Имате ли профил във Facebook?

  • 16 877
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Имам профил, но почти всичко е блокирано да не се вижда от други хора, а и аз имам само около 40 човека в "приятели", така че и аз не ги следя. Предимно го използвам за следене на страници и новини, и групи. Също използвам и месингжъра, защото с другите приложения така и не се разбрах.

# 16
  • Мнения: 2 806
А на  Bunny ♥  или на rosie884796622 да отговаряме, че омешахме потребителите....

# 17
  • Мнения: 4 841
Всяка една платформа, независимо с каква насоченост и аудитория е, изисква да бъде елементарно разучена. Проста регистрация и използване на базисните настройки, без да се изчетат Правилата и Възможностите, които платформата предлага, обикновено водят до това, че човек вижда само лошата част на нещата.
Не изисква кой знае какви усилия да се направят необходимите персонализации и настройки, които да паснат на конкретния човек и да му помогнат да извлече най-доброто за себе си от престоя в интернет.

# 18
  • Мнения: 14 502
Всяка една платформа, независимо с каква насоченост и аудитория е, изисква да бъде елементарно разучена. Проста регистрация и използване на базисните настройки, без да се изчетат Правилата и Възможностите, които платформата предлага, обикновено водят до това, че човек вижда само лошата част на нещата.
Не изисква кой знае какви усилия да се направят необходимите персонализации и настройки, които да паснат на конкретния човек и да му помогнат да извлече най-доброто за себе си от престоя в интернет.

Дали? Сигурно затова тук има цяла тема за настройките на Фейсбук и е пълна с "лутащи" се хора, които общо взето гадаят кое как е, от кога е, променено ли е и т.н.

# 19
  • Мнения: 4
Имах и аз , но някой доброжелател го разби и ми създаде куп неприятност както с бившия ми съпруг така и с настоящия ни приятел ....

# 20
  • София
  • Мнения: 12 457
Имах и аз , но някой доброжелател го разби и ми създаде куп неприятност както с бившия ми съпруг така и с настоящия ни приятел ....
Еми не си качвайте във Фейсбук някакви тайни неща. Това е социална изява, дали в тесен кръг, или по-широк, но все си е публично.

Ако пък е толкова важно нещо да се напише лично и тайно там Месинджъра има функция за криптирани съобщения, които се самоизтриват щом бъдат прочетени.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 841

Не изисква кой знае какви усилия да се направят необходимите персонализации и настройки

Дали? Сигурно затова тук има цяла тема за настройките на Фейсбук и е пълна с "лутащи" се хора, които общо взето гадаят кое как е, от кога е, променено ли е и т.н.

Има и десетки теми за мобилните телефон или лаптопи. И там има много "лутащи" се. Laughing

# 22
  • Мнения: 14 502
Да, щото телефона и лаптопа са необходимост. Фейсбук не е, та затова не разбирам мъките, които си причиняват някои.

# 23
  • Мнения: 4 021
Телефон-необходимост е нокия 3310, последния айфон или самсунг не е необходимост, а гъзария и запълване на свободното време с игрички, скролване на същия този фейсбук и т.н.

# 24
  • Мнения: 6 304
Имам, да. Ползвам  го за да си пишем съобщения,  както и да си съхранявам снимки.

# 25
  • Мнения: 46 573
Телефон-необходимост е нокия 3310, последния айфон или самсунг не е необходимост, а гъзария и запълване на свободното време с игрички, скролване на същия този фейсбук и т.н.
Не е точно така.
Ако се загубиш - влизаш в нета и се оправяш.
Имаш си и навигация в колата без да купуваш устройство.
Ако си по служебни задачи навън пак имаш достъп до каквото ти потрябва.
Не висиш по опашки, а можеш да платиш през телефона.
Винаги имаш подръка фотоапарат.
И т.н.
Не виждам защо човек да се лиши от всичко това, щом е възможно в неговото време.
И не са чак толкова много хората, които робуват на телефони и тичат за последния модел.

# 26
  • Мнения: 4
Имах и аз , но някой доброжелател го разби и ми създаде куп неприятност както с бившия ми съпруг така и с настоящия ни приятел ....
Еми не си качвайте във Фейсбук някакви тайни неща. Това е социална изява, дали в тесен кръг, или по-широк, но все си е публично.

Ако пък е толкова важно нещо да се напише лично и тайно там Месинджъра има функция за криптирани съобщения, които се самоизтриват щом бъдат прочетени.  Peace
Едва ли качвам ЛИЧНИ неща още повече във фейс-а като имам ясната представа,че всеки може да го погледне ...Става дума,че след като го откраднаха са водели чатове с моите абонати и.т.н. няма смисъл да обяснявам Simple Smile

# 27
  • n/a
  • Мнения: 3 341
На всички неща около нас им е все тая какво ще правим с тях.
За едни камъкът е начин да убият, за други - да направят кра-
сива градина. И с устройствата е същото, както и със социални-
те мрежи. Всичко зависи от начина на употреба. 

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 750
Нямам последен модел айфон или самсунг, но за мен един приличен смартфон е необходимост. С нокия 3310 нито мога да вляза в нета да търся някоя улица, нито мога да си прочета мейлите, нито пък да пусна вайбър, където контактувам с клиенти. Телефонът и лаптопът наистина са необходимост. Фейсбук не.

# 29
  • Мнения: 3 595
Не е вярно, че са малко усилията покрай настройките. Занимавам се професионално със социални мрежи, включително и фейсбук и смея да твърдя, че ги познавам много много добре. Правила съм както големи рекламни кампании, така и съм се грижила за профилите на големи фирми. Поддържам акаунт без лична информация за да мога да съм админ. Та с този ми опит от личен и професионален план бих казала, че изисква доста време и усилие. Създават се групи, ако е станало късно всичките приятели да си ги разпределиш по групи или да не забравяш всеки нов да го сложиш в правилната не е малко усилие. Естествено може да се създаде една малка с най-близките само, но зависи от информацията, която човек публикува и какво иска. По едно време фейсбук направи всяка нова профилна снимка публична по дефолт, трябваше специално да се сменят настройките, това доста хора не го видяха и разбраха доста време. Настройките кой може да вижда постове, които другите пишат на стената или тагнати снимки също не всеки ги намира. Като цяло се изисква желание, време и малко афинитет, за да се поддържа профил по този начин. И идва въпросът има ли смисъл от това усилие. За мен лично не, всеки си знае за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт