Имате ли профил във Facebook?

  • 16 856
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И нищо да не правиш ти самата, пак може да има доста информация за теб, благодарение на други, които са публикували нещо с теб, за теб и около теб.
И хората без фейсбук как са предпазени от това?
Да. Във фейсбук трудно ще се намери информация на едно място за даден човек, който няма профил там. Извън фейсбук не коментирам, защото темата е за фейсбук.

Лиляна, не знам какъв ти е проблема с фейсбук, но и само с участие във форума не сме много анонимни. Няма голяма разлика.
Да съм твърдяла противното?
 Колко са потребителите на форума? А на фейсбук?

# 106
  • Мнения: 15 960
Във фейсбук всеки си слага толкова инфо за себе си, колкото иска. Какъв е проблемът?

# 107
  • Мнения: 22 036
Горе долу еднакакъв брой, ако го разпределиш териториално, а и във фейс бук имаш възможност да ограничаваш достъпа, а във форума не.

# 108
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Във фейсбук всеки си слага толкова инфо за себе си, колкото иска. Какъв е проблемът?
Така е. Сега ще го напиша бавно - другите също слагат инфо за тебе. Та, там е проблемът. Не можеш да контролираш или поне е много трудно, другите.

Горе долу еднакакъв брой, ако го разпределиш териториално, а и във фейс бук имаш възможност да ограничаваш достъпа, а във форума не.
Грешиш за първото, а за второто - ако си анонимен, не ти трябва да ограничаваш ничий достъп.

# 109
  • Мнения: 15 960
И аз пиша бавно - всеки може да качи например снимка с някой, който няма профил.

# 110
  • Мнения: 9 706
И нищо да не правиш ти самата, пак може да има доста информация за теб, благодарение на други, които са публикували нещо с теб, за теб и около теб.
Не и ако избереш да контролираш какво се публикува за теб. Ако някой ме посочи, аз трябва да одобря, за да се види от моите контакти. Не съм публикувала никакви публични снимки и постове, т.е. дали ще ме посочат или не, няма значение дали съществува мой акаунт или не.

В известен смисъл, тук съм по-малко анонимна, ама за това, сама съм си за бой Simple Smile.

# 111
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
И аз пиша бавно - всеки може да качи например снимка с някой, който няма профил.
... с тази разлика, че ако нямаш профил дори няма да разбереш Mr. Green ако някой друг не ти каже. Всеки може да попадне там.

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз пиша бавно - всеки може да качи например снимка с някой, който няма профил.
На това вече отговорих. Снимката остава някъде, не се събира на едно място.

И нищо да не правиш ти самата, пак може да има доста информация за теб, благодарение на други, които са публикували нещо с теб, за теб и около теб.
Не и ако избереш да контролираш какво се публикува за теб. Ако някой ме посочи, аз трябва да одобря, за да се види от моите контакти. Не съм публикувала никакви публични снимки и постове, т.е. дали ще ме посочат или не, няма значение дали съществува мой акаунт или не.
...
Това е само за твое успокоение, в базата обаче се съхранява.

# 113
  • Мнения: 15 960
И един ден ще има компромати срещу човека, заради качени котенца и цветенца и питата от Бъдни вечер.

# 114
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И един ден ще има компромати срещу човека, заради качени котенца и цветенца и питата от Бъдни вечер.
Кой както го разбира. Това е твоят начин, но не и моят.

# 115
  • Мнения: 9 706


И нищо да не правиш ти самата, пак може да има доста информация за теб, благодарение на други, които са публикували нещо с теб, за теб и около теб.
Не и ако избереш да контролираш какво се публикува за теб. Ако някой ме посочи, аз трябва да одобря, за да се види от моите контакти. Не съм публикувала никакви публични снимки и постове, т.е. дали ще ме посочат или не, няма значение дали съществува мой акаунт или не.
...
Това е само за твое успокоение, в базата обаче се съхранява.

Да, както писах, това е моят проблем с Фейсбук. Дори деактивирани профили не биват изтрити, нищо не се губи Simple Smile. Другият проблем е, че повечето хора, които го ползват, изобщо не знаят как да го ползват.

Но, ако си говорим честно, то и тук се съхранява кой какво пише и понеже, уж, сме анонимни, информацията, която даваме със сигурност е в повечко. Също така, и тук се логва не само това, което пишеш, но и откъде си влизала и т.н.

Мисълта ми е, че ако беше само Фейсбук, пак добре Simple Smile.

# 116
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако някой реши да събира информация за теб, първо ще прегледа фейсбук. Във форум доста трудно би се ориентирал, а и няма да е сред първите идеи за събиране на подробности.

# 117
  • Мнения: 9 706
От моя профил няма какво да научи. Дори няма да разбере, че аз съм аз. Виж, ако реши да потърси с гугъл, което аз правя, може да намери всякаква и доста повече информация, при това къде по-съществена.

# 118
  • Мнения: 88
Имам. Рядко споделям снимки или статуси, през повечето време вися там, за да си пиша с приятели и да си преглеждам историята.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт