За тежката борбата със стерилитета в Англия!

  • 7 906
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 38
За всички които се борят за своите мечтани бебета в Англия! Коментари, мнения и съвети - как се случват нещата на острова. Нека да си помагаме и никога да не забравяме че не сме сами по този тежък път!

Здравейте Момичета! Аз ще разкажа моята история и се надявам и вие да се включите с коментари и съвети! Ужасно ми е трудно и се чувствам толкова изолирана и самотна в борбата си... Със съпругът ми живеем в северна англия.. правим опити от около 2 години ( като опитахме да отидем на лекар на 7-8 месец от опитите и буквално ни се изсмяха!) След повече от 1 години опити най накрая ни обърнаха внимание и ни пуснаха рутинните изследвания.. оказа се че съпругът ми е само с 18% подвижни, аз съм с много нисък прогестерон и нямам доказана О., след скан - ми откриха поликистоза и след цветна снимка - една запушена тръба... Думите на др. бяха - "еми ще те пробваме на кломид за 6 месеца, ако не стане - Инвитро' Проблемът е че тук за всичко се чака със месеци - за 6 месеца сме видели доктора само 2 пъти за по 15 мин... Никой нищо не ни обяснява.. Абе държат се с нас - меко казано отвратително!
Исках да знам ако и вие минавате.. или сте минали по този път - как се случват пти вас нещата? Има ли смисъл да се чака през касата? или да мислим варианти за БГ?
Благодаря ви! И от сърце ви пожелавам да гушнете щастието си в най скоро време!

Последна редакция: пт, 14 окт 2016, 04:25 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 923
Здравей, нямам проблем със забременяването, но съм в Англия. Само ако позволиш мнение - събирайте възможно най-бързо пари, вземете си отпуск и се свържете с репродуктивни клиники в България. Английската здравна система е мудна и туткава, както сте забелязали, час за джипи отнема в някои райони до 2 седмици, какво остава за ивитро и т.н...зависи и от възрастта ви, но според мен не губете време, няма смисъл да чакате на англичаните. (отделно че са и некомпетентни лекарите им, в много голям %).
Стискам ви палци и ви желая успех възможно най-скоро Hug Peace

# 2
  • Мнения: 38
Благодаря ти за отговора! И аз се убеждавам колко са туткави и как изобщо ама изобщо не им пука (може би защото не си плащаме, може би защото сме БГ) За всеки преглед се чака между 6 и 8 седмици! Определено не ни пускат всички изследвания, а ни карат по протокол - Кломид - Инвитро! Проблема е че няма как така лесно да си вземем отпуски (всеки знае как е) а и сме от Варна - където няма добри клиники! Та си мислим евентуално другото лято... ако чудото не се е случило! Но не знам за колко време стават процедурите в БГ? Дали 1 месец ще е достатъчен? Трябва да е в София предполагам... Дали ще можем да отидем в клиника и директно да кажем - искаме инвитро сега! Не да чакаме 6 месеца изследвания и щурутии? И това ме мъчи и не знам....  #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 923
В раздела има доста теми относно клиниките, знам че в София са по- известните, Надежда, Щерев... прегледай ги или пиши, потребителките ще те насочат. И в Бг се чака за преглед при добрите лекари , но няма да ви отнеме със сигурност 6 месеца да направите изследвания. В Бг можеш и в лаборатория да отидеш по своя или на лекаря преценка, нещо, немислимо в Англия. Аз исках профилактичен преглед и ми се изсмяха, нямало такова нещо в Англия...само с писмо от джипито става, знаеш. Затова в Бг ние все още имаме голямо предимство, цените на частно също не са непосилни, за разлика от тук.
Прегледай забодените теми в раздела и задавай там въпроси. Peace

# 4
  • Мнения: 38
Единствено ме притеснява - дали няма да искат в БГ да започнем всичко отначало... Просто ме убива това чакане... Не знам ако се свържа от тук с клиника и евентуално им обесня какво ни е положението и че искаме директно да правим Инвитро, дали ще се съгласят? Защото няма да имаме нито времевата нито финансовата възможност да си останем в БГ за 6 месеца...  Sad

# 5
  • Мнения: 19 296
В ПЛевен също има добра клиника. Моя приятелка роди две деца след инвитро процедури там.
Не се чака 6 месеца, но зависи дали трябва да се лежи за задържане с оглед на това, че ще пътувате обратно за Англия в някакъв момент. Тя трябваше да лежи вкъщи доста време с втората бременост.
Със сигурност момичетата от темите в Проблемно забременяване ще те насочат най-адекватно.
От сърце ти пожелавам чудото да се сбъдне!

# 6
  • Мнения: 1 669
Still-hope, преди ин витро ще ти трябва цветна снимка за проходимост на тръбите, а тя се прави на чист ден от цикъла. Ще трябва да те прегледат и за полипи, задържани фоликули. Изследват се репродуктивни хормони и хормони на щитовидната жлеза, също хламидия,микоплазма и уреаплазма. Ще ви искат и спермограма. Според мен ще ти трябва повече от месец престой в Бг, може би два. А преди самото ин витро и двамата трябва да предоставите микробиологии и серология, за теб и цитонамазка.
Вероятно пропускам част от изследванията, но за тези се сещам. Дано успеете по естествен път и не се налага ин витро Peace

# 7
  • Мнения: 615
Моят съвет е, ако решиш за БГ, да си запишеш час още от сега, защото в някои клиники се чака с месеци. Аз за моя първичен преглед чаках 6 месеца. Успех  Hug Направо ги зарязвай тия английски лекари и идвай тук!

# 8
  • Мнения: 1 366
Стил Хоуп (готин ник), за съжаление не само в Англия, но и в почти цяла Европа положението е подобно. Имам доста познати от Англия, Германия, Швейцария, които са претупвани по подобен начин. Лошото е, че не само процеса по забременяването е муден и еднотипен, но и след това самото проследяване на бременността е под всякаква критика - приятелки, които все пак успяха да забременеят, след това загубиха бебетата си поради любимото мото на Европа "Тя природата си знае работата". Аз самата съм бременна в следствие на инвитро,  и имах възможността да сравнявам паралелно бременността на позната от Англия и Германия. Еми мен ме гледат като принцеса в сравнение с тях. И аз и момичето от Англия прокървихме горе долу по едно и също време. Реакцията в БГ - моментално ме приеха в болница, на системи и инжекции цяла седмица, непрекъснато наблюдение, прегледи и изследвания - резултат : спасиха бебчето ми, и сега го чакам до седмици на бял свят. Реакция в Англия - вдигане на рамене и "Тя природата си знае работата - ако организма го изхвърля, има защо". Резултата е ясен - момичето пометна. Извода : ако имате възможност и желание направете процедурите в БГ.
За доста от клиниките в София може да се наложи да чакате 8-12 месеца за първичен преглед. Ако държиш на това, можеш да подадеш заявка още от сега. Има обаче много клиники, където също може да успеете и където няма да се наложи да чакате. Поинтересувай се от изследванията, които се искат, направете ги, и идете на преглед някъде, където не се чака, за да видите какво е положението.
Успех.

# 9
  • Мнения: 38
Здравей Шоши и благодаря за коментара! Напълно съм сигласна че тук нещата се гледат много през просото! И много се притеснявам защото съм с нисък прогестерон... и дори по някакво чудо да забременея щансовете да изгубя плода са много големи... но тука докторите не объщат голямо внимание на това! Май наистина ще обмислим сериозно варианта за БГ - ако трябва ще напусна работа... и съпругът ми ще остане тук... Не знам и аз вече кое е най доброто решение! Мислех и за варианта - Истанбул, но със ситуацията там малко се притеснявам...
Ако правим инвитро в БГ - дали ще приемат някой от изследванията което сме правили тук (като цветна снимка - от която ми излезе една запушена тръба) или ще искат да правим всичко на ново?
Някой ако има опит с клиника в БГ - която действа по "бързата процедура" моля да сподели!
Благодаря ви Момичета!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 366
Стил Хоуп, за изследванията, които си направила и тяхната давност, можеш да попиташ в клиниката, която избереш (или в няколко клиники). Те ще отговорят дали ще искат нови, или не. Доколкото чета, вашият случай не е толкова тежък. Дори бих казала е лесен. 18 % процента годни сперматозоиди си е направо джакпот. Ние бяхме с 2%,а аз с намален яйчников резерв и 2 силно нагънати, пропускащи при силно налягане тръби (смятай направо запушени). Вие с този процент сперматозоиди и с една действаща тръба спокойно може да направите инсеминация, дажа спокойно можеш и спонтанно да забременееш, стига да овладеете овулацията. Та вашият случай си е направо подарък за всяка репродуктивна клиника. София (Надежда)  и Истанбул са за по - трудни случаи от вашия, не че някой ще ви върне де. Иначе ниския прогестерон се регулира изключително лесно с хапчета, така че това не трябва да те притеснява въобще!
Разгледай клиниките, има доста информация тук, има инфо и в сайтовете на клиниките. Аз мога да споделя инфо за клиника Селена в Пловдив, защото там правих процедура. А докато събираш информация правете домашно инвитро (или с други думи добрия старомоден и приятен секс) защото ти си с реални шансове за естествено забременяване  Wink

# 11
  • Мнения: 38
Благодаря ти Шоши... искрено ме разсмя с този коментар! Дано да си права и да имаме шанс! (макар че за 2 години още не ни се е усмихнал...) За традиционното инвитро - не сме спрели да практикуваме (Както съпругът ми се шегува че съм била С*кс натци!) Като цяло докторът тук не ни вдъхна много надежда - каза че ще пробваме с кломид, ама да не се притеснявам с Инвитро имаме шанс (тогава защото ме слага 6 месеца на кломид ако той самият не вярва че ще стане?? #2gunfire) Само едно ме притеснява - още в началото ми откриха поликстозен яйчник.. ама не мога да се сетя от коя страна... и сега се чудя - дали не е от страната на отпушената тръба? (това ще е егати късмета!) Другата седмица имаме час за назначаването на Кломида.. та ще питам и това... Абе не спирам да се надявам.. ама вече не знам до кога ще изкарам така...  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 366
Ако мъжът ти има направени спермограма, серология и микробиология, няма да ти трябва до момента когато трябва да дава материал за самата процедура.

# 13
  • Мнения: 38
Ако мъжът ти има направени спермограма, серология и микробиология, няма да ти трябва до момента когато трябва да дава материал за самата процедура.

Ами ще дойде само да се отчете... а както винаги тежкия товар пак на плещите на жената ще е! Но ако това е вариант.. ще го обмислим! Тука само спермограма са му правили на него (2 пъти) и тест за хламидия, нищо друго! Не знам да питам ли доктора за повече изследвания?  #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 366
От питане глава не боли  Simple Smile
Пак казвам, ако решите да правите нещо в БГ, можеш да попиташ в клиниката, на която сте се спрели, какви изследвания да направи, и дали ще важат. Ако - да, няма да се налага той да идва до Бг. Ще дойде само когато трябва да даде материал.
А междувременно можеш да разгледаш темите "Витамини и добавки подобряващи МЦ..." и темата за спермограмите. Можете да взимате витамини и добавки за подобряване на състоянието и на двамата. Ние така вдигнахме процента на годните сперматозоиди от 2 на 14 процента, а аз от 4 не особено добри яйцеклетки първоначално, започнах да правя то 15 отлични.

# 15
  • Мнения: 38
Еми ще попитам... макар че едва ли ще ми обърнат внимание...
А за добавките - аз на мъжото му давам какво ли не... по една шепа витамини пие и по 1 литър чай... От сутрин е като разгонен тинейджър...
Ти за яйциклетките какво взима? Аз пия Vitex (страхотна билка за регулиране на хормоните!) и благодарение на нея последния месец имах О.! Отделно взимам препарентл витамини, рибено масло и магнезий.
Мислиш ли че трябва да добавя нещо? Като сега с Кломида не знам - да продължавам ли да ги взимам тези добавки или по добре да спра? newsm78

# 16
  • Мнения: 593
 Simple Smile ще говоря от свой опит - осем години, две клиники, куп изследвания, една биохимична и една успешна бременност

къде започнахме не е много важно,  Tired защото там нищо съществено не свършихме, много ме отчаяха, а свършихме в щерев  Grinning (от два трансфера - две забременявания)

при мен проблеми - поликистоза, излишни килограми, инсулинова резистентност, запушени тръби, генетични, алергии
при него - различни диагнози (вкл.азооспермия)

лечение при мен - сиофор, метфогама (има различни наименования метформин), фолиева киселина, витамини (но не повече от 1-2 месеца преди опит) и отслабване
лечение при него - цинк, фолиева киселина (това е най-добрата комбинация за бързина и качество), вит с, селен

замразихме сперма,  Simple Smile но за късмет имахме малко хубав свеж материал. за преодоляване на мъжкия фактор бяха приложени икси с имси. за допълнителен успех - асистиран хетчинг (за по-лесно излюпване на ембриона)

вариант е да си дойдете за малко, да замразите сперма и ти да правиш опит. имам познати по вашата чужбина,  Tired и те така се оплакват за посещения при специалист, и подобни.

не искам да обидя никой, но ще препоръчам щерев за софия. тук има много лекари, до месец можеш да си запишеш час. график се прави месец за месец.

може малко хаотично да се изказвам, и лаишки  Crazy сори

# 17
  • Мнения: 210
Искам да ви попитам дали има подобна тема,за да можем да обсъждаме и обменяме опит с момичетата? Извинете,ако има вече публикувана,но не я намирам!

# 18
  • Мнения: X
Икси също е инвитро.

Не е ясен въпросът ти.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Доколкото разбирам, въпросът е към момичета, живеещи в Англия, които се подлагат там на инвитро процедури.

# 20
  • Мнения: X
В тази темама момичетата ще ти помогнат с информация.
Ако искаш пиши и в нея:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=949148

# 21
  • Мнения: 210
Да,точно сте разбрали-насочено е към тези ,които живеят в Англия и им предстоят подобни процедури-изчела съм доста по темата-наясно съм какво е "инвитро"и "икси",не разбирам защо въпросът ми да е неясен!?

# 22
  • Мнения: X
Наскоро имаше такава тема, не е много активна, но можеш да се свържеш с някого на лични http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=945994;topicrefid=19

Наистина обща информационна тема не е много от полза, защото здравната система е различна и "пътят" е друг.

# 23
  • Мнения: 38
Искам да ви попитам дали има подобна тема,за да можем да обсъждаме и обменяме опит с момичетата? Извинете,ако има вече публикувана,но не я намирам!


Аз съм една от "късметлийките" които вече повече от година се бори с тромавата система в Англия... За повече от година - от както сме прехвърлени към репродуктивна клиника са направили точно 4 кръвни изследвания на мен (ден 6 и 21), една цветна снимка на тръбите, един ехограв и 2 спермограми (не пълни!) на съпругът ми... След "всички" тези "подробни" изследвания се останови че аз нямам овулация, поликистозен яйчник и една запушена тръба, а мъжът ми е с 18% подвижност... та тяхното решение е - 6 месеца на Кломид "и да видим какво ще стане" #2gunfire.. вече 3ти месец го пия... и НИЩО не става (както всички могат да предположат!)  #Cussing out
Може би ние нямам късмет с клиниката... може би са твърде заети да се занимават с нас... а може би са некомпетентни... не знам! Но сериозно обмислям варианта да правим инвитро в БГ другото лято...
При теб каква е историята? В кой град живеете? Ако мога да помогна с нещо - ще се радвам да го направя  Hug

Общи условия

Активация на акаунт