Какво правят жените в менопауза, когато ... 6

  • 156 807
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 736
ХЗТ, особено при ранна/предизвикана менопауза, има за цел на пази хормоналния баланс и костната система, за мен е учудващ своеволният отказ от такава терапия. Не сте чували за остеопороза, коксартроза? Искате да ви сменят тазобедрени и/или коленни стави на 45? Чували ли сте как боли коксартрозата?

Ще взема отношение тук, че артрозата е механично износване на ставите. Кокс артрозата- съответно на тазобедрената. Виж остеопорозата има отнощение с хормоналния статус на естрогените, но животът показва че само определени жени я развиват, а всички жени стигат до менопауза.Може да се проверяват нивата на Остеокалцин за превенция на остеопороза.

На 31г се сдобих с вторична коксартроза след бактериална инфекция след раждане. Оказа се,че за часове бактерия може да изяде хрущяла. На хондропротектори съм от тогава вече 16г и състоянието не се е влошило ни на йота, колкото до болката- едва тази година ме срязва от време на време. Преди това като се поуморя от голямо ходене, усещам как почвам да понакуцвам. И като всяко нещо и болките са различни при всеки индивид, както и прагът на търпимост.

Аз лично, съм поуплашена от рака вследствие от външно внасян естроген. Някак си ако ще играя руска рулетка с остеопороза е едно, а с рак -друго.  Това са ми аргументите

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 11:23 от neba

# 61
  • Мнения: X
Да, остеопорозата е различен случай от тези неща със ставите.
neba, аз съм оперирана от естроген зависим рак на гърдата, хванат на профилактичен преглед в нулев и първи стадий (няколко малки - под 4мм туморчета). Лечението ми не беше сложно, вече четвърта година съм ОК да чукам на дърво. Не съм сигурна, че лечението на остеопороза е по-леко и по-успешно от лечението на хормонозависим рак хванат в ранен стадий. Чувала съм, че се дават някакви фосфонати, които се приемат много тежко от организма.
Във всички случаи - ако си на 31 години може да си взимаш ХЗТ и да си правиш профилактични прегледи 1-2 пъти годишно, според мен това е напълно приемливо. Да се оставиш без хормони в разцвета на живота си, без секс, с окосмяване недайсибоже и вълни и какво ли не би било ужасно.

# 62
  • София
  • Мнения: 736
Фри, всеки взема своите решения въз основа на опит, информираност и пр. ХЗТ не е приемливо решение за мен. Самите лекари си противоречат в теориите и практиките и съответно нашите решения, също ще си противоречат. Затова аз изложих моите аргументи в момента.Форумът е място за обмен на информация. Не оспорвам ничие право да вземе друго решение въз основа на други аргументи. Не искам да навлизам в дискусия около рака и лечението му, нито да спамя тук.  Имам аденом на хипофизата,киста и възли на щитовидната и темата не ми е чужда. Дано при теб всичко лошо е останало в миналото и там да си остане.
Виждам, момичето не иска да приема нищо (вероятно си има основателни доводи за това), само търси разбиране. Но поради деликатността на темата, малцина ще се разкрият. Аз и съчувствам напълно. При мен е тъкмо обратното. Много е лошо когато без значение причините, при двойката се появят несъответствия в либидото. 

Колкото до депресията и липсата на радост може и да се наложи професионална подкрепа. Аз нямам личен опит и само от литературата знам за опасностите от антидепресантите. Тяхна алтернатива са хр. добавки като SAMe и 5HTP. Но момичето не иска да приема нищо, остават някакви източни техники -медитации, смехотерапия и пр. Друго не ми хрумва в момента, но не трябва да се оставят така нещата. Трябва да се намери някаква позитивна мотивация за годините напред.

# 63
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 690
Desert`Rose,
Моята съвет към теб е да се обърнеш към добър психолог и добър сексолог. Депресията и апатията не са елементарни неща, биха могли да се задълбочат. А ако искаш да запазиш семейството и съпруга си, потърси и сексолог. Не се засягай, но сценария в повечето случаи е такъв:
 
Скрит текст:
На мъжа му писва да търпи и решава да пробва на друго място. Там има само секс, удовлетвореност и приятни емоции. До какво ли би могло да доведе това?
Не искам да те плаща, но за жалост в живота и в частност около мен има прекалено много такива примери. Sad
Много си млада, вземи живота си в ръце и не позволявай да ти се случат подобни неща.

# 64
  • Мнения: X
neba Аз съм много против ХЗТ, ама наистина много против - но за жени над 45-50 години. Защото критическата на нашата възраст не е чак толкова страшна. Плюс - вече сме по-умни и опитни и се справяме по-добре  Mr. Green Joy
Но за 30 годишна жена да бъде в това положение в разцвета на живота си в най-красивите години .... според мен би било ужасно. Е, всеки сам си решава, права си.

# 65
  • Мнения: 727
Навика на жените да се самообвиняват за какво ли не водело до намаляване на всички жизнени функции . Мъжете никога те се самообвинявали и  затова повечето им неща и най-вече -.-.- са в ред

# 66
  • Мнения: 88
Момичета аз си възвърнах желанието за секс с кремът Мун райс ако не си втълпявам той ми подеиства за овлажняването и т.н .

# 67
  • UK
  • Мнения: 5 999
И у мен, липсва, подобно импулсивно желание  Crazy
Особено след като родих.
Не мисля,  че е свързано с чувствата, любов и пр.
Аз обичам съпруга си, а той мен. И това, че нямам импулс за секс не прави чувствата ни осакатени. Да възможно е да има любов, но да няма секс.  Аз не смятам, че са вързани, нещата.
ХЗТ сега съм на такава. Незнам колко време ще го пия може би след като направим нов опит за 3 то ще спра.
Колкото до желанието, опитвам се с природни средства. За да се поддържам отвътре, а и отвън, мога да дам много  Crazy
Сега съм си на купила,  колаген за пиене, омега3, селен,  витамин Д, магнезий, вчера и масло от вечерта иглика.
Да видим последното, ще ми върне ли и желанието.  По отношение на него пък имам , пълно разбиране, от съпруга си.
Когато човек, обича някого , истински,  секса, е на 2ра място и винаги намира , начин да си удовлетвори , нагона.

# 68
  • Мнения: 727
И у мен, липсва, подобно импулсивно желание  Crazy
Особено след като родих.
Не мисля,  че е свързано с чувствата, любов и пр.
Аз обичам съпруга си, а той мен. И това, че нямам импулс за секс не прави чувствата ни осакатени. Да възможно е да има любов, но да няма секс.  Аз не смятам, че са вързани, нещата.
ХЗТ сега съм на такава. Незнам колко време ще го пия може би след като направим нов опит за 3 то ще спра.
Колкото до желанието, опитвам се с природни средства. За да се поддържам отвътре, а и отвън, мога да дам много  Crazy
Сега съм си на купила,  колаген за пиене, омега3, селен,  витамин Д, магнезий, вчера и масло от вечерта иглика.
Да видим последното, ще ми върне ли и желанието.  По отношение на него пък имам , пълно разбиране, от съпруга си.
Когато човек, обича някого , истински,  секса, е на 2ра място и винаги намира , начин да си удовлетвори , нагона.


Гинко билоба със сигурност ще го върне ...Наблюдавала съм няколко доста възрастни баби , които го пиха за оросяване на мозъка , а получиха този бонус

# 69
  • София
  • Мнения: 16 199
Bingo! Оросил им се е центърът на мозъка, който отговаря за сексуалното желание (амигдалата):

http://neurosciencefundamentals.unsw.wikispaces.net/Sex+and+the+ … s+are+involved%3F

# 70
  • Мнения: 39
Не съм активна в тази тема, въпреки че би трябвало. От 6 мес нямам цикъл , на 54 съм. Голям проблем са ми нервите - раздразнителност, избухливост, яд. Пия разни билкови препарати, фемовита и деанксит, но резултат почти няма. Нямам почти г. вълни. Само нерви и лудост...Simple Smile Вярно, че имам и разни проблеми. Но моля за съвет, какво би ми помогнало?

# 71
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не съм активна в тази тема, въпреки че би трябвало. От 6 мес нямам цикъл , на 54 съм. Голям проблем са ми нервите - раздразнителност, избухливост, яд. Пия разни билкови препарати, фемовита и деанксит, но резултат почти няма. Нямам почти г. вълни. Само нерви и лудост...Simple Smile Вярно, че имам и разни проблеми. Но моля за съвет, какво би ми помогнало?

Аз пия само деанксит. Това ми даде невролога.
Гинеколога какво ви съветва? Не сте ли мислили да посетите невролог, но по възможност да е жена, за да разбере проблемите ви.
Пробвайте с чай от маточина, мента глог и валериан.
И аз имам дни в които ми се иска да убия някой, а като прибавя световъртежа, вълните, ставам червена като домат, не се спи нощем и...... направо не ми се говори.....  smile3515

# 72
  • Мнения: 39
Ходих на гинеколог преди няколко месеца, консултирах се с невролог/ съученичка. Гинеколага казва - така е. Не пий силни успокоителни. Невролога ме посъветва -  деанксит и алора. Пия ги и разни други, но се улавям как от най-малкото нешо и избухвам. Невролжката ми каза, ако не помага - ксанакс. Но не искам, защото има привикване към него.
Нямам други симптоми.  Спя сравнително добре. Рядко имам безсъние. Мисля, че Фемовита ми помага.

# 73
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ходих на гинеколог преди няколко месеца, консултирах се с невролог/ съученичка. Гинеколага казва - така е. Не пий силни успокоителни. Невролога ме посъветва -  деанксит и алора. Пия ги и разни други, но се улавям как от най-малкото нешо и избухвам. Невролжката ми каза, ако не помага - ксанакс. Но не искам, защото има привикване към него.
Нямам други симптоми.  Спя сравнително добре. Рядко имам безсъние. Мисля, че Фемовита ми помага.


Да и моята невроложка така ме посъветва.
Не мога да пия Фемовита и разни подобни, защото имам аденом на хипофизата, а естрогените са опасни. Взимала съм 3 месеца ПРИМ ОЙЛ.
Една приятелка е доволна от това http://apteka.framar.bg/30012694/%D1%84%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%B9% … 237-%D0%BC%D0%BB-
Чудя се дали да не го пробвам.

# 74
  • Мнения: X
Аз явно пак нещо не съм наясно  Laughing защо за психологични проблеми при невролог? Така ли се прави?
Аз съм абсолютно сигурна че "нервите и лудостта" не са от менопаузата, а от възрастта, обкръжаващата среда, други текущи проблеми и/или от липсата или недостига на качествен секс и т.н. Добра идея е да си провериш щитовидната жлеза. Ако нямаш хиперфункция и ниско ТСХ то поработи върху характера и емоциите си и ако не успееш - иди на психолог.
Доколкото съм чула от този деанксит се дебелее.

Общи условия

Активация на акаунт