Бъдете внимателни с booking.com

  • 38 109
  • 344
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 42
За България е безсмислено да се резервира през тази платформа. Иначе сайта е супер удобен, много информация и снимки. Досега два пъти, резервирам чрез тях и двата пъти собствениците на хотелите, на място ми взимат повече пари, за наказание, че съм резервирала през букинга/уточнявам, че това е за България/. По принцип, няма проблем да се плаща повече заради удобството и сигурността, но и двата пъти описанието на това което наемам, нямаше нищо общо с действителността. Само ще спомена едни куриози, описано, че има баня и душ, но на място се оказа, че няма бойлер...или описано че има тв във всички стаи, а на място има само един тв в стаята на собственика...Между другото,никой не е застрахован от подобни изживявания в бъдеще. Просто благодарете,че сте имали късмет. И тъй като, букинга не предприема нищо срещу подобни измамни практики, резервации, ще правя само по телефона и ще плащам след като видя за какво плащам.

# 331
  • Мнения: 9 991
heat_wave, никой хотел, хостел или каквото и да си резервирала, не може да ти вземе повече пари, отколкото ти пише на резервацията,  и съм убедена, че не се е случило. Ако на рецепция цените са по-ниски от тази в букинг е нещо съвсем различно. След като си направила резервация на тази цена, значи си се съгласила с нея. Защо трябва да ти се прави отстъпка под нея?! Няма хотел, в стаята на която да няма баня с бойлер и телевизия.  Ако има то изрично ще е упоменато. Чети какво резервираш, не после другите да са ти виновни. Недоразуменията обикновено са в недочетено. А щом си плащаш за стая с бойлер и тв. а те не присъстват, то аз бих си тръгнала от хотела, но съм убедена, че случая не е такъв. Вероятно си резервирала къща за гости или хостел. По такива места не винаги има самостоятелна баня и телевизор във всяка стая.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2017, 12:56 от adelinda

# 332
  • Мнения: 42
heat_wave, никой хотел, хостел или каквото и да си резервирала, не може да ти вземе повече пари, отколкото ти пише на резервацията,  и съм убедена, че не се е случило. Ако на рецепция цените са по-ниски от тази в букинг е нещо съвсем различно. След като си направила резервация на тази цена, значи си се съгласила с нея. Защо трябва да ти се прави отстъпка под нея?! Няма хотел, в стаята на която да няма баня с бойлер и телевизия.  Ако има то изрично ще е упоменато. Чети какво резервираш, не после другите да са ти виновни. Недоразуменията обикновено са в недочетено. А щом си плащаш за стая с бойлер и тв. а те не присъстват, то аз бих си тръгнала от хотела, но съм убедена, че случая не е такъв. Вероятно си резервирала къща за гости или хостел. По такива места не винаги има самостоятелна баня и телевизор във всяка стая.


Била убедена тя, ама ти в много неща може да си убедена, но това не значи, че е истина. Нито знеш какъв е случая и си седнала да коментираш, я се дръж в ръце малко! И недей ми дава съвети, какво да чета, щом като съм го написала, значи много съм чела и много неща са били описани, ама ги е нямало....И първо чети какво съм написала!!! Това което споделям си е истина, за да предпазя други да не се набутват като мен. А от такива като теб, реална полза никаква, свали си малко розовите очила!

Последна редакция: ср, 06 сеп 2017, 10:31 от heat_wave

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 23 799
И аз се набутах по същия начин. Четох, но в букинг пише откровена лъжи. И ако на потребителката с 10 мнения не и вярвате, то аз съм ясна.
При мое оплакване букинг НИЩО не направиха, даже хотела (не мога да обиждам хотелите с наричането на онова място "хотел") не е свален.

# 334
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Скрит текст:
Била убедена тя, ама ти в много неща може да си убедена, но това не значи, че е истина. Нито знеш какъв е случая и си седнала да коментираш, я се дръж в ръце малко! И недей ми дава съвети, какво да чета, щом като съм го написала, значи много съм чела и много неща са били описани, ама ги е нямало....И първо чети какво съм написала!!! Това което споделям си е истина, за да предпазя други да не се набутват като мен. А от такива като теб, реална полза никаква, свали си малко розовите очила!

Този отвратителен тон те прави по-убедителна ли?? Rolling Eyes 

# 335
  • Мнения: 78
Пътувам всеки месец и почти винаги  през  Букинг. В това число и на нови места в България. Подобни случай не са ми се случвали. Имало е случай от хотела да ме помолят да откажа резервацията и да минем без посредник. Но да не отговаря на описанието -категорично не.

# 336
  • Мнения: 943
Защо си мислите,че с единични случай ще смените мнението на повечето хора?

# 337
  • Мнения: 42
Защо си мислите,че с единични случай ще смените мнението на повечето хора?

И на теб от къде ти хрумна, че целта е да променям мнението на хората, момиче това което пиша са факти , ти въобще прочете ли  какво съм написала?  И остави другите да решат кой сайт да използват! Или се вживяваш като рекламно лице на букинга? Плащат ли ти или го правиш за чест и слава? И като ти харесва сайта си го ползвай, а не пиши неадекватни коментари!

# 338
  • Мнения: 42
Скрит текст:
Била убедена тя, ама ти в много неща може да си убедена, но това не значи, че е истина. Нито знеш какъв е случая и си седнала да коментираш, я се дръж в ръце малко! И недей ми дава съвети, какво да чета, щом като съм го написала, значи много съм чела и много неща са били описани, ама ги е нямало....И първо чети какво съм написала!!! Това което споделям си е истина, за да предпазя други да не се набутват като мен. А от такива като теб, реална полза никаква, свали си малко розовите очила!

Този отвратителен тон те прави по-убедителна ли?? Rolling Eyes 

А бе момиче, не съм тук да си губя времето, да убеждавам някого. Мисли преди да пишеш! Който има акъл, ще разбере, какво имам предвид и за какво искам да го предупредя. Който няма, няма да разбере, каквото и да напиша...в това число и теб.

# 339
  • Мнения: X
Скрит текст:
Била убедена тя, ама ти в много неща може да си убедена, но това не значи, че е истина. Нито знеш какъв е случая и си седнала да коментираш, я се дръж в ръце малко! И недей ми дава съвети, какво да чета, щом като съм го написала, значи много съм чела и много неща са били описани, ама ги е нямало....И първо чети какво съм написала!!! Това което споделям си е истина, за да предпазя други да не се набутват като мен. А от такива като теб, реална полза никаква, свали си малко розовите очила!

Този отвратителен тон те прави по-убедителна ли?? Rolling Eyes 

Е, каквото повикало, такова се обадило. Аделинда винаги единствено тя знае какво е истина и какво не за сайта. И не само в тази тема.

Истина е, че след безброй резервации в Букинг съм имала случаи и на описание неотговарящо напълно на действителноста, и такси, които не са обявени. Изгледа не е морски, няма някои от обявенити прибори или третото легло всъщност е походно, а не пълномерно. Случвало се е да не е обявена таксата почистване или сити таксата, която искат в кеш и на място.

# 340
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Скрит текст:
Този отвратителен тон те прави по-убедителна ли?? Rolling Eyes 

А бе момиче, не съм тук да си губя времето, да убеждавам някого. Мисли преди да пишеш! Който има акъл, ще разбере, какво имам предвид и за какво искам да го предупредя. Който няма, няма да разбере, каквото и да напиша...в това число и теб.

Айде, ако обичаш, да не ми фамилиарничиш!
Последната фраза от твоя пост просто кърти Satisfied

Ако наистина искаш да помогнеш, дай конкретен пример и назови хотел, уведомила ли си Букинг, как са се развили нещата и пр.
От истерични крясъци и овиквания никой няма полза, "в това число и теб"

# 341
  • Мнения: 9 991
Хийт уейв, като ти чета речника и назидателния тон, смешно ми става. Този тон в селската кръчма.

Дай линк към хотели който са нямали  баня и телевизор, а го е пишело да го видим и ние като само лаем, а ти си потърпевшата. Докажи.
А за допълнителните легла, дори в 4 звездни хотели, третото легло съм виждала да е походно и то за доста високо доплащане. Принципно освен описа, стаята върви и със снимка. Освен това, винаги може да се пита в хотела. Рецепция кристални кълба няма, за да може кой какво иска да знае, без да кажете.
А съм получавала оплаквания че на терасата им било горещо, комари че имали и все такива " умни" претенции.

# 342
  • Мнения: 42
Хийт уейв, като ти чета речника и назидателния тон, смешно ми става. Този тон в селската кръчма.

Дай линк към хотели който са нямали  баня и телевизор, а го е пишело да го видим и ние като само лаем, а ти си потърпевшата. Докажи.
А за допълнителните легла, дори в 4 звездни хотели, третото легло съм виждала да е походно и то за доста високо доплащане. Принципно освен описа, стаята върви и със снимка. Освен това, винаги може да се пита в хотела. Рецепция кристални кълба няма, за да може кой какво иска да знае, без да кажете.
А съм получавала оплаквания че на терасата им било горещо, комари че имали и все такива " умни" претенции.

О просто се опитах да вляза в твоя тон...И ако, първо мислеше и четеше, нямаше да пишеш неадекватни коментари...Пак повтарям за останалите. Моят съвет е: преди да резерврате, в който и да е сайт, / не си мислете, че като плащате повече в букинга, всичко е точно така както е описано/ сверете цените и в други сайтове, в повечето случай е по изгодно да резервирате по телефона и по възможност плащайте след като видите за какво плащате.

# 343
  • Мнения: 9 991
Хийт уейв, като ти чета речника и назидателния тон, смешно ми става. Този тон в селската кръчма.

Дай линк към хотели който са нямали  баня и телевизор, а го е пишело да го видим и ние като само лаем, а ти си потърпевшата. Докажи.
А за допълнителните легла, дори в 4 звездни хотели, третото легло съм виждала да е походно и то за доста високо доплащане. Принципно освен описа, стаята върви и със снимка. Освен това, винаги може да се пита в хотела. Рецепция кристални кълба няма, за да може кой какво иска да знае, без да кажете.
А съм получавала оплаквания че на терасата им било горещо, комари че имали и все такива " умни" претенции.

О просто се опитах да вляза в твоя тон...И ако, първо мислеше и четеше, нямаше да пишеш неадекватни коментари...Пак повтарям за останалите. Моят съвет е: преди да резерврате, в който и да е сайт, / не си мислете, че като плащате повече в букинга, всичко е точно така както е описано/ сверете цените и в други сайтове, в повечето случай е по изгодно да резервирате по телефона и по възможност плащайте след като видите за какво плащате.
Така ми влезна в тона, че се повмитиса, иначе ти не говориш така разбира се:))) Изобщо не е задължително цените в букинг да са по-високи, но цена се проверява, тива съм го казвала много пъти. Чакам си линковете на хотелите,в които е пишело, че има неща които реално ги няма!!!  Влез ми в тона и да ги видим тези ХОТЕЛИ. Да видим покритието на претенциите и ако греша ще се извиня публично.

# 344
  • Мнения: 4 740
Голям спор се е зародил в темата... Няма лошо, така се събира полезна информация... Peace
Booking използвам от много години, нямах никакви проблеми със самия сайт, до последната ми резервация на един апартамент за края на август... Имаше голямо разминаване в информацията дадена за апартамента и това което намерихме на място... Снимките поне отговаряха на качените в сайта.. Mr. Green Но тук не обвинявам толкова сайта, колкото самите собственици, че са подали неточна (да не кажа направо лъжлива) информация... Сайта няма как да ходи на място и да проверява истината на дадената от хотелите и апартаментите информация... Това трябва да се има в предвид!!!
Преди време в Лондон ми се случи да резервирам стая в един хотел със самостоятелен санитарен възел (имаше снимки), а на място ни дадоха стая само с WC и обща баня на етажа... Когато възразих в хотела, ми отговориха, че нямало в момента свободна стая със самостоятелен санитарен възел и ми се извиниха... Но така и не ми върнаха разликата в цената на двете стаи... Мислех да се оплаквам на Booking, защото и топла вода нямаше като хората, но после ми мина и така си и остана... Laughing А по отзивите, които четох, хотела едва ли не беше перфектен... Така, че и на отзиви не вярвам, просто и те са доста подвеждащи... Peace

Общи условия

Активация на акаунт