тази година на какво да заложа.  Thinking

Имаше една тема за слънцезащита и от там попаднах на блог на едно момиче, което обяснява защо върху крем със слънцезащита не бива да се слага грим. Няма начин обаче аз да излизам без нещо за изравняване на тена (трябва ми средна покривност), така че бих заложила на крем с висок фактор и фон дьо тен, може пак с някакъв фактор. За щастие в момента ФДТ ми е с фактор 30, но за лятото ще ми е тежък.  Crossing Arms
Ще потърся линк към блога, имаше много полезна информация, но е на англисйки.

# 663
  • Мнения: 3 248
За мен винаги се оказва успешна комбинацията:
1. серум за лице
2. минерална защита с висок фактор
3. фдт без фактор

 Peace

Но ако случайно намеря добър фдт с качествена минерална защита, бих го пробвала над серум. (Но май такова животно няма...)

# 664
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Предвид напредването на годините за мен лично е много важна грижата за кожата. Забелязала съм, че кремовете с фактор нямат кой знае каква грижа /имам предвид популярните Еусерин, Биодерма, Уриаж/ и като започна да ползвам тях след 10тина вече забелязвам, че кожата не ми е такава примерно каквато е като ползвам Филорга /давам пример с нея, защото от 2 години това ми е дневната грижа/ Затова си мисля, че варианта за грим с фактор май е по-подходящ за мен, отколкото обратното. Да, ама сега стои въпроса, доколко може да се разчита на фактора в грима. Все си мисля, че специалната слънцезащитна козметика пази повече отколкото от един фдт с фактор. Ама знам ли , може и да греша  #Crazy Rolling Eyes

Със сигурност обаче ще пробва варианта на Епона със серум под слънцезащитния да видя как ще е. Може ли да ми припомниш, ти от коя минерална защита беше доволна.

# 665
  • Мнения: 310
Аз пък съм чела, че всичко, което се нанася отгоре върху слънцезащитния крем, понижава негова защита.
За себе си, ползвам крем с фактор, после фдт с фактор или бб крем.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 493
Аз пък съм чела, че всичко, което се нанася отгоре върху слънцезащитния крем, понижава негова защита.
...

Да, това беше обяснението на блогърката, която споменах, ето линк към блога й.

 

# 667
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
За околоочният на Клиник и аз съм чела много добри отзиви из стари теми. Един вид класика бил Crazy Белла,сподели като го пробваш как е моля те,че и аз го мисля. bouquet

Да се отчета за околоочните кремове на Клиник, които си купих: Clinique All About Eyes очен серум и Clinique All About Eyes хидратиращ крем.
Серумът е страхотен, харесва ми това, че е ролка. Веднага след нанасяне се усеща стягане, но не опъване - зоната е хидратирана, мека. Нанасям го вечер. Кремът нанасям сутрин - наистина много добре хидратира, като същевременно попива и не "тежи" върху клепача, не се свлича и не попада в окото, разкошен за суха околоочна зона. Много икономичен - съвсем малко количество е достатъчно. Единствен недостатък отчитам опаковката в кутийка, не обичам кремове в кутийки, не ми е удобно да ползвам шпатула при всяко нанасяне, но предвид прекрасното му действие върху очите ми, ще преглътна кутийката. Mr. Green
И дали си внушавам не зная, но откакто го ползвам, вече няколко дена, сякаш малко са по-светли тъмните ми кръгове, а напоследък не се гримирам и си наблюдавам лицето. Peace

# 668
  • Мнения: 4 739
ani_d, най-добре си слагай крема за лице, който ти е най-добрата грижа и отгоре малко слънцезащитен крем с висок фактор... Ако ти идват доста мазни или ако трябва на всяка цена да ползваш и ФДТ, тогава си вземи ФДТ с висок фактор или тониран слънцезащитен крем... Аз така правя от години... Не заменям едното с другото, т.е. не пропускам крема си за лице... Има и вариант да вземеш хубав крем с висок фактор, по-скъпите марки предлагат и такива, но те не са много удачни за хора с чувствителни очи като мен... Аз нанасям крем сутрин обилно и навсякъде, а от фактора в крема ми сълзят очите...  Shiseido имат ФДТ с висок фактор и може да се нанесе върху дневния ти крем... Също има много ВВ- и СС-кремове с висок фактор...  Peace Филорга също има ВВ с фактор

# 669
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
ani_d, най-добре си слагай крема за лице, който ти е най-добрата грижа и отгоре малко слънцезащитен крем с висок фактор... Ако ти идват доста мазни или ако трябва на всяка цена да ползваш и ФДТ, тогава си вземи ФДТ с висок фактор или тониран слънцезащитен крем... Аз така правя от години... Не заменям едното с другото, т.е. не пропускам крема си за лице... Има и вариант да вземеш хубав крем с висок фактор, по-скъпите марки предлагат и такива, но те не са много удачни за хора с чувствителни очи като мен... Аз нанасям крем сутрин обилно и навсякъде, а от фактора в крема ми сълзят очите...  Shiseido имат ФДТ с висок фактор и може да се нанесе върху дневния ти крем... Също има много ВВ- и СС-кремове с висок фактор...  Peace Филорга също има ВВ с фактор
Точно такъв е и моят извод. Не трябва да правя компромис с дневната грижа. Явно ще търся вариант на фдт с висок фактор, което си е проблем, защото над 30-ти фактор почти няма избор, или пък ако има той ми е извън бюджета. Без фдт излизам само в почивните дни  Confused ВВ-то на Филорга изобщо не ми харесва.
Проблемът ми е по-скоро - доколко мога да разчитам на фактора във фдт-на. Май ще търся и някаква слънцезащитна пудра, защото фдт-на и да искам няма как да го подновя в 17ч когато се прибирам, а слънцето все още си пече.

# 670
  • Мнения: 4 739
Да, това с пудрата е вариант... Да се допълни слънцезащитата... За градски условия мисля е достатъчна такава комбинация... Виж ако си на море, тогава ФДТ с фактор не е добра идея, просто върху крема си слагам слънцезащитния с 50+ Peace

# 671
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Да, това с пудрата е вариант... Да се допълни слънцезащитата... За градски условия мисля е достатъчна такава комбинация... Виж ако си на море, тогава ФДТ с фактор не е добра идея, просто върху крема си слагам слънцезащитния с 50+ Peace
Да, на плажа и аз съм така, но иначе съм целогодишно на морето. Тук от самия вятър ми се налага дори като се прибирам от работа на раменете си да мажа слънцезащита, защото ако ходя повече време по слънцето и те ми изгарят.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
И кремовете и фдт ми са с фактор.

# 673
  • In transit
  • Мнения: 11 954
Сещам се, че някои марки като Clarins например имат градска защита с висок фактор 40-50. Те не са ли по-леки от другите слънцезащити и по-подходящи за ежедневна употреба?  Ако сте ползвали такива де. Аз за лятото си взех на Биодерма спрей 50 фактор но още не съм решила как да го ползвам. Видях, че пише 100% минерална защита. Принципно гледам да не обикалям на силно слънце много.

# 674
  • София
  • Мнения: 20 194
Да, Екранът на Clarins е лек.  Peace

Аз предпочитам слънцезащитата ми да е в тонирания или ББ крема, защото държа на минералните филтри.

Общи условия

Активация на акаунт